חמישי 25 באפריל 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  ללא קרדיט
  חדשות • 30.10.2016
  "התנצלותך" אינה מתקבלת
  ארי שביט קיווה שההתנצלות הפומבית שלו תסיים את פרשת "העיתונאי שהואשם בהטרדה מינית של עיתונאית אמריקאית" • אבל את דניאל ברין זה רק הרגיז • "שום דבר מזה לא היה פלרטוט. זו הייתה תקיפה ואני הייתי קורבן", היא ענתה לו • על הסברו כי "היה לנו מפגש ידידותי שכלל, בין היתר, גם יסודות של חיזור" אמרה: "מדהים אותי כיצד מישהו שכל כך רגיש לסכסוך הישראלי־פלסטיני יכול להיות כל כך אטום כשזה נוגע למערכות יחסים" • "הארץ" הודיע: שביט לקח "פסק זמן"
  איילה אור־אל | לוס־אנג'לס ורז שכניק

  דניאל ברין נגד ארי שביט — פרק ג'. אחרי שהעיתונאית האמריקאית האשימה את העיתונאי הישראלי בתקיפה מינית, והוא התנצל וטען כי חשב שמדובר ב"פלרטוט" לגיטימי, הודיעה ברין: ההתנצלות, בניסוח זה, אינה מקובלת ומספקת.

   

  אריה שביט
  אריה שביט

  בטור נוסף בעיתון שבו היא כותבת, ה"ג'ואיש ג'ורנל", כתבה ברין: "שום דבר מזה לא היה פלרטוט. זו הייתה תקיפה על הכבוד והמקצועיות שלי, שהפחידה אותי והפריעה לי. הייתי קורבן. שביט לא התנצל בפניי על מה שעשה באמת: הוא לא התנצל על כך שביצע תקיפה מינית".

   

  קראו עוד - עיתונאית אמריקאית נוספת: "גם אותי הטריד עיתונאי ישראלי"

   

  בראיון ל"ידיעות אחרונות" סיפרה ברין: "התייעצתי עם העורכים שלי בעיתון ובהחלטה משותפת איתם החלטתי לכתוב את התגובה שלי לדבריו של שביט. החשיפה התקשורתית המסיבית הבהילה אותי. לא ישנתי בכלל. לא תיארתי לעצמי שזה מה שיקרה. מדהים אותי שזה הגיע לממדים כאלה. רציתי ליצור דיון על הבעיה של תקיפות מיניות, אבל התקשורת התמקדה יותר בשאלה במי מדובר, והרגשתי שזה לא נכון. עם זאת, בסופו של דבר כן מדברים על זה — אז אולי זה לטובה".

   

  לדבריה, "ארי שביט פנה אליי, ואני מקווה שאחרי שיהיה לו זמן להרהר על האמת, אנו נגיע לשיחה בעלת משמעות על מה שהתרחש בינינו".

   

  טענותיה של ברין התפרסמו לראשונה ביום חמישי, לאחר שכתבה בעיתונה כיצד הגיעה ב־2014 לראיין עיתונאי ישראלי בכיר והוא הטריד אותה מינית. לדבריה, ‬מרגע שהגיעה ללובי של המלון שבו שהה הוא לא הפסיק להטרידה. "הוא אמר שקודם כל הוא רוצה להכיר אותי יותר טוב והתחיל לשאול שאלות אישיות שגרמו לי אי־נוחות, אבל לא חששתי", סיפרה, "הוא דמות מוכרת, נשוי עם ילדים. אחרי שעניתי על השאלות הוא נע לעברי, תפס כמו חיה בחלק האחורי של ראשי ומשך אותי אליו‭."‬ ברין סיפרה כי הרחיקה את ראשה ממנו כדי להימנע מנשיקה. "אני לא מבינה‭,"‬ אמרה לו, "אמש, כשדיברת מול אנשים, סיפרת כמה אתה אוהב את אשתך‭."‬ לדבריה, הוא ענה לה ואמר "יש לי סידור עם אשתי‭."‬ כששאלה אותו "אין לך ילדים‭,"?‬ ענה לה "כן, ואני מתכנן עוד‭."‬

   

  לדבריה, בשלב זה הציע לה שביט, שבשמו לא נקבה בפרסום הראשון, לעלות איתו לחדר. "אנחנו‬ לא חייבים לעשות סקס, אני רק רוצה לתת לך חיבוק", הוא‬ אמר לה, והמשיך לשלוח ידיים.

   

  ברין מספרת כי אמרה לשביט שהיא צריכה ללכת לשירותים. "שם היה לי רגע לחשוב, וכשיצאתי החוצה אמרתי לו בנימוס שאני חייבת לעזוב. הוא ביקש ללוות אותי, אחר כך ביקש חיבוק נוסף. הסכמתי בתקווה שזה יבהיר לו כי הערב הסתיים, אבל אחסוך מכם את התיאור המלא של החיבוק. כמובן שזה לא נגמר פה‭."‬ ברין סיכמה: “הרגשתי מאוימת וחסרת אונים”.

   

  זמן קצר לאחר שהתפרסם הסיפור נאלץ ארי שביט, עיתונאי "הארץ" להודיע: זה אני. בהודעה שמסר כתב: "היום אני מבין, בצער, שפירשתי באופן שגוי לחלוטין את האינטראקציה בינינו באותה פגישה. עד שקראתי השבוע את המאמר שאותו פירסמה חשתי שהיה לנו מפגש ידידותי שכלל, בין היתר, גם יסודות של חיזור. לרגע לא חשבתי שמדובר בהטרדה מינית. אבל את מה שאני ראיתי כחיזור, ברין ראתה כהתנהגות לא הולמת ואף מטרידה מצידי. כמי שמכבד כל אישה וכל אדם, וכמי שסולד מהטרדות מיניות, אני מתנצל מעומק ליבי על אי־הבנה זו. לא הייתה לי כל כוונה לגרום לה תחושת אי־נוחות או לפגוע ברגשותיה‭."‬

   

  ברין, כאמור, לא השתכנעה מההסבר. "מדהים אותי כיצד מישהו שכל כך רגיש לסכסוך הישראלי־פלסטיני יכול להיות כל כך אטום כשזה נוגע למערכות יחסים", היא עקצה.

   

  בסוף השבוע מסר עיתון "הארץ" כי שביט לוקח פסק זמן מעבודתו. הוא גם לא הופיע ביום שישי בפאנל התוכנית של איילה חסון בערוץ 10, ובינתיים לא נראה כי יוחזר לתוכנית. בהודעה של העיתון נאמר: "'הארץ' מתנגד בכל תוקף להטרדות מיניות ורואה בהן התנהגות פסולה שיש לעקור מהשורש. 'הארץ' מצפה מעובדיו להקפיד על התנהגות מקצועית. ארי שביט הוא עיתונאי בכיר ורב הישגים ב'הארץ' יותר מ־20 שנה. היום הוא הודיע לנו שבעקבות הפרסומים האחרונים החליט לקחת פסק זמן מעבודתו העיתונאית".

   


  פרסום ראשון: 30.10.16 , 00:34