שבת 20 באפריל 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  100 שנים של קרירות. פינלנד | צילום: PAWEL KOPCZYNSKI
  מסלול • 01.01.2017
  100 שנים של קרירות
  פינלנד חוגגת יומולדת 100 והתושבים – וגם התיירים – נהנים משנה של אירועים, חגיגות וטיולים
  לילית וגנר

  שנת 2017 כבר כאן, ובפינלנד כולם עוצרים את נשימתם ונערכים לחגיגות. זו השנה שבה המדינה הצפונית תציין מלאת 100 שנה לעצמאותה, וההכנות לאירועים הרבים כבר בעיצומן.

   

  גם בימים כתיקונם פינלנד יכולה להבטיח חגיגה של חופשה, עם השלג ואורות הצפון בחורף, החופים והנופים עוצרי הנשימה ואור היום הבלתי נגמר בקיץ. כל אלה מצדיקים ביקור במדינה שהביאה את הטבילה בסאונה לדרגת מורשת תרבות, ו־2017 היא הזמן הטוב ביותר לעשות זאת.

   

  נושא החגיגות, שיימשכו עד יום הכרזת העצמאות, 6.12, הוא "ביחד", ואכן נראה שכל תושבי פינלנד מגויסים לפרויקטים שונים שימלאו את שנת 2017 באירועים מגוונים וחגיגיים.

   

  זה התחיל כבר בחגיגת הסילבסטר ב־31.12.2016. האירוע המרכזי התקיים בהלסינקי הבירה בשיתוף פעולה בין העירייה, רשות השידור של פינלנד וארגונים מקומיים. האירועים החינמיים, המתאימים לכל הגילים, החלו בחצות במפגן זיקוקים מרהיב והסתיימו אחרי 12 שעות של מוזיקה וריקודים.

   

  לאורך כל השנה תציע "החברה לשימור הטבע" של פינלנד 100 אתרים שנחשבים לשכיות החמדה היפות ביותר של הטבע המקומי. אגמים, כרי דשא, יערות, חופים ואזורי ביצות – שנבחרו מתוך רשימה ארוכה של אתרים – ייפתחו לקהל המבקרים. הנושא המרכזי בכל אחד מהסיורים המודרכים שייערכו הוא תפקידו של האדם בשימור היופי במקום. בין אם מדובר בשמירה על היופי הטבעי, בהגנה על מקורות מחיה טבעיים לבעלי החיים, שיקום אזורי ביצות, טיהור מקורות מים, או בדרך שבה אפשר לנצל את האזור לבילוי וחופשה.

   

  בתקופת החורף מוזמנים כל תושבי פינלנד, כמו גם האורחים שצפויים להגיע לחגיגות, להוציא את המחליקיים ולכבוש את השטח ברגליים. אירועי החלקה יתקיימו ב־70 אתרים ברחבי המדינה, והשיא יגיע בתחרויות אליפות העולם בסקי נורדי ובאליפות העולם בהחלקה אמנותית.

   

  כיוון ששלג וקרח יש שם למכביר, אפשר יהיה לקחת חלק בניצול המשאב הזה למטרות בידור והנאה: ביקור בטירת קרח, לינה במלון קרח, ארוחות במסעדה עשויה קרח ואפילו כנסיית קרח לטובת אלה שרוצים לתקשר עם היושב במרומים, או לערוך טקס חתונה. ואם מישהו מבני הזוג או מהאורחים מקבל התקף של רגליים קרות לפני החלפת שבועות הנישואים, אין שום בעיה למצוא לו מקום להתחמם, במדינה המתפארת ב־3 מיליון סאונות.

   


  פרסום ראשון: 01.01.17 , 16:37