yed300250
הכי מטוקבקות
  רמי זרנגר
  חדשות • 23.12.2016
  תעלומת שרון גל
  איש לא ראה, איש לא שמע: לפני שלושה שבועות הודיע שרון גל למנהליו בערוץ 20 שהוא יוצא לחופשה מ"סיבות אישיות", ומאז ניתק קשר • מקורבי השדר שכמעט איבד את הקריירה בגלל טענות להטרדה מינית ופרש מהכנסת במפתיע אחרי חצי שנה — חוששים לשלומו: "הוא מסובך בחובות, יש דיווחים שהנושים איימו עליו" • בערוץ 20 צפויים לסיים את העסקתו
  רז שכניק וצחי דבוש

  "סיבות אישיות" — זה מה שאמר שרון גל לממונים עליו בערוץ 20, כאשר ביקש בסוף נובמבר לצאת לחופשה של שבועיים. בסוף השבוע שעבר הודיע שהוא מאריך את חופשתו בשבוע נוסף. מאז איש לא שמע ממנו. כשמתקשרים לטלפון שלו מגיעים למענה: "המספר שאליו הגעתם אינו מחובר".

   

  מכריו של גל חוששים שהוא הסתבך בחובות. "ייתכן שהוא פשוט נמלט מאימת הנושים, אבל הוא לא מדבר על כך", אמרו ל"ידיעות אחרונות". "אנחנו חוששים מאוד לשלומו מאחר שיש דיווחים שהוא אף אוים על ידי נושים בצורה אלימה ואולי גם הוכה בפניו ולכן חושש להיראות בציבור".

   

  גל מגיש בערוץ 20 את המהדורה הפוליטית "לפני כולם", המשודרת מדי ערב ב־19:00. כשביקש לצאת לחופשה חשבו שם שהסיבה היא שגל מתכוון להיכנס לבית "האח הגדול". מקורבים אחרים סברו כי הסיבה היא בעיות בריאות של אחד מבני משפחתו. "אנחנו נחשפים לגל של דיווחים", אמרו המקורבים, "אנחנו לא יודעים אם הוא נמצא בישראל או בחו"ל מכיוון שהטלפון שלו מנותק". בערוץ 20 צפויים לסיים את העסקתו. לפי מקורות בערוץ, להם גל לא דיווח כי אוים או הוכה ו"הכל בגדר שמועות".

   

  בחודשים האחרונים הוביל גל את קמפיין גיוס הכספים לטובת הוצאות ההליך המשפטי של החייל היורה מחברון אלאור אזריה. עד כה גויסו יותר מ־660 אלף שקלים, ובדיקת "ידיעות אחרונות" העלתה כי עורכי הדין של החייל, אייל בסרגליק, כרמית שחיבר ואילן כץ, קיבלו את שכרם מהכסף שגויס. גם הכספים שדרשו העדים המומחים מטעם ההגנה הגיעו ליעדם ושולמו כנדרש. ניסיונות של כתבי "ידיעות אחרונות" ליצור איתו קשר לא נענו.

   

  צל כבד

   

  זו לא הפעם הראשונה שעולות שאלות סביב התנהלותו. גל (42), גרוש ואב לשניים, גדל בטירת־כרמל. הוא התגייס לגולני, אך סיים את השירות בגלי צה"ל. כשהשתחרר שידר בתחנות ברדיו המקומי, היה כתב משטרה בצפון וב־2003 הצטרף לחברת החדשות של ערוץ 10. במארס 2009 החל להגיש את התוכנית "לילה כלכלי".

   

  במאי 2013 הוא עזב את ערוץ 10, אחרי שנחקר בחשד להטרדה מינית ולהתנהגות לא נאותה. המשטרה החליטה לסגור את התיק כשלא נמצאה תשתית ראייתית לחשדות, אך הפרשה כולה הטילה צל כבד על התנהגותו האישית והמקצועית.

   

  בין השאר הועלו נגד גל טענות כי נהג לשחרר אמירות מיניות בוטות, נקט אלימות מילולית וניהל, בזהות בדויה, "צ'ט לוהט" עם אחד מכתבי הערוץ באתר "אטרף" ואף הפיץ תמונת עירום שלו (מתן חודורוב אישר כי הוא הכתב שבו מדובר). גל הכחיש נמרצות. הוא טען כי הסיבה לעזיבתו הייתה חוסר הסכמה לגבי החוזה שלו והדגיש: "שום דבר לא מוסרי לא היה שם, בטח לא פלילי".

   

  חייו האישיים התנהלו תוך מעקב צמוד של מדורי הרכילות. במשך כשנתיים חי עם קרן בן דוד, יזמית נדל"ן שכיכבה ב"מעושרות", ואף חבר אליה לשותפות בפרויקט גדול בחולון. ב־2014 הם ביטלו את חתונתם חודש לפני המועד, נפרדו, חזרו ושוב נפרדו, וגל נאלץ להגיד שלום לווילה ששכרו יחד בסביון.

   

  התחנה הבאה שלו הייתה הפוליטיקה. גל חבר לאביגדור ליברמן והוצב במקום החמישי ברשימת ישראל ביתנו לכנסת ה־20. ביומו הראשון במשכן העלה הצעת חוק עונש מוות למחבלים (שלא עברה). אבל שישה חודשים בתפקיד הספיקו לו, ובספטמבר 2015 הודיע על פרישה מפתיעה מבית המחוקקים. סביב המהלך נפוצו שמועות על הסתבכויות כספיות ואחרות, אולם גל דחה אותן ונימק כי העבודה בכנסת לא ענתה על הציפיות שלו.

   

  "גיליתי שיש תסכול מהחיים הפוליטיים", אמר ל"ידיעות אחרונות". "לא חשבתי שנכון יהיה להמשיך לחמם כיסא כאשר היעילות שלי בכנסת מאוד שולית ומוגבלת". וכשנשאל על גל הניחושים והספקולציות שהתלווה לפרישה אמר בנחרצות: "הכל שמועות". גם את הדיווחים על הרומן בינו ובין פליטת הריאליטי אביבית בר־זוהר פטר כשמועות.

   

  חלום המרצדס

   

  אבל היו שמועות שכן התאמתו, כמו אלה שעסקו בצרותיו הכלכליות. במארס 2015 פורסם כי הסתבך בתביעות מול שלושה בנקים בשל הלוואות שלקח וחריגות אשראי, שמימנו בין השאר את המכונית היוקרתית שרכש, מרצדס 280־C — "אוטו שתמיד חלמתי עליו", כפי שהודה בראיון.

   

  גל התייחס להסתבכויותיו בראיון לאמירה לם שפורסם ב"ידיעות אחרונות" בנובמבר 2015: "כשהודעתי שאני עוזב את ערוץ 10, כל עולמי התהפך עליי. הרווחתי שם 100 אלף שקל ברוטו וחייתי ברמת חיים מסוימת. הרגשתי שאני יכול להרשות לעצמי מרצדס, ואז פתאום ההכנסה שלך מגיעה לאפס, ויש כל מיני מחויבויות שלקחת על עצמך ואתה מתחיל להיתקע, ואין לך מאיפה לממן את ההלוואות. כל אדם שהיית חוסמת לו את צינור הפרנסה, והוא משלם מזונות ושכר דירה, היה נקלע למצוקה. בסוף היה לי פיגור בהלוואה של 50 אלף שקל בחשבון לא פעיל, ובשלב מסוים ביקשו שהוא ייסגר‭.‬.. בבנק אחר היה פיגור בהלוואה כשלא עבדתי, וכשחזרתי לפעילות, חזרתי לשלם את ההלוואה".

   

  גל טען אז בתוקף שהצרות מאחוריו וסיכם: "מה שעברתי עשה לי קושי לא קטן, אבל אני אומר תודה לאל, ברוך השם, יצאתי מזה".‬ מקורביו מקווים שהוא ייצא בשלום גם מהסיבוב הנוכחי.

   

  yed660100