רביעי 24 באפריל 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  ללא קרדיט
  חדשות • 07.01.2017
  לדרבי כיתה משלו
  אוהדי הפועל היו בהלם כשגילו שכל הכיתה שלהם בתיכון "מיתר" בגני־תקווה – צהובה • כדי לא לפוצץ את השיעור קיבלו התלמידים כיסאות בצבעי קבוצתם
  צחי דבוש

  בתיכון "מיתר", התיכון החדש והראשון בגני־תקווה, קיבלו החלטה עיצובית: לצבוע כל כיתה בצבע אחר — כיתה צהובה, כיתה אדומה וכיתה כחולה — ולרהט אותה באותו צבע בדיוק. מי שקיבל את ההחלטה, כך אפשר להניח, לא היה אוהד כדורגל שרוף.

   

  כשהגיעו התלמידים לתיכון, שנחנך בשבוע שעבר בטקס חגיגי, הם שמחו אומנם לגלות שילמדו בכיתות חדשות ובעלות ריהוט משוכלל וייחודי, אך כמה מהם היו מודאגים מאוד. "אני אוהד מושבע של הפועל וממש לא מצא חן בעיניי להגיע ללמוד בכיתה צהובה", מספר אורן בר טל, תלמיד כיתה י'. "המחשבה שאצטרך לשבת על כיסא צהוב ממש ביאסה אותי. מכבי שנואה עליי, וכמו שלא ימצאו אותי לובש צהוב, כך לא נתפס בשבילי לשבת על כיסא צהוב".

   

  "מרגיש לי לא נוח לשבת על כיסא צהוב", מוסיף טל דויף, גם הוא אוהד הפועל. "לא ביקשנו לעבור כיתה, אבל רצינו פתרון".

   

  מנהלת התיכון, ד"ר קרן רז נצר, הבינה שקיימת בעיה ולא התעלמה. כדי לאפשר לתלמידים ללמוד בנחת היא הסכימה להכניס כיסאות אדומים לאוהדי הפועל בכיתה הצהובה וכיסאות צהובים לאוהדי מכבי (או בית"ר) בכיתה האדומה.

   

  "לכל מרחב או כיתה יש צבע ותפיסה משלו, אבל ברגע שהילדים רצו לשלב צבע אחר בשל אהדה לקבוצת ספורט, איפשרנו זאת כחלק מהליך בחירה", הסבירה המנהלת. ליזי דלריצ'ה, ראש מועצת גני־תקווה, סיכמה: "הפתיחות וחופש המחשבה הם מאפיינים מובילים של תיכון ‘מיתר’, ולכן הכיסאות הוחלפו".

   


  פרסום ראשון: 07.01.17 , 23:58