yed300250
הכי מטוקבקות
  צילום: גבריאל בהרליה
  7 לילות • 23.11.2016
  עכשיו תורי
  דתייה לשעבר משכונה ד', המזרחית המוכשרת בסם שפיגל, ומי שהתגרשה מהשף אסף גרניט לאחר שנסע להקים מסעדות בעולם, בזמן שהיא סובלת מדיכאון שאחרי לידה. את הסרט שמתאר את ההתפרקות הדרמטית של נישואיהם, תראו בקרוב. בינתיים, הבמאית מורן איפרגן היא הנשק הסודי של הסדרה שרוקדת עם השד העדתי, 'אכלו לי, שתו לי'
  יהודה נוריאל
  "מורי? היי, אהובה שלי. אני לא מפסיקה לחשוב עליך", אומרת החברה הטובה, בהודעה קולית בטלפון של מורן איפרגן. "את לא עונה לי וזה מדאיג אותי. אולי כי אני חרדתית, את תגידי. אבל, לא יודעת, בשיחה האחרונה שלנו את יותר מדי התלהבת מההיא שדחפה את הראש לתנור. וירג'יניה וולף. אה לא, סילביה פלאת', סליחה. והיית נורא עצובה, נראית לי, ורזה, ואיך שהתלהבת ממנה, ונקרע לי הלב מזה.

  "ואני יודעת כמה בודד יכול להיות שם בירושלים", ממשיכה החברה, שגם שמה אגב הוא מורן, "וכל האמונות המדכאות שלך על החיים, שהם קשים, ועל זה שכל הגברים בוגדים. וזה לא חייב להיות ככה, מורי, אני רוצה שתבואי לתל־אביב ותראי שיש פה שמש, ואת יכולה לעשות כאן את הסרטים שלך.

  "וגם אם התחתנת, אז מה קרה? אפשר להתחרט, ואפשר לעשות דברים אחרת. ובמשפחה שלי אם אתה לא מתחתן לפחות שלוש פעמים אז זה מאוד־מאוד מוזר. ומוריתי, אני רק רציתי להגיד לך שאני אוהבת אותך. ואני דואגת לך. וכל הזמן שואלים אותי עלייך, ולא מבינים איפה את. ואני לא מבינה איפה את. מורי, תחזרי אליי. ביי אהובה".

  אז הנה עכשיו, כבר ארבע שנים אחרי, קצת שמש בתל־אביב. מורן איפרגן מרימה לרגע את הראש בחיוך קטן, צנוע, מיישירה עיניים תכולות. ההקלטה הזו היא המעט שהיא מוכנה לחשוף - אחרי תחנונים - מהסרט הבא שלה, 'הקיר', שעליו היא עובדת כעת. מהמעט שראינו, זהו תיעוד דוקומנטרי יוצא דופן, מהמם, של שנה בה לקתה בדיכאון שאחרי לידת בנה הבכור ונישואיה התפרקו.

  ברקע צילומים "לא קשורים" מרחבת הכותל, מקום אליו הייתה חוזרת לאורך השנים, גם בעת המשבר. ועליהם הקלטות של שיחות טלפון: עם החברה מורן, שאומרת "תתקדמי", ועם אמה ואחותה, שלוקחות את זה הרבה יותר קשה. "גירושים הם טרגדיה אצל כולם. אנשים חווים את זה ככישלון", אומרת איפרגן.

  ועוד שיחה אחת, נוגעת ללב, עם הבעל דאז, אסף גרניט. "מה נשמע?" שואלת מורן. "בסדר, מעייף", הוא עונה מאיפשהו במרחקים. "תגיד, אתה רוצה שאני אשים לך פתק בכותל?" היא מציעה. "כן. זה עובד אם מישהו שם בשבילך?" הוא עונה, "אז איך אומרים? מבקשים ממישהו ספציפי? כאילו איך, אני לא יודע, לא עשיתי את זה אף פעם". ומוסיף בהיסוס: "אני מבקש, אם אפשר, שמורן וליאו ואני נהיה משפחה אוהבת... שיהיה לנו טוב ביחד... אני רוצה שאני אהיה מספיק רגיש כדי להיות אבא טוב. אני מבקש שמתישהו את תוכלי לראות אותי בצורה חדשה ולאהוב אותי מחדש". משתהה. "תשימי את זה, אל תזרקי לפח. תשימי את זה במקום טוב".

  אלוהים זרק את הפתק לפח. או בעצם להפך, העלה אותו אל שלב הגמר. היום, מעידה איפרגן, גרניט הוא אבא נהדר לבנם המשותף, ליאו־יהודה, שאיתו הוא מבלה במסגרת הסדרי ראייה מקובלים, ומן הסתם גם דואג לביטחונם הכלכלי, כזה שהיה חסר לה כל חייה. באופן טבעי, היא אינה ששה לנדב פרטים נוספים, למרות שהיא מודעת לסקרנות או אפילו למציצנות התקשורתית, בוודאי כשמדובר בכוכב שביט קולני ומוחצן כמותו, העומד באופן מנוגד אליה.

   

  הכתבה המלאה תחכה לכם ביום שישי במוסף "7 לילות" ובאפליקציית ידיעות אחרונות

   

  yed660100