ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  כרוניקה מיין
  חדשות • 29.11.2016
  כל מה שאנחנו יודעים על התרסקות המטוס בקולומביה

  הנוסעים: על המטוס היו שחקני קבוצת הכדורגל הברזילאית שאפקואנסה, מנהלי הקבוצה ואנשים נוספים שהתווספו למשלחת. כמו כן ידוע כי על המטוס שהו לפחות 22 עיתונאים ברזילאים שהתלוו למשלחת כדי לסקר את המשחק הראשון מתוך שניים בגמר גביע הסוד-אמריקנה.


   ההרוגים: 76 מתוך 81 נוסעי המטוס שהתרסק הבוקר בקולומביה קיפחו את חייהם באירוע. ששת השורדים באסון פונו לבתי חולים, אך מותו של אחד מהם- פדיליה, שוער הקבוצה- נקבע לאחר זמן קצר.

   

  סיבת ההתרסקות: טרם ידועה. על פי התקשורת בקולומביה, המטוס שהתרסק הוא מטוס חכור מדגם British Aerospace 146, שנחשב למיושן אך בטוח. המטוס התרסק בסביבות השעה 22:15, שעון מקומי, באזור הררי סמוך למדיין. גורמי תעופה בקולומביה מסרו כי המטוס, שהופעל על ידי חברת הצ'ארטר הבוליביאנית לאמיה, ביצע דקות ספורות לפני כן קריאת מצוקה בשל כשל חשמלי. מחקירה ראשונית של האירוע דווח כי הטייס, מיקל קירורה, חג במעגלים כשהבין שהמטוס הולך להתרסק כדי לבזבז כמה שיותר דלק ולהימנע מפיצוץ בזמן ההתרסקות.

   

  הניצולים: אלן לוסיאנו רושל, המגן השמאלי של הקבוצה הברזילאית; ג'קסון פולמן, אחד משוערי הקבוצה ושחקן נוסף בשם זיגיירו נטו, שרדו את ההתרסקות. כמו כן דווח כי אחת מדיילות הטיסה, חימנה סוארס, וכן עיתונאי בשם רפאל פונו בחיים לבית החולים. חייו של שחקן נוסף בקבוצה ניצלו – השוער המחליף מרסלו בואק – זאת כיוון שכלל לא עלה על הטיסה. כלי תקשורת בברזיל דיווחו כי בואק ביקש שלא להצטרף למשחק מפני שרצה לחגוג בברזיל את יום הולדתו שחל אתמול. על פי הדיווחים הוא ככל הנראה שחקן הסגל היחיד שלא עלה על המטוס.

   

  התגובות: נשיא המדינה הכריז על שלושה ימי אבל. התאחדות הכדורגל של דרום אמריקה הודיעה על השבתת כל משחקי הכדורגל של מסגרותיה "עד להודעה חדשה". המשחק אליו המריאה הקבוצה - משחק ראשון בשלב הגמר של טורניר הקופה סוד-אמריקנה (המפעל השני בחשיבותו לקבוצות בדרום אמריקה), נדחה גם הוא לתאריך לא ידוע. "זו טרגדיה ענקית" אמר ראש העיר של מדיין, פדריקו גוטיירז גוטיירז, בדרכו לזירה.