חמישי 25 באפריל 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  הוויכוח הקולני הפך לעימות אלים. חוקרי המז"פ ברחבת המועצה אתמול | צילום: אלעד גרשגורן
  חדשות • 06.09.2016
  סכסוך הדמים של ראש המועצה והקבלן
  טרגדיה בכפר הדרוזי ג'וליס: ראש המועצה סלמאן עמאר ירה למוות בקבלן הגינון מוניר נבואני במהלך עימות ביניהם ברחבת המועצה • עמאר נעצר וטוען להגנה עצמית • צו איסור פרסום הוטל על החקירה
  גואל בנו

  סלמאן עאמר (54), ראש מועצת הכפר הדרוזי ג'וליס שבגליל המערבי, נעצר אתמול בחשד שירה למוות במוניר נבואני (45), קבלן גינון תושב הכפר, ששימש גם קבלן הגינון של המועצה.

   

  הדרמה החלה אתמול, סמוך לשעה שמונה וחצי בבוקר, כאשר ברחבת המועצה התעורר ויכוח נוקב בין נבואני לעאמר. לדברי נוכחים במקום הוויכוח הקולני והסוער גלש במהירות לעימות אלים כאשר נבואני ניסה לפגוע בראש המועצה. עאמר שלף אקדח, שהחזיק ברישיון, וירה בפלג גופו העליון של נבואני.

   

   

  אקדח ברישיון. ראש המועצה עמאר
  אקדח ברישיון. ראש המועצה עמאר

   

  צוות מד"א שהוזעק למקום ביצע בנבואני פעולות החייאה, אך לבסוף נאלץ לקבוע את מותו.

   

  האירוע היכה את הכפר ג'וליס בהלם. ראש המועצה עאמר, נשוי ואב לשניים, מכהן בתפקידו זה כשלוש שנים. בתום שירות קרבי בצה"ל, שבמסגרתו שימש גם מפקד פלוגה בצנחנים בתקופת מלחמת לבנון הראשונה והגיע עד לתפקיד מג"ד, הוא השתחרר מצה"ל בדרגת סגן־אלוף. לפני שנבחר לראשות המועצה היה איש עסקים בתחומי הנדל"ן והאבטחה. עאמר, שאך שלשום השתתף בטקס החילופין של מפקדי חטיבת גולני, הוא אחיו של סגן־אלוף חוסיין עאמר ז"ל, שהיה מג"ד בגולני ונהרג ממטען צד במהלך פעילות מבצעית בדרום לבנון לפני כ־20 שנה.

   

  נבואני, שהיה נשוי ואב לשניים, איבד אף הוא את אחיו עמאד ז"ל, שהיה צנחן, בקרב בלבנון לפני 31 שנים. "הוא היה עובד מסור שדאג לבית ולעבודה", סיפר אתמול קרוב משפחתו. "הוא וראש המועצה היו החברים הכי טובים. בתקופת הבחירות נבואני תמך בו ועמד לצידו לאורך כל הדרך. עד כמה שידוע לי לפני חודש הם הסתכסכו והתווכחו. יש הרבה שמועות, אבל לא ברור באמת מה הוביל לירי".

   

  עמאר, מלווה בעורך דינו באסל פלאח, הסגיר את עצמו ליחידה המרכזית של מחוז חוף במשטרה. לטענתו הירי בוצע כהגנה עצמית. חקירת האירוע הועברה ליחידת להב 433 של המשטרה, והבוקר, בבית־משפט השלום בראשון־לציון, תבקש המשטרה להאריך את מעצרו.

   

   

  "עובד מסור". מוניר נבואני
  "עובד מסור". מוניר נבואני

   

  אתמול הוציא בית־משפט השלום בעכו צו איסור פרסום על פרטי החקירה למשך שבעה ימים.

   

  לדברי עו"ד פלאח, לפני כשבועיים הגיע נבואני למועצה והתעמת עם עמאר על רקע חשבון שהגיש על עבודות שביצע עבור המועצה והתשלום לא אושר לו. על פי עורך הדין, אף שעמאר הזמין משטרה, הוא ביקש מהשוטרים שלא יעצרו את נבואני כי הוא חבר שלו, ולכן גם לא התלונן נגדו ולא נפתחה חקירה.

   

  אתמול, בניסיון להרגיע את הרוחות, הגיעו לכפר נכבדי העדה הדרוזית, בראשות מנהיגה הרוחני, השייח' מוואפק טריף, ובליווי מפקד מחוז חוף, ניצב עמוס יעקב וסגן השר איוב קרא, ושוחחו עם המשפחות. על פי מה שסוכם, אביו של ראש המועצה וכל אחיו יעזבו את הכפר, במטרה שבתוך חודש יבשילו התנאים לסולחה.