שבת 30 במאי 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
הכי מטוקבקות
  משפחה יוצאת לאור | צילום: יח"צ
  זמנים מודרנים  • 19.09.2016
  משפחה יוצאת לאור
  שיר־לי גולן

  אובססיית הנצחת רגעים בסגנון עדות הסלפי ושיתופם ברשתות החברתיות היא טרנד של השנים האחרונות. הוא מאפשר לכולנו לחזור לפעמים אחורה, לרגעים שמחים בעיקר, ולהתבשם בהם גם בדיעבד. אלא שעבר רחוק יותר, זה שנחווה הרבה לפני שפרץ לחיינו הפייסבוק, ראוי להנצחה משמעותית. מודפסת וכרוכה, למשל. המיזם NONNA ("סבתא" באיטלקית) נותן מענה בדיוק לצורך הזה: אנשי מקצוע שחוקרים את סיפורי המשפחה של כולנו (ולכל משפחה הרי יש סיפור), מנסחים ומעצבים והופכים אותם למזכרת יפה מימים שלא ישובו.

   

  יעל קופר־דובב, שיזמה את NONNA עם המעצב אמיר ראובני, מעידה שזה התחיל לגמרי במקרה. "הוזמנתי למסיבת נישואים של בת משפחתי בארה"ב והתלבטתי ממושכות איזו מתנה אעניק. החלטתי שאעלה על הכתב אסופה מתוך סיפורי המשפחה שלנו באנגלית, כדי שגם ילדיה והמשפחה החדשה יוכלו לקרוא ולהכיר באמצעותם את הצד הישראלי של המשפחה", מספרת קופר־דובב, "ביליתי שעות עם בני המשפחה ודליתי סיפורים, נברתי בספרי זיכרונות, בחרתי תמונות ובעזרתו של חברי המוכשר מאוד אמיר התוצאה הייתה ספר מרהיב הן בצורתו החיצונית והן בתכניו. התרגשותם של מקבלי המתנה הייתה גדולה והעותק שהשארתי לעצמי התחיל לעבור ידיים במשפחה ובין חברים סקרנים. להפתעתי התחילו להגיע בקשות למשימות דומות, וספר רדף ספר. בשלב זה אמיר ואני התאהבנו ברעיון, בתהליך, במפגש ובתוצאות, והחלטנו להרחיב אותו".

   

  ספרי המשפחות של קופר־דובב וראובני הם אסופות של סיפורים המסופרים בגוף ראשון מפי בני המשפחה ולא רק ליווי כרונולוגי של תולדותיהם. המחיר תלוי בהיקף התחקיר ועלויות ההפקה. אתר המיזם: Nonnabooks.com

   


  פרסום ראשון: 19.09.16 , 14:37