ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  דנה קופל
  חדשות • 26.09.2016
  עצרת חירום: ותיקי הפלמ"ח נגד גנדי
  לוחמי חטיבת הראל, המתנגדים לקרוא את אתר ההנצחה בשער הגיא על שם רחבעם זאבי: "נרחיב המאבק ונצרף את משפחות הנופלים"
  צחי דבוש

  המאבק של הפלמ"חניקים נגד אלוף (מיל') רחבעם (גנדי) זאבי נמשך: אמש התכנסו ראשי המתנגדים לפגישת חירום במטרה להחליט על המשך צעדיהם.

   

  רחבעם זאבי ז"ל
  רחבעם זאבי ז"ל

   

  הם מבקשים מהממשלה לבטל את החלטתה, לקרוא לאתר הזיכרון בשער הגיא על שמו של זאבי. לדבריהם, ההחלטה התקבלה ממניעים פוליטיים. בישיבה אתמול, שהתקיימה בבית הפלמ"ח בתל־אביב, השתתפו האלופים במיל' צבי זמיר, עמוס חורב וישעיהו גביש, השר לשעבר רפי איתן, תא"ל במיל' מוטקה בן־פורת וכן אליהו סלע שהיה קצין המבצעים של חטיבת הראל במלחמת העצמאות.

   

  חברי הקבוצה כתבו מכתב בעניין זה לראש הממשלה נתניהו, אך לא נענו. כעת הם מנסים ליזום פגישה איתו. לדבריהם, אם הממשלה לא תשנה את החלטתה הם יפתחו במאבק ציבורי שבו ישתתפו גם בני משפחותיהם של חללי חטיבת הראל, ששיחררה הדרך לירושלים בקרבות המרים על באב אל ועד ושילמה על כך במחיר כבד של יותר 400 הרוגים. בינתיים החתימו ראשי המאבק כ־5,000 איש על עצומה נגד ההחלטה. "מדובר בהחלטה פוליטית של הממשלה", טענו.

   

  לוחמי הפלמ"ח לשעבר מתנגדים לקריאת אתר הזיכרון, שהולך ומוקם בימים אלה בפארק רבין, על שמו של זאבי משום שהוא כלל לא לחם בחטיבת הראל,. בין המתנגדים גם לוחם הפלמ"ח לשעבר, המשורר חיים גורי, שכתב את השיר המצמרר "באב אל ואד".