ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  יריב כץ
  חדשות • 21.12.2016
  מלב אל לב
  אחרי המתנה ארוכה, בשמחה מהולה בעצב, הוכנס אלמוג בן ה־8.5 לחדר הניתוח • לפני כשבועיים החליטה שירי ניר, אמו של עילי בן ה־10 שנהרג בטיול בנחל צאלים, לתרום את אבריו ‑ והצילה את חייו של אלמוג הקטן • היום, כשליבו של עילי מחזק את גופו, ישתחרר אלמוג ממרכז שניידר לרפואת ילדים ‑ וישוב הביתה • "עכשיו אני מרגיש טוב", אמר אתמול בחיוך מבויש
  רותם אליזרע

  למוג גרבלי בן ה־8.5 מפתח־תקווה היה זקוק להשתלת לב דחופה. הרבה זמן החזיקו אותו הרופאים על תרופות ‑ עד שהגיעה ההודעה. שירי ניר, אמו של עילי בן העשר ז"ל, שנהרג בטיול בנחל צאלים לפני כשבועיים ביקשה להשתמש באיבריו כדי להציל ילדים אחרים. אחד מהם היה אלמוג, שבדקה ה־90 קיבל את ליבו של עילי, זכה בחיים חדשים ‑ והיום כבר צפוי להשתחרר מרכז שניידר לרפואת ילדים ולשוב לביתו. "תודה שנתתם לי לב חדש", אמר אתמול בחיוך גדול בשיחה ראשונה עם "ידיעות אחרונות", "אני מרגיש טוב".

   

  צילום: ניצן דרור

  צילום: ניצן דרור

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  אלמוג קיבל לב מעילי ז"ל

   

  "בתקופה שלפני הניתוח הקאתי הרבה והרופאים אמרו לי שאסור לי להתאמץ כי זה גרם לי להית חולה", סיפר אלמוג על תקופת החולי, "המחלה שהייתה לי הפריעה לי להיפגש עם חברים, ללכת לגן שעשועים ואפילו אסור היה לי ללכת לבית־ספר". בימים אלה הוא ממשיך להתאושש מהניתוח וכבר ממהר לשוב הביתה ‑ ולחלום על העתיד. "אני רוצה לטוס לחו"ל, זה החלום שלי", סיפר אתמול בהתרגשות, "אבל בינתיים אני רואה בטלוויזיה צבי הנינג'ה ומשחק בפלאפון". אלמוג מבקש להודות לכל מי שסייע לו להחלים. "תודה רבה לכל מי שהתפלל עבורי ולמי שעזר לי לקבל חיים חדשים", אמר בחיוך, "ובעיקר תודה לרופאים שטיפלו בי כמו שצריך".

   

  אמו של אלמוג, ריקי, נרגשת לא פחות. "אלמוג מרגיש טוב מאוד. הוא מדבר, צוחק ומצייר ‑ וזה משמח אותי. היום אנו צפויים לחזור הביתה, אומנם המערכת החיסונית שלו עדיין חלשה אבל בבית הוא עדיין יוכל להמשיך לקבל מענה רפואי טוב". ויחד עם השמחה הגדולה, ריקי לא שוכחת להוקיר תודה גם למשפחת ניר. "אני רק רוצה שוב להודות לאמא של עילי ‑ אין רגע שאני לא חושבת עליה", אמרה אתמול בדמעות, "אני חייבת לה את החיים של הילד שלי. בהחלטה האמיצה שלה לתרום את האיברים של עילי, היא הצילה את החיים של אלמוג ושל ילדים נוספים".

   

  גם הרופאים מעודדים ממצבו הרפואי של אלמוג ‑ ומבינים את המשמעות הכבדה של ההשתלה. "במהלך הניתוח עלה לנגד עיני פניו של עילי יפה התואר ומשפחתו האצילית", סיכם פרופסור דן ערבות, מנהל מערך ניתוחי חזה ולב בבית חולים בילינסון, שביצע את ההשתלה, "את העוצמות של הרגשות שצפים במהלך הניתוח ולאחריו לא ניתן להסביר במילים. הידיעה שאני הולך להבטיח חיים חדשים היא זו שנתנה לצוות שלי ולי את הכוח להגיע בארבע לפנות בוקר לבית־החולים לבצע את ההשתלה". ד"ר עינת בירק, מנהלת מכון הלב בבית החולים שניידר, משתתפת ברגשות אלה: "אלמוג היה חולה מאוד ולשמחתנו היה ניתן לעזור לו. החזקנו אותו הרבה זמן על תרופות והוא ממש קיבל את הלב בדקה ה־90 וחייו ניצלו". ד"ר ילנה צייטלין, שלקחה חלק בניתוח סיפרה, "הניתוח הזה היה כמו מבצע צבאי ועבודת צוות מושלמת. כשרואים את הילד מחייך ‑ אין תחושה נפלאה מזו".

   

  ד"ר עמרי ניר ובנו עילי ז"ל
  ד"ר עמרי ניר ובנו עילי ז"ל