ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  Jonathan Bloom
  7 לילות • 27.09.2016
  "עצם העובדה שאני עדיין חי היא הישג גדול מאוד"
  רז שכניק

  ליאור רז נולד ב־1971 וגדל בירושלים ובמעלה אדומים. בנעוריו למד לנגן בתופים, ובין השאר תופף במסיבות טראנס במועדון האומן 17. למד בתיכון הניסויי בעיר במגמת תיאטרון. התגייס לצה"ל ליחידה מובחרת. אחרי השחרור עבד באבטחת אישים ושימש, בין השאר, כשומר הראש של ארנולד שוורצנגר. למד משחק בבית הספר ניסן נתיב. היה מנהל קריאייטיב במשרד הפרסום גיתם ובבעלותו חברת ההפקה קוקורוזה. תפקידו הראשון נרשם בטלנובלה 'מיכאלה' של HOT. שיחק בסדרות כמו 'סרוגים', 'מתי נתנשק', 'מסודרים' ו'גירושים נפלאים'. בקלונוע שיחק ב'העולם מצחיק', 'מוכרחים להיות שמח', 'הגננת', ו'השוטר' ובתיאטרון נמנה עם שחקני גשר. יצר את הסדרה פאודה של yes וגם כיכב בתפקיד הראשי. בימים אלה משחק בסדרה 'מטומטמת' של HOT.

   

  מה הזיכרון הכי מוקדם שלך?

   

  "חטפתי מכת חשמל מרדיו טרנזיסטור אדום כשהייתי בן שנה וקצת. עפתי אחורה במכה רצינית מאוד".

   

  מתי התרגשת לראות מפורסם?

   

  "כשהייתי בן תשע, שיחקתי כשוער של נבחרת בית הספר הניסויי בירושלים. הלכתי לקנות חליפת שוער בספורט מלמיליאן וכשראיתי את אורי, לא יכולתי להיכנס מרוב התרגשות לחנות. הברכיים רעדו. הוא חיבק אותי ושם יד על הראש שלי. זה היה מאוד מרגש".

   

  מתי היית הכי קרוב למוות?

   

  "עשיתי תאונת דרכים בגיל 23. החלקתי עם האוטו בירידות לכיוון ים המלח והאוטו התגלגל, התהפך, נכנס בצלע הר. איבדתי את ההכרה למשהו כמו רבע שעה, שברתי את הלסת. מצא אותי מישהו ממעלה אדומים שעבר שם ולקח אותי לבית החולים. עוד לפני שאיבדתי הכרה, אני זוכר שניסיתי לקחת רוורס ולנסוע אבל המנוע ישב לידי בערך".

   

  מה הדבר הכי גרוע שכתבו עליך או אמרו לך?

   

  "שאני שמן מדי לתפקידים שאני משחק. לא לקחתי ללב".

   

  מה נשים לא מבינות לגבי גברים?

   

  "אנחנו לא אוהבים שמבקשים מאיתנו לעשות דברים. פשוט צריך להחמיא לנו על דברים שעשינו ואז נעשה את מה שהן הכי רוצות".

   

  איזו סדרה כולם צריכים לראות כרגע?

   

  "'מטומטמת' ב־HOT, ולא רק בזכות זה שאני משתתף בה. יצרה אותה בת חן סבג, בחורה מאוד מוכשרת, שנתנה את הנשמה שלה בכתיבה ובעבודה על הסט ועשתה עבודה מדהימה. זה לא פשוט לכתוב כל כך הרבה פרקים ואני יודע את זה בעצמי. אני משחק שם את עמוס, סוחר סמים ועבריין גדול, אבל מאוד חמוד".

   

  מתי היית הכי מאושר?

   

  "כשהחזקתי את הבת הבכורה שלי אחרי שיצאה מהגוף של אשתי. בפן המקצועי, כשזיהיתי את הרגע שבו אני לא צריך להוכיח לעצמי - או לעולם - שום דבר. זה קרה לפני כמה חודשים. הגעתי לפגישה חברתית־מקצועית, מחוץ לעולם הטלוויזיה, ופתאום הבנתי שאני מגיע מאוד רגוע כי אין לי כבר את הצורך להוכיח את עצמי, שליווה אותי עד אז".

   

  מה היה האלבום הראשון שקנית?

   

  "סיימון וגרפונקל - האלבום הכפול של ההופעה בסנטרל־פארק. חבר שלי, יוחנן פלסנר, חבר כנסת לשעבר, ואני קנינו את זה יחד במדרחוב בירושלים. אני לקחתי את הקלטת הראשונה, הוא את השנייה ואחר־כך החלפנו בינינו".

   

  מה הכי משגע אותך כרגע?

   

  "הצפת השד העדתי מחדש על ידי כל מיני גורמים אינטרסנטיים. זה גורם נזק שייקח המון שנים לתקן. אני רואה את זה בעולם התרבות למשל. לשרה מירי רגב יש הרבה רעיונות טובים, אבל הדרך שבה היא מנסה לעשות רווח פוליטי על ידי הפילוג והשיסוע, בעייתית. ואני אומר את זה כמזרחי, היא לא יכולה לקחת את זה ממני, וכציוני - גם את זה היא לא יכולה לקחת ממני. אם היא הייתה מסתכלת טוב בכל הזוכים בשנים האחרונות בפרסי התרבות בישראל, היא הייתה מגלה הרבה מזרחים. עדיף שתסתכל על מה שקורה בשטח, לפני שהיא משסה אחד בשני".

   

  איך הרגשת כשהיא נטשה את טקס פרסי אופיר?

   

  "אם מישהו לא מתאים לו לשמוע משהו מסוים, מבחינתי שיקום. ההתלהמות שלה אחר כך הייתה לא במקום. לא לעניין להגיע למקום ולירוק על כולם".

   

  מה הגילטי פלז'ר שלך?

   

  "ארטיק קוקוס טבעי. אני יכול לאכול 5,000 כאלה ביום והם מלאי סוכר".

   

  ספר לנו סוד בבקשה.

   

  "החלום שלי היה להיות פקח ברשות שמורות הטבע. כל פעם שאני רואה פקח כזה נוסע בג'יפ הירוק שלו עם הכלב מאחור, יש בי צביטה בלב. החיים גילגלו אותי למקום אחר".

   

  מי האיש או המושג שמייצג את שנת 2016 בעיניך?

   

  "שימי תבורי ויהודית באומן. הכי 2016 ובלי לפרט".

   

  מאיזה הרגל היית רוצה להיפטר?

   

  "מהעישון. אני מפסיק לעשן באופן קבוע כבר כמה שנים. מעשן שלושה חודשים, מפסיק חצי שנה, וככה און־אנד־אוף. כבר ארבעה חודשים שאני לא מעשן ולפעמים הדחף עולה כשאני שותה בירה, אבל נרגע. הבעיה שלי היא שאני אומר לעצמי, 'אעשן איזה חודש־חודשיים ואז אפסיק'".

   

  מה התספורת הכי גרועה שהייתה לך אי פעם?

   

  "תספורת אלי אוחנה בסביבות גיל 10־11. זה מאד רווח בקטמונים של אז".

   

  מה היה ממוצע הגלידות שלך אחרי פרידות?

   

  "ארבע קופסאות סיגריות ביום. פחות מתוקים".

   

  מה אתה לא אוהב במראה החיצוני שלך?

   

  "הייתי מוריד ארבעה קילו, אבל אני עובד על זה. מתאמן שלוש פעמים בשבוע עם מאמנת אישית".

   

  באיזה ריאליטי היית מסכים להשתתף?

   

  "באף אחד מהם, אבל הייתי מנחה בכיף את 'הישרדות' למשל".

   

  את מי היית מזמין לארוחת החלומות שלך?

   

  "וינסטון צ'רצ'יל שהיה אסטרטג מדהים, חכם מאוד, עם ידע עצום. את שני הסבים שלי שבקושי הכרתי. חברה שלי שנרצחה כשהייתי חייל, איריס, וגם את קורט קוביין ואיימי וויינהאוס".

   

  מה מפחיד אותך?

   

  "שלא אצליח לספק את הצרכים של המשפחה שלי. יש לי שלושה ילדים וזה פחד קיומי שיש בי. זה גם בהיבט של פרנסה וגם בהיבט של להיות שם בשבילם, לחנך אותם שיהיו צנועים, אדיבים ונדיבים".

   

  מה החופשה הכי גרועה שהייתה לך?

   

  "לפני שנה נסענו לצימר בצפת, שחבר שלי הזמין בדקה ה־90, המשפחה ועוד שני זוגות חברים. התברר שזה היה צימר עם אנטנה סלולרית מטר מהחצר, לארוחת בוקר הגישו גרעינים שחורים ושום דבר לא עבד שם. נמלטנו מוקדם בבוקר".

   

  מה היית אומר לליאור רז בן ה־16?

   

  "מרגיע אותו ואומר לי שהכל יהיה בסדר ואסור להילחץ משטויות. הייתי אז מלא עניינים של ילד שלא יודע מה הולך להיות בחיים שלו, עם הרבה פחדים. חשבתי שהחיים דפקו אותי - הוריי היו גרושים - אבל זה לא באמת היה ככה".

   

  ממי אתה צריך לבקש סליחה ולמה?

   

  "מאשתי, כי בשנה וחצי האחרונות הייתי בחו"ל יותר מאשר בארץ - בפסטיבלים, הרצאות, פגישות, עבודה, והיא גידלה את הילדים כמעט בלעדיי. אני חושב שהיו לי משהו כמו 40־50 טיסות בשנה וחצי".

   

  מה ההורים שלך אף פעם לא הבינו לגביך?

   

  "הם חשבו תמיד שצריך לגונן עליי ושאני רגיש מדי, ולא הבינו שזה לא ככה. בגיל צעיר מאוד כבר דאגתי לעצמי אבל הם עדיין זכרו את הילד הרגיש ההוא".

   

  מה ההישג הכי גדול שלך לדעתך?

   

  "זה שאני חי, נושם ובריא. עצם העובדה שאני עדיין חי היא הישג גדול מאד אפילו. חמסה".

   

  מה הריח האהוב עליך?

   

  "קלישאתי מאוד, אבל אדמה אחרי הגשם. יש בזה משהו נקי שמחבר אותי לטבע, להתחלה, לדברים טהורים".

   

  מתי בכית לאחרונה?

   

  "אני מתנדב בעמותת החוט המשולש שמספקת בית לילדים שנזרקו וגרים ברחוב. יש שלושה בתים, בהם אחד לבנות שעברו התעללות מאוד קשה. נכנסתי לדבר

  איתן על מה הביא אותן למקום הזה וכשיצאתי מהבית פשוט עמדתי ובכיתי. ההכרה שקיימת מצוקה כל כך קשה הכתה אותי בבטן. הייתי שמח אם היו תורמים

  לעמותה הזו כמה שיותר".

   

  מי היה משחק בתפקיד ליאור רז בסרט על חייך?

   

  "אני מקווה מאוד שג'ייסון סטיית'ם. יש בנו משהו דומה, ונראה לי שאנחנו מדברים באותה שפה".

   

  מה מדאיג אותך לפני השינה?

   

  "אני עובר בין הילדים בבית כדי לראות שהכל בסדר ושהם נושמים ומחייכים. אחר כך מדאיג אותי שהטמפרטורה בחדר תהיה קרירה ונעימה".

   

  מה היה הדבר האחרון שחיפשת בגוגל?

   

  "הונדה אפריקה טווין. זה אופנוע שהזמנתי עכשיו ועשיתי לגביו כל מיני השוואות".

   

  מיילי סיירוס או ג'סטין ביבר?

   

  "מיילי, כי היא קולית, עושה מה שבראש שלה ולא שמה על אף אחד".

   

  מה הנשיקה הכי טובה שהייתה לך?

   

  "עם אשתי, מיטל, בדייט השני שלנו. היינו בבר ביפו והתנשקנו במשך ארבע שעות רצוף. לא הצלחנו להיפרד".

   


  פרסום ראשון: 27.09.16 , 14:13