ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  חדשות • 22.12.2016
  קנס ל"טבע": 519 מיליון דולר
  רועי ברגמן

  ענקית התרופות הישראלית "טבע" הודיעה אתמול כי הגיעה להסדר עם רשויות החוק האמריקאיות שלפיו תשלם קנס של 519 מיליון דולר כדי לסיים חקירה שנוהלה נגד החברה בנוגע להתנהלות בעייתית בשלוש מדינות — אוקראינה, מקסיקו ורוסיה. על פי החשדות, החברה הפרה את "החוק למניעת שחיתות במדינות זרות" במדינות אלה.

   

  במסגרת ההסדר, שגובש מול משרד המשפטים האמריקאי ומול רשות ניירות ערך בארה"ב, תסתיים החקירה נגד טבע כשהאחרונה תודה באשמה על מעשיה של חברה־בת שלה ברוסיה. לצד הקנס, כולל ההסדר מינוי של מפקח עצמאי לציות ולאכיפה לפרק זמן מוגבל. החשדות הספציפיים נגד טבע לא התפרסמו, אולם החוק שאותו הפרה החברה עוסק בעיקר במניעת תשלומי שוחד למקבלי החלטות במדינות מחוץ לארה"ב.

   

  בטבע הדגישו אתמול כי החשדות נוגעים לפעילות בשנים 2013-2007, ואף אחד מהעובדים שקשורים לתשלומים הבעייתיים אינו מועסק בטבע, כולל ברוסיה, שם הוחלף כל צוות הניהול לפני שלוש שנים.

   

  ארז ויגודמן, נשיא ומנכ"ל טבע, אמר אתמול: "ההתנהלות שהובילה לחקירה הסתיימה לפני כמה שנים ואינה מקובלת עלינו לחלוטין. טבע היום היא חברה שונה מהיסוד".

   

  סיום הפרשה מהווה בשורה חיובית עבור טבע, שמתמודדת עם צרות במקומות אחרים. בין היתר נקשר שמה של החברה לפרשת תיאום מחירי תרופות בארה"ב, ובנוסף ישנם חששות בקרב משקיעי החברה באשר לרכישת הענק של חטיבת התרופות הגנריות של אקטביס, שאותה השלימה החברה רק השנה. מניית טבע עלתה אתמול ביותר מ־2% בבורסה של ניו־יורק, אחרי הודעת החברה על ההסדר.

   


  פרסום ראשון: 22.12.16 , 23:07