שבת 31 באוקטובר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צבי ימיני
  ממון • 13.11.2016
  מחסל הכינים מישראל מגיע לבורסה בניו־יורק
  חברת TechCare, שפיתחה את המוצר "נובוקיד" לטיפול בכינים, תחל בשבוע הבא להיסחר בניו־יורק • החידוש: חיסול כינים ללא חפיפת השיער
  נווית זומר

  חברת TechCare הישראלית, שפיתחה מוצר חדשני לטיפול בכינים, תחל בשבוע הבא להיסחר בבורסה לניירות ערך בניו־יורק. התכשיר, המשווק תחת השם "נובוקיד", פותח על בסיס ידע של מדענים יוצאי מכון ויצמן.

   

  ל"ממון" נודע כי TechCare, בשליטת קבוצה בראשות צבי ימיני, מיזגה את פעילותה בתחום הכינים לתוך השלד הבורסאי BREEDIT שנסחר בניו־יורק, ומצוי בשליטת איציק שרם וכפיר זילברמן. שמו של השלד ישונה ל־TechCare והוא ייסחר "מעבר לדלפק" תחת הסימול TCRE.

   

  פעילות הכינים הוערכה לצורך המיזוג ב־10 מיליון דולר כאשר 75% בבעלות קבוצת ימיני ו־25% בבעלות קבוצת שרם.

   

  בחברת הכינים הושקעו עד היום כ־25 מיליון שקל ובמקביל להתחלת המסחר בניו־יורק, החברה נערכת לגיוס הון בסכום של יותר מ־10 מיליון שקל, שישמש לפיתוח מוצרים נוספים ובהם טכנולוגיה לטיפול בפרעושים.

   

  TechCare טוענת כי היא מביאה לצרכנים מהפכה בטיפול בכינים. מדובר בטיפול יבש, ללא צורך בהרטבת השיער, שדורש מהמטופל לחבוש כובע ניילון המחובר למכשיר קטן במשך 10 דקות בלבד. לתוך הכובע מוזרם תרחיף המופק מחומר טבעי מהצומח. בניגוד לתכשירים אחרים, החומר לא פועל על מערכת העצבים של הכינים אלא על דרכי הנשימה של הכינים ושל הביצים.

   

  TechCare הוקמה ב־2009 ורשמה פטנט על כל מרכיבי המוצר והתהליך. המוצר קיבל אישור של משרד הבריאות הישראלי ושל האיחוד האירופי, ובקרוב יוגש לאישור רשויות הבריאות בארה"ב.

   

  צבי ימיני, מנכ"ל ויו"ר TechCare ובעל המניות הגדול, אמר ל"ממון" כי תופעת הכינים מוגדרת היום כמגפה ושוק מוצרי השמדת הכינים העולמי מוערך ב־2 מיליארד דולר. לדבריו, הפטנט מבוסס על תרופת סבתא שמקורה בחומץ.

   

  ימיני הוא מייסד חברת צאג לייצור ארגזי כלים פלסטיק. ב־1998 מכר את צאג לענקית כלי העבודה האמריקאית סטנלי בלק אנד דקר בעבור 120 מיליון דולר, ומאז הוא משקיע בחברות סטארט־אפ המתמחות בחדשנות תעשייתית.

   

  המוצר יושק בישראל בעוד שלושה חודשים ומחירו יהיה 300 שקל כולל 4 טבליות (טבלית לכל טיפול). בנוסף, פיתחה החברה טבליות למניעת כינים לשימוש פעם בשבוע.

   

  מה זה שלד בורסאי?

   

  חברה הרשומה למסחר בבורסה אך אין לה כל פעילות. אדם או חברה יכולים לקנות שלד בורסאי, למזג לתוכו פעילות חדשה, וכך לגייס הון עם פחות מגבלות לעומת הנפקה ראשונה.

   

  navitz@yedioth.co.il

   


  פרסום ראשון: 13.11.16 , 20:30