{ }
שבת 07 בדצמבר 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  עמית שאבי
  חדשות • 16.10.2016
  משרד החינוך יחרים את אונסק"ו
  עמיחי אתאלי ותמר טרבלסי חדד

  "אנו נחושים להילחם בדה־לגיטמציה של ישראל", הבהירה מזכ"לית אונסק"ו בעקבות החלטת הארגון השוללת את הקשר בין ישראל להר הבית, אבל את שר החינוך נפתלי בנט זה לא משכנע.

   

  ביום שישי הכריז בנט על השעיית כל שיתופי הפעולה עם ארגון החינוך, המדע והתרבות של האו"ם. במכתב ששגיר למדינות החברות באונסק"ו כתב בנט: "מי שנותן פרס לתומכי ג'יהאד בירושלים בשבוע שבו נרצחו שני יהודים בעיר, עלול חלילה להיות הבא בתור. כמו שפועלים נגד טרור איסלאמיסטי בתדמור וחאלב, כך צריך להתנגד לטרור דיפלומטי בירושלים".

   

  מזכ"לית אונסק"ו, אירינה בוקובה, ניסתה להרגיע את הרוחות. "יותר מ-70 שנה פועל אונסק"ו כדי לשמר את המורשת היהודית העולמית", כתבה שלשום בתשובה לפנייתה של ח"כ ציפי לבני. "אונסק"ו הוא הארגון היחיד באו"ם שמוביל תוכנית ללימוד לקחי השואה, במטרה להילחם באנטישמיות המודרנית הכוללת את הדה־לגיטימיציה לישראל". לאחר פרסום המכתב הודיע השר בנט שזה לא מספיק. "הרוח הגבית שמעניק אונסק"ו לטרור תיעצר אך ורק כשהארגון יבטל את ההחלטה השערורייתית, שנועדה לרצות את שונאי ישראל".

   

  ואילו ח"כ יהודה גליק (ליכוד) מתכנן לערוך בכנסת בעוד כחודש את כנס "דורשי ציון" השנתי, המעלה על נס את הקשר בין עם ישראל להר הבית. בסיומו של אותו כנס, ב־29 באוקטובר 2014, נפצע גליק קשה מאוד בניסיון התנקשות של מחבל פלסטיני. לפני מספר ימים קיבל גליק אישור מיו"ר הכנסת יולי אדלשטיין לערוך את הכנס לראשונה בין כותלי המשכן, ומלבד היו"ר עצמו צפויים להשתתף בו גם השרים זאב אלקין ומירי רגב. "אנו נודה לה' על ההצלה האישית שלי, ונבהיר לעם ישראל ולעולם כולו שאין דבר שיותר קשור ומחובר לעם ישראל מאשר הר בית ה'", אמר גליק.

   

  ידיעות אחרונות