ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום : ידיעות אחרונות
  חדשות • 07.09.2016
  דרושים לליכוד: אבות גרושים
  "אבא, יואב נלחם בשבילך", זהו שמו של הקמפיין החדש של ח"כ יואב קיש - שמטרתו לגייס לשורות הליכוד את קהל האבות הגרושים • אחרי שכשל פעמיים, פונה חבר הכנסת ומבקש מהם: "תנו לי את הכוח" • כאלף איש כבר התפקדו
  עמיחי אתאלי | כתבנו בכנסת

  ח"כ יואב קיש מכהן בכנסת רק כשנה וחצי, אבל הוא נכנס בכל הכוח באחת הסוגיות הבוערות ביותר בחיי החברה בישראל: מצבם החוקי של האבות הגרושים. קיש ישיק היום את קמפיין "אבא, יואב נלחם בשבילך", שמטרתו לגייס אלפי אבות גרושים כמתפקדים לליכוד.

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  יואב קיש בפנייה לאבות הגרושים
   

  בשנה האחרונה החל קיש את העיסוק בסוגיה באמצעות ניסיון לשנות את חוק חזקת הגיל הרך, הקובע כי במקרה של גירושים יועבר כל ילד שגילו מתחת לשש באופן אוטומטי לחזקת אמו. קיש, בסיועה של השרה גילה גמליאל, ניסה לערער על המוסכמה הזו וטען כי החזקה צריכה להיקבע על פי טובת הילד. אלא שהניסיון הזה הכניס את קיש למלחמה מול חברות כנסת רבות.

   

  בתחילה עבר התיקון של קיש לחוק בוועדת השרים לענייני חקיקה. אולם בהצבעה במליאת הכנסת הצליחה האופוזיציה להפיל אותו. מאז ניסה קיש לקדם שוב את החוק שלו, אך נבלם על ידי שרת המשפטים איילת שקד ויו"ר הקואליציה דוד ביטן. כעת הוא החליט לצאת לדרך שמלבד ביסוס כוחו במפלגה, מטרתה גם לייצר מאזן אימה מול שאר חבריה — ולרתום אותם למהפכה.

   

  היום יעלה הקמפיין "אבא, יואב נלחם בשבילך": בסדרת סרטונים שיעלו לרשתות החברתיות הוא יקרא לאבות הגרושים החיים בישראל להתפקד לליכוד כדי לחזק את הכוחות במאבק למענם. "עשרות שנים אנחנו סובלים מחקיקה לא שוויונית", אומר קיש בסרטונים הנשכניים שלו ומוסיף: "הם ייקחו לך את הבית" ו"הם ייקחו לך את הילדים". בינתיים, במפקד שקט, הצטברו כבר יותר מ־800 טופסי התפקדות לליכוד של אבות גרושים.

   

  "ועדה נוספת לא תקדם את הסוגיה, אלא רק חקיקה. בשביל להשלים אותה אני צריך כוח, ובמציאות הפוליטית הקיימת כוח זה אנשים. אם אגייס אותם במשמרת שלי, הסחבת תיגמר, והמרוויחים העיקריים יהיו הילדים", אמר אתמול קיש.

   


  פרסום ראשון: 07.09.16 , 00:11