ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  ׳™׳“׳™׳¢׳•׳× ׳׳—׳¨׳•׳ ׳•׳×
  חדשות • 28.12.2016
  כך מדיחים יו”ר אופוזיציה
  מה באמת גרם לראש העיר נשר, אבי בינמו, להדיח ממועצת העיר בצעד יוצא דופן את יו"ר האופוזיציה? • עיריית נשר: "הוא מצוי בניגוד עניינים חמור" • רועי לוי המודח: "הצעד מנוגד לכל היגיון ולזכות לבחור ולהיבחר"
  גיא ליברמן

  כך מדיחים יו”ר אופוזיציה בעירייה: בסוף נובמבר קיבל רועי לוי שמשמש בשמונה השנים האחרונות כחבר מועצת עיריית נשר וכיום כיו"ר האופוזיציה, מכתב לא שגרתי מראש העירייה שלו אבי בינמו שכותרתו “הפסקת חברותך כחבר מועצת העיר נשר”, כתב לו אויבו הפוליטי בינמו.

   

  לדבריו, עבודתו של לוי כמבקר הפנים בעיריית קרית־ים הסמוכה מהווה ניגוד עניינים לתפקידו בעירייה. למכתב אף צורפה חוות דעת של היועצת המשפטית של משרד הפנים, עו"ד מרגלית בוטרמן, שתמכה בעמדת בינמו.

   

  לטענת לוי, מניעים אחרים עומדים מאחורי ההדחה. "בניגוד לזכות לבחור ולהיבחר, בניגוד לזכות השימוע ובעיקר בניגוד לכל היגיון — ראש עיר במדינה דמוקרטית מדיח יו"ר אופוזיציה כי הוא מוביל אופוזיציה קשוחה ולוחמנית", אמר לוי שגם העביר חומר רב למשרד מבקר המדינה, שהצביע לטעמו על חוסר תקינות בפעולת עיריית נשר.

   

  לאחרונה התפרסם דו"ח ביקורת נוקב על עיריית נשר, בו נמצא כי נעשו מינויים פוליטיים אחרי הבחירות המקומיות. באופן חריג המליץ מבקר המדינה יוסף שפירא לשקול ולפתוח בחקירה לנוכח "חשש לעבירות פליליות בכמה עניינים". במשרד המשפטים מתייצבים לימין לוי. "פנייה לצעד כה מרחיק לכת, צריכה להיות - אם בכלל - רק מוצא אחרון", כתב השבוע פרקליט מחוז חיפה עו"ד איתן לדרר. משרד מבקר המדינה שיגר מכתב לבינמו: "מצפים כי כל עוד מתבררת התלונה לא תופסק כהונתו כחבר מועצה". מעיריית נשר נמסר: "חוות דעת משפטיות מצביעות על חשש לניגוד עניינים חמור בו מצוי מר לוי”.

   

   

   

   


  פרסום ראשון: 28.12.16 , 23:43