ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  ממון • 13.10.2016
  סמארט וואי: "ניסיון השחרה. יש לנו מאות זכיינים מרוצים"

  תגובת החברה: "סמארט וואי הינה חברת תוכנה אשר פיתחה במהלך השנה האחרונה אפליקציה חברתית ללקוחות ולעסקים. מהות האפליקציה היא מתן קאשבק ללקוח עבור הקניות שביצע - אפליקציה חינמית אשר תוריד במעט את יוקר המחיה, כאשר מצידה השני עומדים העסקים המקבלים פרסום חינמי. במהלך השנה האחרונה הושקעו מיליוני שקלים בתקציב ועלויות לפיתוח המערכות, פיתוח האפליקציות ועלויות התפעול של החברה בישראל.

   

  "החל מהיום הראשון בו מגויס זכיין מובהר לו כי עד לגיוס כמות ספציפית של זכיינים לא ייפתח קורס ולא תהיה ירידה לעסקים, כשם שלא נפתחת שנת לימודים ללא רישום מספר מינימלי של סטודנטים, או כשם שלא נפתח קורס נדל"ן ללא מספר מינימלי של משתתפים. זאת מכיוון שהחברה זקוקה לכמות כוח אדם גדולה ולאנשים ממוקצעים. במהלך החודש האחרון החברה הגיעה אל מכסת הזכיינים הרצויה, ללא כל קשר לתלונות הזכיינים, ונשלחה הזמנה קולקטיבית לכלל ציבור הזכיינים המאשרת את פתיחת הקורס.

   

  "תהליך הגיוס של הזכיינים הוא מן ההגונים במשק הישראלי. בהתאם לחוק, כל זכיין רשאי להתחרט על הצטרפותו כזכיין תוך 14 יום מחתימתו על הסכם זכיינות, וכספו מוחזר במלואו. "החברה מונה כיום מאות זכיינים, רובם המכריע לוקחים חלק בפעילות החברה. הזכיינים הינם פרילנסרים. לא ברור כיצד זכיינים אשר לא מגיעים להדרכות, לא מהווים חלק מהחברה ולא מעוניינים להצליח, הם אותם אלה אשר מלעיזים ומשחירים את שמה של החברה, וזאת לאחר שחתמו על חוזה מפורט שמבהיר מראש את כל מה שהעלו בטענותיהם".

   

  בעניין חוק פיקדון חיילים משוחררים, נמסר כי "עד היום מגייסת סמארט וואי חיילים משוחררים המשלמים מתוך כספי הפיקדון. טרם נתקבלה כל הנחיה ו/או פנייה על שינוי כלשהו מטעמו של משרד הביטחון לאפשרות תשלום זה. על אף שהחברה נמצאת חודשים רבים במגעים עם היחידה להכוונת חיילים משוחררים, מעולם לא התקבל מכתב רשמי בנושא מטעמה של היחידה".

   

  בעניין שיתוף הפעולה עם הקניונים נמסר: "ביג פאשן אשדוד פירסמו בעצמם בעמוד הפייסבוק שלהם על שיתוף הפעולה שלנו. כן נשלחו מסמכים המאשרים כי בקניון ישראל בירושלים נשלחו הודעות אל ציבור הסוחרים, שלפיהן הקניון החל בשיתוף פעולה עם החברה לעניין בניית מועדון לקוחות דיגיטלי".

   

  בנושא העברת הפעילות מחברת סייב וואי לחברת סמארט וואי, נמסר: "לאחר מספר חודשי פעילות בתחילת הדרך, החליטה החברה לשדרג את המוצר והמערכות הטכנולוגיות, ובין היתר לשנות את המיתוג ואת השם של החברה. לצערנו הרב, עולה ריח חריף של גורמים כאלה ואחרים המנסים להתנכל ולפגוע בחברה, דרך שימוש באנשים שלכאורה הושתלו בתוכה לצורכי פגיעה בה. לחברה מאות של זכיינים פעילים ומרוצים. כיום יש כבר עשרת אלפים לקוחות רשומים וכ־200 עסקים רשומים בהם המערכת עובדת, כאשר לפני שנה המערכת הייתה בחיתוליה".

   


  פרסום ראשון: 13.10.16 , 15:36