ראשון 12 ביולי 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: יריב כץ
  חדשות • 14.11.2016
  "נתניהו הציע לי את החוץ"
  "ראש הממשלה לא רצה אחדות, אלא שנתמוך בדרכו", מסבירה לבני מדוע סירבה לשמש שרת החוץ של נתניהו • האם תתמודד על ראשות המחנה הציוני? היא לא פוסלת אפשרות
  תלם יהב

  ח"כ ציפי לבני (המחנה הציוני) חושפת כי קיבלה לאחרונה הצעה לשמש שרת החוץ בממשלת נתניהו ומספרת כי סירבה לבקשה מכיוון שראש הממשלה "רק רצה את האצבעות שלנו". את יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, היא תוקפת בנימוק כי "איננו מהווה אופוזיציה".

   

  בראיון ל"רצים בתלם" אמרה לבני: "ראש הממשלה הזה הוא שר חוץ נעדר. הוא לא באמת מנהל את משרד החוץ. הייתה לי גם לפני כמה חודשים הצעה לקבל את תיק החוץ. נתניהו תמיד עושה כך את הדברים — מנסה לפרק. אני והמחנה הציוני לא יכולים לתת גיבוי לדרך שבעינינו היא הרסנית למדינת ישראל. בעיניי זה מאוד פשוט: לאיפה אתה הולך? אם אתה הולך לכיוון שבו אתה הורס את הדמוקרטיה אנחנו לא יכולים להיות שותפים בזה".

   

  צפו בראיון:

   

  צילום: מתן טורקיה

  צילום: מתן טורקיה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  צילןם וידאו: מתן טורקיה, עריכה: אורי
   

  עוד אמרה: "נתניהו מעולם לא רצה ממשלת אחדות. הוא רצה ממשלה רחבה. מה ההבדל? באחדות אתה יושב ואנחנו באים ואומרים 'זאת דרכנו'. מה שהוא רוצה זה שאנחנו נתמוך בדרכו. אני לא יכולה ואני לא מסכימה. מבחינת נתניהו הוא היה מוכן שנגזור את האצבעות ונשלח במעטפה רק להצבעות בכנסת".

   

  לבני מספרת גם על תחושותיה באשר לבחירות בארה"ב: "יש קודם כל את ישראל הרשמית, וכולנו צריכים להתמודד עכשיו עם זה שיש נשיא חדש. עמדותיו לא ברורות, הוא בלתי שגרתי בעליל, הכל צפוי ולא צפוי באותה מידה שזה יכול להיות לחיוב או לשלילה".

   

  על המצב בישראל אמרה: "אנשים רוצים לדעת שאתה נלחם עבורם. לפני שבוע היינו בכיכר, ואני חושבת שזה היה סוג של אתה בא ונלחם ואומר את הדברים. יש כאן מאבק, יש כאן קרב".

   

  באשר לשאלה האם היא רואה את עצמה מתמודדת על ראשות המחנה הציוני אמרה: "אני אדם שמקבל החלטות אינטואיטיביות בכל נקודת זמן לפי מה שנכון".

   


  פרסום ראשון: 14.11.16 , 00:20