רביעי 26 ביוני 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום : ידיעות אחרונות
  24 שעות • 15.11.2016
  מתים לחיות
  הזנחה ממשלתית ותקציבים נמוכים הביאו לפיצוץ אוכלוסין בקרב חיות הרחוב בארץ. התוצאה: המתה של כלבים וחתולים בריאים לחלוטין. עכשיו, 32 ארגונים מתאחדים וקוראים לדאוג לזכויות ההולכים על ארבע, גם אם הם לא מצביעים בבחירות. לצורך הקמפיין גוייסו מפורסמים כמו אורנה בנאי, אורי ששון, מיקי חיימוביץ וטל מוסרי שהצטלמו עם החבר הפרוותי שלהם
  איתי אילנאי

  שני מיליון(!) חתולי רחוב חיים בישראל, ועוד עשרות אלפי כלבים עזובים. יותר מאוכלוסיית ירושלים, תל־אביב, חיפה ובאר־שבע יחד. הכלביות עולות על גדותיהן והמספרים האלה רק צפויים להמשיך ולגדול. אמנם, הצעתו של שר החקלאות אורי אריאל לטרנספר חיות משוטטות למדינות זרות ירדה מהפרק, אבל פתרון רציני יותר מטעם המדינה לא נראה באופק. לכן, במקרים רבים פונות הרשויות לפתרון הזול והזמין: המתה. גם של כלבים וחתולים בריאים לחלוטין.

   

  עמותות בעלי החיים בישראל עושות כמיטב יכולתן לסייע, אבל על אף הטיפול המסור ב־60 אלף כלבים וחתולים בשנה הן לא מצליחות למלא את החלל שמותירים הגורמים הרשמיים. מה הפלא, אם כן, שלאחרונה הגיעו הארגונים הללו לקריסה כלכלית, והמתנדבים בהם — לייאוש.

   

  כעת, לראשונה, 32 עמותות ישראליות למען בעלי חיים מניחות בצד את הבדלי ההשקפות ומתאחדות למען מטרה משותפת: מאבק על הזכות לחיות בכבוד, גם עבור ההולכים על ארבע. לעזרת העמותות ובעלי החיים התגייסו לא מעט ידוענים, אנשי ציבור וחברי כנסת, שחתמו על עצומה המעמידה בפני הממשלה שלוש דרישות בסיסיות: הגדלת התקציב המופנה לעיקור ולסירוס חיות רחוב, הפסקת המתת חיות בריאות, ובניית תוכנית לאומית לחתולים ולכלבים.

   

  "מספר העיקורים שהמדינה והרשויות מבצעות זעום ביחס לצורך האמיתי", אומרת אתי אלטמן, מייסדת "תנו לחיות לחיות". "מערימים קשיים על הרשויות לקבל תקציבים לעיקורים, והעמותות הן אלו שלמעשה מתמודדות יום־יום עם המצב".

   

  "ההתנהלות מונעת פעמים רבות משיקולים כלכליים קצרי מועד, ללא מתן פתרונות אמיתיים ארוכי טווח וללא התייחסות לרווחת בעלי החיים", מצטרפת נטע דר מעמותת "הכלבים שבצל". "במרבית הכלביות רמת התחזוקה והטיפול קטסטרופלית. אין התייחסות וטיפול במחלות ובפציעות, וממיתים חתולים וכלבים בריאים מבלי לנסות למצוא פתרונות חלופיים. הגיע הזמן לשים לזה סוף".

   

   

  לחתימה על העצומה: www.atzuma.co.il/animalcoalition

   

  אורי ששון והכלב גדי:

   "לפני חודש הגעתי לבקר ב'תנו לחיות לחיות' ופגשתי מקרוב את הכלבים והחתולים שמחכים לכולנו שנפתח בפניהם את הבית. כלב מכניס הביתה שמחה. הוא חבר נאמן ואוהב. חתמתי על העצומה כדי להעביר את המסר החשוב הזה".

  אורי ששון והכלב גד
  אורי ששון והכלב גד

   

   

  ​איציק שמולי והחתולים פרוספר וזואי:

  "בחרתי לחתום על העצומה פשוט כי אין שום הצדקה לתעשיית מוות בסדר גודל כזה. בעלי החיים גורמים לנו לכל כך הרבה טוב, ואנחנו גורמים להם לכל כך הרבה רע"​.

   

   

  איציק שמולי והחתולים פרוספר וזואי
  איציק שמולי והחתולים פרוספר וזואי

   

   

   

  טל מוסרי והכלב פיצ'ו, לירון רביבו והכלב סולי:

  מוסרי: "כשמסתכלים בעיניים של כלב או חתול רואים תום, ממש כמו אצל ילד. איך אפשר לא לחוש חמלה כלפיהם?"

  רביבו: "המחשבה שיש אנשים שפוגעים ומתעללים ביצורים התמימים והמתוקים האלה שוברת לי את הלב. אני רוצה לראות את המדינה לוקחת קצת יותר אחריות על החתולים והכלבים בישראל"

   

   

  לירון רביבו והכלב סולי
  לירון רביבו והכלב סולי

   

   

   

  ירדנה ארזי והכלב שלומיק:

  "העובדה שלמעלה משלושים ארגונים חברו עכשיו משמחת ומרגשת אותי. כל האנשים הטובים צריכים להילחם יחד. לאהוב בעלי חיים זה לא עניין של ימין או שמאל. זו חמלה בסיסית כלפי החלשים".

   

   
  ירדנה ארזי והכלב שלומיק
  ירדנה ארזי והכלב שלומיק

   

  מושיק גלאמין והכלב ג'וקי:

  "כלב הופך את הבית ליפה יותר ואת החיים לטובים יותר. קשה לי לחשוב על אלפי הכלבים שיעבירו את החורף הזה בכלביות. חתמתי על העצומה כי אני רוצה שלכל כלב יהיה בית ולכל בית יהיה כלב. או חתול. הם יחממו לכם את הלב, ואתם תצילו חיים"​.

   

  מושיק גלאמין והכלב ג'וקי:
  מושיק גלאמין והכלב ג'וקי:

   

  מיקי חיימוביץ' והכלבה ליה:

  "מקומם שצריך להסביר מדוע חייבים להפסיק להמית כלבים בריאים. חייבים להביא לכך שמדינת ישראל תשקיע את המשאבים הנדרשים בעיקור ובסירוס, מה שיקטין את הצורך בכלביות ובהסגרים, ותבטל לחלוטין את ההרשאה להמית כלבים נהדרים".

   

  מיקי חיימוביץ'
  מיקי חיימוביץ'

   


  פרסום ראשון: 15.11.16 , 19:21