ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  חיים כהן
  ממון • 05.10.2016
  אושרה הגשת ייצוגית נגד סלקום: "לקוחות שביצעו ניוד מספרים חויבו שלא כדין"
  מאת ליטל דוברוביצקי

  בית המשפט המחוזי בתל־אביב אישר להגיש תביעה ייצוגית נגד סלקום בטענה לחיוב שלא כדין של לקוחות שביקשו לנייד את מספר הטלפון שלהם.

   

  התובע הייצוגי טען, באמצעות עו"ד רם גורודיסקי, כי סלקום חייבה את חשבונו בחיובים קבועים בשל ניוד אליה, למרות שהם כלל לא יכלו לעשות שימוש ברשת מפני שמספרי הטלפון טרם נוידו בפועל.

   

  ניוד הוא העברה של המנוי, עם מספר הטלפון שלו, ממפעילת סלולר אחת למפעילה אחרת. התובע, שביקש ניוד של ארבעה מספרים לרשת של סלקום, טוען כי כאשר הגיעו אליו חשבונות הטלפון התברר לו כי סלקום חייבה אותו לשלם במועד שקדם למועד הניוד בפועל.

   

  לטענת התובע, סלקום הפרה בכך את תנאי רשיונה האוסר עליה לחייב לקוח עבור שירות שטרם ניתן. הקבוצה שאותה מבקש התובע לייצג מוגדרת כקבוצת לקוחות שחויבו בתשלומים עבור שירותים בטרם נויד מספר הטלפון שלהם לרשת של סלקום החל מיום 2.12.2007 (יום תחילת ניוד המספרים בין חברות התקשורת) ועד למתן פסק דין בתביעה.

   

  סלקום ביקשה לדחות את הבקשה נגדה, אולם השופט יצחק ענבר קבע ש"המבקש הראה כי סלקום גבתה ממנו שלא כדין את החלק היחסי של התשלום החודשי בגין תקופת הביניים הקודמת להשלמת תהליך הניוד". עוד קבע השופט, כי נוהל החברה להציע ללקוחות המנוידים מספר זמני שעבורו הם מחויבים, גם אם לא עשו בו שימוש עד להסדרת הניוד, הוא "תמוה", בפרט לנוכח אי־הזיכוי המאוחר יותר.

   


  פרסום ראשון: 05.10.16 , 21:04