{ }
שבת 07 בדצמבר 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  אלכס קולומויסקי
  חדשות • 31.10.2016
  החרם נענה בחרם
  ח"כים מהאופוזיציה ומהקואליציה החרימו את הצעת האי־אמון שהגישה הרשימה המשותפת, בגלל היעדרות חבריה מהלוויית פרס • תפילה שנשאו לזכר הרוגי כפר קאסם עוררה סערה
  עמיחי אתאלי | כתבנו בכנסת

  פתיחת מושב החורף הייתה עבור חברי הקואליציה הזדמנות לממש את הבטחתם מהפגרה: הטלת חרם על חברי הרשימה המשותפת, בתגובה על החרם שהטילו על הלוויית נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס.

   

  במהלך הפגרה ניסו בקואליציה לגבש חרם חוצה מפלגות על חברי הרשימה המשותפת, שבמסגרתו ייצאו כל חברי הקואליציה מהמליאה בכל פעם שחברי הרשימה ינאמו. אלא שאתמול, במהלך דיון נשיאות הכנסת, הבחינו יושב הראש, יולי אדלשטיין, וסגניו כי החרם לא לגמרי מעשי. הסיבה: בכל רגע נתון חייב להיות במליאה שר מהממשלה וכן יו"ר הכנסת או אחד מסגניו, שכולם חברי קואליציה.

   

  בנוסף, שניים מחברי הליכוד הודיעו שאין בכוונתם להשתתף בחרם: ח"כ אורן חזן שלא היה מוכן לוותר על ההתנצחויות הקבועות שלו עם הח"כים הערבים במליאה. השני הוא ח"כ יהודה גליק, שהצהיר כי הוא אינו מחרים איש.

   

  באופן סמלי, חברי כנסת רבים מהקואליציה ומהאופוזיציה החרימו אתמול את הצעת האי־אמון שהגישה הרשימה המשותפת. באולם המליאה נכחו רק חברי הרשימה, שר התיירות יריב לוין, שהיה השר התורן במליאה, וסגנית יו"ר הכנסת טלי פלוסקוב, שניהלה את הדיון.

   

  חברי הרשימה המשותפת ניצלו את המעמד והחליטו לשאת תפילה לזכר הרוגי טבח כפר קאסם, שצוין יומיים קודם לכן. השר לוין מחה על המעשה וצעק: "זו לא הפגנה, תוציאו אותם מפה. כאן לא עושים מחאות והפגנות. כאן זה לא מסגד, לא עוצרים את הדיון".

   

  ח"כ עיסאווי פריג' (מרצ) ששכל בני משפחה בטבח בכפר קאסם הגיב: "הטבח שבמהלכו נרצחו בני משפחתי הוא שקר בעיני השר לוין. הרצח של 49 חפים מפשע הוא שקר. גם אמירתו המהדהדת של השופט בנימין הלוי על 'פקודה בלתי חוקית בעליל שדגל שחור מתנוסס מעליה', היא שקר בעיני השר לוין".

   


  פרסום ראשון: 31.10.16 , 23:45
  ידיעות אחרונות