שישי 23 בפברואר 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
צילום : ידיעות אחרונות
ממון • 26.10.2016
קתאי פסיפיק מתחילה לטוס בקו ת"א־הונג־קונג
דני שדה ועמית קוטלר

חברת התעופה קתאי פסיפיק מתחילה לטוס לישראל. החברה, שנחשבת לאחת הטובות בעולם, תבצע החל ממארס הקרוב ארבע טיסות שבועיות במטוסי איירבוס A350 החדישים.

 

קתאי פסיפיק, המיוצגת בישראל על ידי טל תעופה, הייתה בשנים האחרונות במגעים עם משרד התיירות, משרד התחבורה וגורמים נוספים בישראל כדי להפעיל טיסות לישראל. זאת נוכח הגידול במספר הישראלים שטסים למזרח הרחוק. על פי דוח של רשות שדות התעופה, בין ינואר לספטמבר טסו בקו תל־אביב־הונג־קונג 91,761 נוסעים.

 

כיום רק אל על מבצעת טיסות להונג־קונג, ולפני מספר חודשים פורסם כי גם הונג־קונג איירליינס, שבבעלות תאגיד היינאן, בוחנת אפשרות לטוס לישראל.

 

על פי החברה, מחירי הפתיחה לחודש מארס יהיו מ־870 דולר למחלקת תיירים, מ־1,550 דולר לתיירים פרימיום ומ־2,550 דולר למחלקת עסקים. לשם השוואה, אל על מציעה ליעד זה באותם תאריכים כרטיסים במחלקת תיירים המתחילים ב־999 דולר ובמחלקת עסקים מ־3,017 דולר.

 

הקו החדש מציע חיבור נוח לבסיסה של קתאי פסיפיק בהונג־קונג ומאפשר חיבור נוח ומהיר לטיסות המשך לסין, יפן והמזרח הרחוק, כמו גם לאוסטרליה, ניו־זילנד והאוקיינוס השקט. דרגון־אייר, החברה־הבת של קתאי פסיפיק שחברה בברית One World, מציעה 53 יעדים ברחבי אסיה, מתוכם 23 בסין.

 

מנכ"ל קתאי פסיפיק, אייבן צ'ו, אמר: "אנו נרגשים לחנוך קו טיסה ישיר לתל־אביב, אשר ביססה את עצמה כבירה עסקית עשירה בתרבות ומתקדמת מבחינה טכנולוגית". שר התיירות, יריב לוין, אמר כי "פתיחת הקו, לצד ההתעניינות של חברות נוספות מהמזרח, מעידה שוב על המודעות ההולכת וגוברת בעולם ביחס לפוטנציאל התיירותי של ישראל. משרד התיירות ימשיך לסייע לחברות התעופה כדי להגדיל את היצע הטיסות ואת מספר התיירים הבאים לארץ".

 

גם אייר אינדיה בדרך

 

גם חברת התעופה אייר אינדיה שמה את ישראל על המפה ומתכוונת להתחיל לבצע טיסות לארץ. כך גילה יו"ר מועצת המנהלים ומנכ"ל החברה, אשוואני לוהאני. הוא אמר את הדברים במפגש עם כתבים לרגל השקת אפליקציית המובייל של החברה והוסיף כי החברה עומדת עתה בפני אתגרים לשיפור השירות באוויר ובקרקע.

 

לפני מספר חודשים נפגש יו"ר אייר אינדיה עם מנכ"ל משרד התיירות, אמיר הלוי, והשניים דנו בפתיחת הקו לתל־אביב. אייר אינדיה היא חברת התעופה הגדולה בהודו, עם צי של 118 מטוסים.

 


פרסום ראשון: 26.10.16 , 21:19