ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צביקה טישלר
  חדשות • 24.09.2016
  הגן הכי שווה
  בגני הילדים בגני־תקווה הבנים מסרקים בובות והבנות משחקות בכיבוי אש • המטרה: חינוך מוקדם לשוויון הזדמנויות
  תמר טרבלסי חדד | כתבתנו לענייני חינוך

  הנסיכות אינן מחכות לאביר על סוס לבן. בגני הילדים ביישוב גני־תקווה בנות משחקות גם בכדורגל, והבנים מסרקים סוסי פוני ורודים. והכל — במסגרת מהפכה מגדרית שמטרתה להטמיע ערכי שוויון בין המינים כבר בגיל קטן.

   

  התוכנית התחילה השנה ביוזמת ראש המועצה ליזי דלריצ'ה. "השינוי מתחיל בחינוך, וחשוב שהילדים כבר בגיל הרך יבינו שיש לנו בחירה", היא אומרת. היוזמה לוותה על ידי טל ברייר בן מוחה, הוגת תוכנית "מנהיגותה" — פיתוח מנהיגות חינוכית מודעת מגדר.

   

  את השינוי ניתן לראות כבר עכשיו. כך, למשל, בפינת היצירה בגן "אורן", שבה ניתן היה למצוא בעבר רק בנים שבנו באמצעות קוביות ושיחקו ברובוטים ובובות המייצגות דמויות "גבריות", יש כעת גם סוסי פוני ורודים שאותם מסרקים הבנים. והבנות משחקות במכבי אש או בכדורגל — בלי שאיש יעיר להן שמדובר במשחק לבנים בלבד.בשיעור על ספורטאים מצליחים לומדים על ירדן ג'רבי ועל יעל ארד שהביאו לישראל בתחום הג'ודו הרבה יותר הישגים וכבוד מזה שהביאו כדורגלני ישראל בעשורים האחרונים.

   

  ספיר הרפז, גננת בגן "אורן": "כבר בגיל צעיר ילדים מחזיקים דעות וסטריאוטיפים שגויים, ולכן קיימת חשיבות לעשות את השינוי כבר בגני הילדים". הממונה על תחום גני הילדים ביישוב, נילי קיסוס: "מטרת התוכנית היא לחנך את הילדים למציאות שבה כל אחד ואחת יכולים להיות מה שהם רוצים — ללא קשר למינם".

   


  פרסום ראשון: 24.09.16 , 23:55