ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  שש בש מיין
  24 שעות • 06.12.2016
  שש בש: דו קיום
  הצטרפנו לאימונים המפרכים לטורניר השש-בש למוסכים בירושלים ויצאנו עם טיפים למשחק וגם כמה תובנות על דו קיום
  גיל קורוטקי

  "אני מכיר את מונזיר 40 שנה", מחייך שייקה אמיגה ומטיל את הקוביות, משוחח עם שותפו למשחק בערבית שוטפת. "כאן עובדים ביחד כמו משפחה, עוזרים אחד לשני. האזור הזה מצטיין באהבת חינם".

  אז איפה נמצא ה"אזור" הזה? כנראה שבמקום האחרון שהייתם מצפים: שכונת תלפיות שבירושלים הנפיצה. שייקה ומונזיר אבו אל אהוא, מוסכניקים במקצועם, הם רק שניים ממשתתפי טורניר המוסכים הגדול שייערך הערב במסגרת אירועי "דאבל ירושלמי". הפרויקט פועל להביא לדו־קיום בין ערבים ויהודים בעיר דרך השש בש, ונתמך על ידי קרן פראט, הקרן לירושלים, עיריית ירושלים, ומינהלת תלפיות — האגף לקידום עסקים. הקונספט מאוד פשוט: שימו את הפוליטיקה והדעות הקדומות בצד ותתחילו לשחק.

   

  צילום: טל שחר

  צילום: טל שחר

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  המארגנים מעמותת "כולנא ירושלים", עמותה לקידום מפגש באמצעות תרבות, המנוהלת על ידי יהודים וערבים​, מספרים שהציבור הירושלמי ​​צמא למפגש שכזה ואזור המוסכים של תלפיות ובית צפאפא הוא המקום האידאלי. "זה אזור תפר", מסביר דרור עמדי, מנכ"ל שותף בעמותה. "עולם המוסכים הוא מקום של דו־קיום אמיתי, כזה שהוא יומיומי, פשוט ומובן מאליו".

  הטורניר הנוכחי מגיע אחרי שלושה אירועים שמשכו קהל רב. "הופתענו מהנוכחות, בגלל שבשנתיים האחרונות המצב מאוד רגיש", מספר מחמוד שחאדה, מנכ"ל שותף בעמותה. "לפני האירוע היו התנגדויות משני הצדדים, אבל הופתענו מהנוכחות של אנשים שכן רוצים מקום כזה, אנשים שרוצים להתנתק ממה שהם שומעים בחדשות ולבוא למפגש מקרב לבבות, בלי תנאים".

   

  ולמה דווקא שש בש? אי־אפשר לתחזק דו־קיום עם דמקה?

   

  "החוקים מאוד בסיסיים והמסר הוא שכל אחד יכול לנצח", מסביר עמדי. "והכי חשוב, זה משחק שמשחקים אחד מול השני, ולא מתמקדים רק במשחק, נוצר שיח. חלק ממה שהפרויקט הזה מנסה להגיד זה שדברים שרואים מבחוץ זה לא דברים שקורים בשטח. כולנו מושפעים מדימוי מבדל ואנחנו מציעים משהו בסיסי: לא משנה מי אתה ומה הדעות שלך, כולנו ירושלמים. יהודים וערבים יכולים לשבת ביחד ופשוט לשחק".

  אליפות המוסכים הגדולה של תלפיות ובית צפאפא בשש בש, הערב (7.12) בשעה 19:00 במוסך דוידוב, רח' האומן 24, ירושלים