חמישי 23 במאי 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  מארק ניימן לעמ
  חדשות • 06.12.2016
  חגיגה בלי אמא
  עשרות ילדים נפגעי טרור חגגו אתמול את בר ובת־המצווה שלהם בבית הנשיא • נועה, שאמה דפנה מאיר ז"ל נרצחה בפיגוע באיתמר: "שנים תכננתי עם אמא איך אחגוג"
  יעל פרידסון

  "את חגיגת בת־המצווה שלי תכננתי עם אמא שלי במשך שנים. בערבים רבים היינו מדברות אל תוך הלילה", כך סיפרה נועה, בתה של דפנה מאיר ז"ל, באירוע בר ובת־מצווה מצווה לילדים נפגעי פעולות איבה, שנערך אמש בבית הנשיא בירושלים. "יחד עם אמא חלמתי איך זה יראה. יכולתי לדמיין איזו שמלה אלבש. זה היה הסוד שלי ושל אמא. אז תמיד המשכנו והמשכנו".

   

   

  עשרות הילדים, שנפגעו בפעולות טרור בשנים האחרונות, בילו יום שלם בירושלים שהסתיים בבית הנשיא. בחגיגות, שאורגנו על ידי ארגון נפגעי פעולות האיבה, השתתפו בין היתר עינב, בתו של סנ"צ ברוך מזרחי, שנרצח בפיגוע ירי בערב פסח בשנת 2014. נועם גליק, שלפני שלוש שנים נפצעה בפיגוע דקירה מחוץ לביתה בפסגות סיכמה את היום: "זו הרגשה טובה להיות עם ילדים נוספים שעברו את מה שאני עברתי".

   

  נשיא המדינה ראובן ריבלין ברך את בני ובנות המצווה: "כל אחד ואחת מכם נושא את הצלקות של המלחמה, המאבק של העם בישראל, על ארצו ועל מולדתו. המלחמה הזו פגעה בילדות שלכם, האובדן הוא קשה, אבל הוא חלק ממלחמתנו על הארץ הזאת. אני רוצה לברך כל אחת ואחד מכם שמעתה ואילך תדעו רק שמחה וטוב ושהדרך שלכם תהיה קלה ורצופה אהבה, כי מגיע לכם כל הטוב שבעולם וקצת יותר. מזל טוב ממני ומכל עם ישראל".