רביעי 24 באפריל 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  חדשות • 02.11.2016
  "תלמדו מישראל איך נלחמים בטרור"
  אלכס פישמן

  "קחו דוגמה מישראל. כשמדובר בלחימה בטרור היא אף פעם לא נסוגה, תמיד לוחמת עד הסוף וכך היא שורדת. אין אלטרנטיבה אחרת. אנחנו חייבים להילחם. אם נמשיך לסגת תמיד נפסיד".

   

  המחמאה לישראל הגיעה מנשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, כשנאם ב־27 באוקטובר בכינוס של מכון וולדאי — פורום בינלאומי להחלפת דעות בנושאי אסטרטגיה ומדיניות חוץ הממומן על ידי ממשלת רוסיה. בכינוס השתתפו 130 מומחים וראשי מדינות בעבר ובהווה מ־35 מדינות, כולל ארה"ב וארצות ערב.

   

   

  פוטין השתמש בדוגמה הישראלית כדי לקנטר את מדיניות החוץ האמריקאית ולהשיב לכל מי שמאשים את רוסיה בכך שרבבות אזרחים נפגעים. "אני כל הזמן שומע: אלפו (חאלב), אלפו, אלפו. מה הבעיה כאן? האם אנחנו יכולים להשאיר את קן הטרור הזה על כנו, או שצריך למחוץ אותו החוצה תוך מאמץ למזער את מספר האזרחים הנפגעים? אם עדיף לא לא לעשות שום דבר מול אלפו, אז גם למתקפה במוסול אין הצדקה".

   

  פוטין רמז כי אסור להחיל את המדיניות האמריקאית — זאת שלטענתו גרמה בין היתר להפלת המשטרים בעיראק ובלוב ולצמיחת גופי טרור בתוך האנרכיה שנוצרה — גם בסוריה. לדעתו, הניסיון לזרוק את אסד יביא אל תוך הוואקום שייווצר את הטרור. פוטין האשים את ארה"ב (בעקיפין, בלי להזכיר את שמה) כי היא מאמנת ומחמשת קבוצות מזוינות הלוחמות באסד מתוך אמונה שאחרי הלחימה היא תוכל להיפטר מהן, "אבל זו אשליה. זה לא עובד כך. הגופים המזוינים האלה יישארו. וזו הבעיה", סיכם פוטין.