שישי 24 במאי 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  מטבחון ביבי
  המוסף לשבת • 29.12.2016
  קשה בלעדיה
  ח"כ דוד אמסלם לא מבין מה הבעיה לאשר לו לטוס עם העוזרת שלו לחו"ל
  נחמה דואק

  הרמיזות היו ברורות, הטענות כבר באוויר. חברי כנסת ועוזרות פרלמנטריות ביחד בחו"ל, זה מתכון לבעיות ולהטרדות. יו"ר ועדת הפנים דוד אמסלם (ליכוד), שדרש השבוע בדיון מיוחד של ועדת הכנסת לממן לח"כים לפחות עוזר/ת אחד/ת במהלך שליחויות לחו"ל, דוחה את הדברים. "צריך לנסוע עד לשם כדי להטריד? מי שרוצה להטריד יכול לעשות זאת גם כאן בכנסת".

   

  רמזו, אני אומרת לו, שאתה רוצה להעביר את ההחלטה כדי לקחת איתך את העוזרת שלך לנסיעות לחו"ל. "אני אדם דתי, והיא נשואה וסבתא לנכדים. 25 שנים היא עובדת איתי", מסביר אמסלם. "הבת שלה היא בעצם העוזרת הפרלמנטרית שלי, ואילו היא מגיעה אחר הצהריים כמתנדבת כדי לסייע לי. היא מכירה אותי ואת דרכי עבודתי יותר מכל אחד אחר. ככה היא גם עוזרת לבת שלה לצאת מוקדם יותר מהעבודה. ומותר לי להעסיק שני מתנדבים בנוסף לעוזרים הפרלמנטריים".

   

  והיא כבר נסעה איתך לחו"ל?

   

  "כן, בשנה שעברה כשהייתה ועידת האקלים בפריז, שאליה נסעתי מטעם הכנסת כיו"ר הועדה". לדברי אמסלם, התברר לו לפני הנסיעה כי נוהלי המשכן אינם מאפשרים מימון נסיעת עוזרים פרלמנטריים לחו"ל. "תגידי, מי ידברר אותי, מי ישלח חומרים לתקשורת, מי יעלה לפייסבוק? אני חייב מישהו לידי. החלטתי לשלם על העוזרים מכיסי. שאלתי מי מהם רוצה לנסוע, והיא ביקשה ונסעה. בכל מקרה, היא תמיד תקבל עדיפות כי היא מכירה את דרכי עבודתי טוב מכולם. כל דבר אחר שאומרים זה ממש לשון הרע".

   

  הכל התחיל לפני כשנה, כשח"כ אמסלם החליט להוריד את ועדת הפנים לאילת, לבקשת ראש העירייה, כדי לדון בבעיות שמעיקות על העיר. כשפנה ללשכת יו"ר הכנסת וליועץ המשפטי כדי לקבל אישור להזמין טיסות לדובר ולעוזרים שלו, נענה בשלילה. רק עובדי הוועדה, אמרו לו. "זה הדהים אותי. אני נוסע במסגרת עבודתי, צריך את הדובר שיעלה לפייסבוק ויוציא הודעות, ואני צריך להטיס אותם לאילת ולשכור להם חדר במלון, על חשבוני. לאחר ויכוחים ומאבק הסכימו שאשלם על זה מתקציב 'קשר לבוחר' שעומד לרשותי. זה אבסורד מוחלט. מצידי אין בעיה לקבוע שזה ימומן מהתקציב הזה, רק שיקבלו החלטה".

   

  השבוע התפוצצה הסוגיה הרגישה בדיון בוועדת הכנסת שאותו יזם ח"כ אמסלם בעצמו. דרישתו להסדיר את העניין ולאפשר עצמאות לחברי הכנסת בכל הנוגע למימון נסיעת עוזרים לחו"ל, עוררה תגובות חריפות מצד חברי כנסת מהאופוזיציה, למשל מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) ומיכל רוזין (מרצ), שהזהירו כי נסיעות כאלה עלולות להיות פתח להטרדות מיניות בחו"ל. "עומדת לפניי תמונה מאוד בעייתית שאי־אפשר להתעלם ממנה שבה אנחנו מתירים לח"כים, גברים בדרך כלל, לקחת עוזרות פרלמנטריות לבתי מלון בחו"ל", אמרה רוזין, "אל תיתממו. אני לא רוצה לשים מכשול בפני עיוור ומעדיפה לחסוך את זה".

   

  בתגובה אומר חבר הכנסת אמסלם: "ח"כ רוזין מדברת מתוך האג'נדה שלה, וזה בסדר. אבל מי שחושש שחבר כנסת ייקח את העוזרת שלו, או חברת כנסת את העוזר שלה, הוא בעד הפרדה מגדרית. זה מאוד ישמח את החרדים. ולמה לעצור רק כאן? בואו נעשה אוטובוסים נפרדים וכיתות לימוד נפרדות. תגידו, השתגעתם?"

   


  פרסום ראשון: 29.12.16 , 17:21