yed300250
הכי מטוקבקות
  צילום : ידיעות אחרונות
  7 לילות • 10.01.2017
  הנקמה שלי תגיע בשידור חי, כשלא יוכלו להוריד לי דברים
  סטטיק ובן–אל מחקו את הז'אנר הים–תיכוני. אייל גולן שופך בנזין על השסע העדתי. ב'דה ווייס' חותכים לו משפטים בעריכה. אמא שלו טוענת שפעם הקוק היה טוב יותר. אביתר בנאי והוא זה כמו גייז בלי סקס. ובאלבום הבא אין יותר מחבואים מאחורי מחשב. אביב גפן הגיע למקום הראשון במצעד שופטי הריאליטי של 'ידיעות אחרונות' וחוגג בראיון חסר מעצורים
  רז שכניק

  קשה לפספס את העובדה שאביב גפן יושב על הכיסא של 'דה ווייס' בעונה הנוכחית עם נעליים מהבהבות. הוא קנה אותן בהונג־קונג, וקצת מצטער עכשיו על כל הסיפור. "כשנעלתי אותן עדיין לא היה את זה לאף אחד", הוא מסביר. "אפילו קולדפליי ביקשו ממני שאביא להם נעליים כאלה. לקחתי מידות ושלחתי להם מאותו מפעל בהונג־קונג. את כל הבליינד אודישן עשיתי איתן. פתאום, חודשיים אחר כך, אני רואה מודעות של טויז אר אס עם הנעליים האלה בחמישים שקלים. ביקשתי מ'רשת' שישימו כתוביות: צולם ביולי 2016, כי נכון לאז הנעליים היו נכונות. המסקנה: אם יש לך פטנט טוב, תיזהר מהסינים".

   

  קראו עוד: הדירוג שלכם לרשימת שופטי הריאליטי הטובים ביותר

   

  העונה החדשה המאוד מצליחה, כשלידו שלומי שבת ושני שופטים חדשים — מירי מסיקה ואברהם טל — מגיעה אחרי העונה הגרועה בחייו של המותג. אתם זוכרים: מבצע צוק איתן קטע את התוכנית באמצע, המתמודדים לא הבריקו, ועד שהגיעו לגמר השאלה לא הייתה מי הולך לזכות אלא מתי זה כבר נגמר.

   

  אחלה חבורה, אבל למה כולם אוהבים הכל? עם המנטורים ב'דה ווייס'
  אחלה חבורה, אבל למה כולם אוהבים הכל? עם המנטורים ב'דה ווייס'

   

  אני מחזיר אותך רגע לאירוע הגמר הקודם. אלקנה מרציאנו זוכה, עושה חפלה עם 'תל אביב' של עומר אדם, מלא קונפטי.

   

  "מבחינתי הגמר היה מזעזע טלוויזיונית ואני מחכה עד היום שדאעש ייקחו עליו אחריות".

   

  ובכל זאת, כבר בתחילת העונה השנייה אמרת שלא תמשיך.

   

  "כרגע זה הדבר הכי נפלא שאני יכול לעשות בטלוויזיה. ובשבילי זה לא תוכנית מוזיקה או כמו ששלומי שבת חושב, שעשועון מוזיקלי. אני לוקח את זה למקום של במה לאג'נדות שלי. מבחינתי זה לתת פעמיים בשבוע נוקאאוט לעיני האומה".

   

  אם לא היית ב'דה ווייס' היית רואה את זה?

   

  "אם היה מישהו שמדבר כמוני, הייתי רואה".

   

  מי זה היה יכול להיות?

   

  "ציון ברוך".

   

  לאורך השנים היו לך התנגשויות עם מירי מסיקה, אמרת שהיית כותב את השירים שלה עם כף הרגל.

   

  "ההיכרות היחידה שלי איתה הייתה כחברה של קרן פלס, שכידוע דירגה אותי כבנאדם הכי שנוא מבחינתה, מעל אחמדינג'ד. רק בתוכנית באמת הכרתי את מירי. והיא בנאדם עם כנות מרשימה. היא אומרת שהיא לא יוצרת אלא מבצעת. יש לה קול יפהפה ובעיקר המון הומור עצמי. ועם איך שהיא נראית, צריכים הומור".

   

  אנחנו כבר כמעט באמצע העונה. התרשמותך עד עכשיו?

   

  "זו הרביעייה הכי טובה שהצבנו ב'דה ווייס'. ועדיין מאוד מפריע לי שלא יודעים מה המנטורים לא אוהבים, כי הם כאילו אוהבים את הכל כל הזמן. הכל מרגש אותם, מדהים להם ויפה. ואני מאוד מחכה לשלב הלייב כי אז אין עריכה ואת זה אומר אחד שנמצא כל יום במחלקה המשפטית של 'רשת' בזמן ששלומי שבת אוכל גת".

   

  אילו משפטים שלך נפלו בעריכה?

   

  "לדוגמה, אמרתי שיש לי קול גרוע כי כשהייתי קטן ההורים שלי הביאו לי לשתות את המים של הבאנג במקום חלב. הסבירו לי ברשת שזה לא ראוי לילדים. אמרתי גם שמה שמפריד בין אייל גולן למחמוד דרוויש זה ברית מילה ורני רהב. לא יודע למה הורידו. הנקמה שלי תבוא כשלא יוכלו להוריד לי דברים. בוא נגיד שב'ווסטוורלד' עובדים פחות על הנראטיב של דולורס לעומת מה שהעורך שלנו עושה עם המנטורים".

   

  איך אברהם טל לדעתך?

   

  "יש לו יותר סיפורים מאשר לאבא של גורי אלפי, אבל הוא נחמד".

   

  בהפקה אומרים שיש כיסא מקולל שבו הולכים אחרי עונה אחת. מי יושב עליו העונה, מירי או אברהם טל?

   

  "זה אכן כיסא עם מזל רע ועובדה שאחרי שהתחלנו צילומים מירי יצאה לטור עם דוד ד'אור".

   

  ומה דעתך על המתחרים ב'הכוכב הבא'?

   

  "בוא נגיד שאני מצדיע לקשת על היכולת שלהם לפתח פורמטים מקוריים. ושהצחיק אותי לראות את מוקי יושב שם מכיוון שאני עדיין זוכר לו, לפני הרבה שנים, שהוא בא וצרח עליי איך אני מעז להופיע בפסטיבל קוקה־קולה וחובר לגוף מסחרי. מרגיש שניצחתי בוויכוח הזה".

   

  סטטיק ובן־אל לוהקו שם כשופטים. צעד נכון בהתחשב בזה שהם בתחילת הקריירה?

   

  "בן־אל זה שם גאוני. מי שקורא לבן שלו בן־אל הוא או אל או שימי תבורי. האם הם יהיו טובים כשופטים לאורך זמן? זה כמו הקריירה שלהם. עוד שנה יתברר אם זה גימיק חולף או משהו שיישאר. מה שבטוח, בינתיים בן־אל וסטטיק עשו את הנזק הכי גדול למוזיקה הים תיכונית. כי זה בעצם פופ טהור. הם עשו שינוי אבולוציוני, מה שמשאיר הרבה שמות גדולים וראויים מאחור. הם והדאחקה של דדי דדון מחקו את הז'אנר הים־תיכוני".

   

   

  * * *

   

  גפן נבחר למקום הראשון במצעד שופטי הריאליטי גם על ידי מערכת התרבות של קבוצת 'ידיעות אחרונות' וגם על ידי הקהל שהצביע בבית. וזה לא ממש מפתיע. רגע לפני ש'כוכב נולד' התפיידה, באה 'דה ווייס' (שמשודרת ברביעי ושבת ברשת, ערוץ 2), עם שני כלי נשק בקרב על הז'אנר: הכיסאות המסתובבים ואביב גפן. התוצאה היא אבן דרך בשינוי המומנטום במאבק של רשת בקשת על ההגמוניה בערוץ 2. וגפן הוא שופט הריאליטי הראשון שהצליח לגרום לפורמט להיות מזוהה קודם כל איתו. הוא זה שקובע את הטון, עוקץ את המנטורים האחרים, הורג את המתמודדים החלשים ומלטף בפיוטיות אחרים.

   

  טלוויזיה קהילתית. גולן
  טלוויזיה קהילתית. גולן

  אחרי שלוש וקצת עונות של קלאשים, כבר אפשר לומר שגפן הוא הילד הרע של כולנו. "אני שמח שניתנה לי ההזדמנות להמציא סוג של שיפוט חדש בישראל, שבעצם שבר את שרשרת הפלדה של צביקה הדר, המעונב והמחויך", אומר גפן. "תמיד הביך אותי לשמוע קלישאות בפריים טיים והבטחתי לעצמי שאם אני עושה את זה, זה יהיה רק בדרך שלי. לא סתם פתאום עכשיו כולם מאוד כנים ואמיצים במירכאות. אפילו אופירה אסייג, שההימצאות שלה בריאליטי שירה זה כמו להביא את יואב קוטנר לליגת האלופות".

   

  אז אתה רואה את 'אייל גולן קורא לך'.

   

  "ראיתי פעם אחת והייתי בטוח שהעברתי לערוץ הקהילתי".

   

  גולן כעס על זה שירדת בתוכנית על 'אמא יקרה' של דודו אהרון.

   

  "זה מצחיק שהוא אמר את זה כי אפילו אמא של דודו אהרון לא דומעת מהשיר שדודו אהרון כתב עליה".

   

  הוא גם אמר לא מזמן שהיה שמח לשבת מולך ולענות לך על הביקורת כלפי המוזיקה המזרחית.

   

  "הייתי שמח שהוא יבוא לצילומים של 'דה ווייס', חבל שזה נפל לו באותה תקופה של עבודות השירות".

   

  וברצינות?

   

  "אייל הוא בדיוק מאלה שמנסים לשפוך בנזין על השד העדתי כי זה משרת אותם. אין בעיניי הבדל בין מוזיקה מזרחית למערבית. גם פה וגם פה יש טקסטים פח. אני אוהב את שלום חנוך וגם את ישי לוי או עומר אדם, שני זמרים מצוינים".

   

  מירי רגב יצאה למסע צלב נגד גלגלצ וטענה שאין מספיק מזרחים בפלייליסט.

   

  "המוזיקה המזרחית מצליחה הרבה יותר מהפופ או הרוק הישראלי. אין קיפוח כבר הרבה שנים. תמצא יותר הופעות של עדן בן־זקן מאשר מארינה מקסימיליאן. דודו אהרון, ליאור נרקיס, משה פרץ מושמעים עדיין יותר ממני, רייכל וארצי. הקיפוח הזה עובד אך ורק למען מנוע של מנדטים בבחירות הקרובות ולהזכירך אני צייצתי ששיר השנה שלי הוא שיר מזרחי של דודו טסה, 'הגולה'. הייתי קרוב להוציא בשביל רגב סטיקר, 'צה"ל חזק מול גלגלצ'. אין ספק שהמזרחים עושים יותר כסף. טוב, לנו יש גם מיסים לשלם (צוחק)".

   

  אבל רגב היא חלק מגל של מי שבא ואומר, אתם האשכנזים קיפחתם אותנו, טענתם שהתרבות שלנו נחותה, שמתם אותנו בגטאות, עכשיו אנחנו במלחמה שננצח בה ותשנה את המצב.

   

  "שאף אחד לא ילמד אותי על מוצא או על עדות. סבתי דיברה ערבית ושמענו פריד אל אטרש. אני, כמו רוב העם הזה, כבר מעורב. כל הדיון הזה מצחיק אותי".

   

  טראמפ עשה משהו דומה בארה"ב.

   

  "המורשת היחידה שטראמפ השאיר עד היום, מבחינתי, היא בתי המלון שלו שהייתי בהם והרום סרוויס הגיע בזמן".

   

  הבחירה שלו היא הבוז נגד הפוליטיקלי־קורקט?

   

  "ברצינות, זו בחירה עצובה. אדם מצ'ואיסט וסקסיסט שמזוהה עם הטרדות מיניות. זה תוצר של תעשיית ריאליטי, שבה הכל נעשה במשפטים קצרים לעיני המצלמות. שוב התבהר שבסוף הכל נופל על כריזמה. קסם אישי ונוכחות חזקים יותר מכל ידע. מתגלה שוב ושוב שבין בוב דילן להווארד סטרן יש באמריקה אומה של אידיוטים".

   

  אבל גם אתה חלק מאותו שואו של פלסטיק.

   

  "יש בי את האי נוחות שאני לוקח חלק בתעשיית החלומות והאשליות הזו. אני שם בשביל האחוז האחד למצוא מישהו באמת מעניין עם אמירה, גיא ויהל, יובל דיין, רז שמואלי, למרות שכידוע, גם אם אתה זוכה במקום ראשון, סביר להניח שלא יקרה איתך כלום. ראה קטלין רייטר או אלקנה מרציאנו. גם להיות שיר השנה או זמר השנה זה לא אומר כלום".

   

   

  * * *

   

  בשבועות האחרונים חתם גפן על חוזה עם חברת HOT לכתיבת סדרת דרמה על חייו. כרגע הוא מעדיף לא לחשוף יותר מדי פרטים על הפרויקט. "זה סיפור שאוכל לספר פעם אחת בחיים שלי. ישבתי במשך חודשיים כל לילה עם טישו בצד כמו בטיפול פסיכולוגי. הוצאתי הכל, הקאתי". הסיפור, אפשר לומר, יתמקד בתקופת חייו המוקדמת של גפן, זו של הנער המרדן עם האיפור המוגזם.

   

  הילדות עשתה אותי שרדן. גפן עם אשתו, שני פרידן וילדיו דילן ואליוט
  הילדות עשתה אותי שרדן. גפן עם אשתו, שני פרידן וילדיו דילן ואליוט

   

  בן 43, אבא לשניים ובעלה של שני פרידן, וזה פחות או יותר כל חייו. לוקח את הילד לבית ספר, למסעות מסביב לעולם, ומפסיק כרגע את הראיון כדי לקחת אותו לחוג כדורגל. כשאליוט נולד, לפני כמה חודשים, הוא אפילו נכנס למשבר קטן. "היה לי רגע מאוד מבהיל עם עצמי כשהוא נולד. רצתי למיטה וחיבקתי את דילן עם הרבה דמעות, כי אתה מרגיש סוג של בגידה. תמיד זה היה רק אני ודילן, מגיל קטן, בכל מקום. היה לי פתאום קשה ללכת ולמצוא בלב שלי עוד חדר. כל הלב שלי זה דילן. העניין הזה הבהיל אותי ומשהו נפגע גם בדילן כי תשומת הלב לא הולכת אליו. עם הזמן נרגעתי אבל היה ערב מבהיל".

   

  איך דילן קיבל אותו?

   

  "זו המתנה הכי יפה שיכולתי לתת לו. אני לא הייתי אותו דבר בלי שירה אחותי".

   

  קיבלת הרבה ביקורת על השמות הלא־שגרתיים.

   

  "שני יותר מתוחכמת ואומרת לכולם שזה על שם המשורר ט"ס אליוט. האמת היא שזה על שם אליוט הילד מאי־טי. היה לי חשוב שהשמות של הילדים יהיו ישראלים".

   

  כן, אה.

   

  "רגע, ואיך קוראים לילדים של אייל גולן? יאן ואיאן?"

   

  איך הילדות של אליוט ודילן שונה מהילדות שלך? בטח חפרת בזה כשעבדת על הסדרה.

   

  "אספר לך סיפור על הילדות שלי. שירה ואני היינו אצל בועז דוידזון ושיחקנו מחבואים. בבית היו חבורת לול. אריק איינשטיין, אורי זוהר, צבי שיסל, רפי אדר, ההורים שלי, שלום חנוך. נגמר המשחק, כולם היו עייפים ונשארו רק שיסל, שירה ואני. שיסל התחבא. אני ושירה חיפשנו אותו ולא מצאנו. הפכנו את כל הבית. כלום. כשהתייאשתי שאלתי את אבא איפה שיסל והוא אמר שהלך הביתה. התבאסתי שלא אמר לי כלום ונתן לי סתם לחפש. למחרת בבוקר אני פותח את הארון להביא בגדים ואני רואה את שיסל ישן שם".

   

  מטורף.

   

  "עזוב את זה, השכנים הזמינו אותי בחג האחרון לארוחת ראש השנה ואמרתי להורים שיבואו ושיתנהגו יפה. זו משפחה מכובדת, לא אנשים מהברנז'ה. האמא עורכת דין, האבא בכיר מאוד בבנק. הגיעה ארוחת ערב, התרגשתי, אבא היה לבוש לבן, אמא הייתה נחמדה ושירה לא דיברה על הכיבוש לפחות שעה. הערב עבר סבבה והרגשתי סוף־סוף שאני מנהל ארוחת חג נורמלית. פתאום במטבח אני שומע את אמא שלי צועקת לשכנה: 'פעם הקוק היה טהור והרבה יותר טוב'! ואז חזרתי למציאות שלי".

   

  היית מוותר על הכל, החרדות, הצלקות, הילדות הבעייתית, וגם השירים שבאו מכל זה, הצעקה, כדי לגדול בבית נורמלי ולצאת אדם מן השורה?

   

  "ממש לא, אני חושב שההורים שלי הביאו לי הרבה דברים נפלאים".

   

  אבל גם כאב.

   

  "שפועל לטובתי. נהייתי שרדן, חרוץ. וגם גידלו אותי על בוב דילן, לאונרד כהן, טום ווייטס. אם ילד אחר היה גוזר צמה למישהי ברופין כנראה שהיו נותנים לו מכות רצח".

   

  אבא שלך, יהונתן גפן, אמר בראיון אצלנו שאם היה מת לפני עשר שנים עדיין היו ביניכם משקעים.

   

  "מסכים, בשנים האחרונות אבא ואני הגענו לפיוס אמיתי. אנחנו באמת בסוף שני אמנים שצריכים להסתדר ביחד".

   

  הייתה ביניכם תחרות במהלך השנים?

   

  "לא, כי אבא שלי הוא כותב ואני מלחין. אבל ביני לבין אבא הייתה תחרות על אמא שלי. הוא רצה ממנה תשומת לב כדי שתגיד לו כמה הוא מוצלח, אמיץ ואיך השירים שלו והטורים שלו, וגם אני הייתי עליה מגיל 17 עם השירים שלי. אז הייתה מלחמה על אמא, המעריצה הכי שווה".

   

  ואיך התפייסתם?

   

  "פשוט קיבלנו אחד את השני. אנחנו שנינו בסוף מזדקנים, גוססים, וחבל שאם מישהו ימות אז זה יהיה בקרע. עדיף למות עם תפרים, מאשר עם זיהום".

   

  אגב, איך אתה עם אילנה ברקוביץ', אשתך הראשונה?

   

  "אנחנו בקשר טוב מאוד. אילנה אפילו התקשרה אליי איזה יום לשאול כמה עולה הופעה שלי לאירוע שהיא מפיקה. נורא נעלבתי שהיא ישר הלכה למחירון ולא התעכבה על שיברון הלב שהיא גרמה לי".

   

   

  * * *

   

  רבים מחבריו המוזיקאים של גפן חזרו בתשובה או התקרבו לדת. רשימה חלקית: אביתר בנאי, מיכה שטרית, ברי סחרוף, אהוד בנאי, אסף אמדורסקי. כולם גילו בצורה כזו או אחרת את אלוהים. "אני חושב שאביתר, למשל, היה מאוד מוצף, היה צריך שקט", הוא אומר על הפרטנר שלו להופעות בשנים האחרונות. "אביתר הוא ההוכחה האמיתית שאלוהים מסב אושר. הוא שם אותו באזור מאוד נעים וכשאני רואה אותו זה דוגמה מאוד טובה לדת, אולי היחידה שנתקלתי בה".

   

  וכל השאר?

   

  "שאר האנשים, כמו ברי - אני מאמין שאנשים פוחדים למות, לא יכולים להשלים עם זה שאין כלום, הם מחפשים משמעות ובוחרים באלוהים. כי להיות אמן זה להיות רוב היום לבד, במיוחד ביצירה, ואלוהים זה חבר כזה שנמצא ולא מפריע. ובכלל, כשאדם נמצא בסכנת חיים הוא יותר ידרוש את אלוהים, כמו שקרה בצוק איתן, שבו ראיתי כל יום תמונות של שלומי שבת עם תפילין עד שהייתי בטוח שזה המטען שלו".

   

  איך היית מגדיר את היחסים שלך עם אביתר?

   

  "אני והוא זה כמו גייז בלי הסקס".

   

  מאושר בזכות אלוהים. בנאי
  מאושר בזכות אלוהים. בנאי

   

  עד כדי כך?

   

  "בשנתיים האחרונות אנחנו בקשר כמעט כל יום. הוא ממזר ומודע ויש לו המון הומור, ויצא שבסוכות האחרון העברנו ערב דתי הלכתי. דילן אפילו נעלם לי ברחוב עם 20 ילדים חרדים שנכנסו לסוכות וענו לשאלות מההלכה. זה היה מקסים. באלבום החדש שלו יש דואט שלנו שהוא כתב ונקרא 'אתה'. באלבום החדש שלי הוא גם מבצע איתי שיר בשם 'עד שיעלה האור'".

   

  עבדת עם אביתר, אריק איינשטיין, עשית אלבום עם ברי סחרוף והוצאת שירים עם עידן רייכל. איך היה לעבוד עם כל אחד מהם?

   

  "ההבדל בין כולם הוא שאביתר, אריק וברי קודם מנגנים ואחרי זה חושבים מה היה שם. אצל רייכל הוא חושב מה יהיה שם, איך זה יישמע, איך לקדם את זה, ואז מנגן".

   

  אלבום חדש של גפן עם התעויוט, ייצא בפסח ושיר חדש ממנו, 'מי אני היום', יצא השבוע. "אחרי 'יומן מסע' הייתה לי פזילה לרדיוהד וקולדפליי כדי להיות יותר מגניב. באלבום החדש שלי זו להקה מנגנת בחדר. יש שם שירים עם פסנתר וגיטרה. סיימתי את העידן שבו אני יושב מאחורי צג ומחשב ומזגן מקפיא ורואה את הטכנאי עושה קופי פייסט לדברים. זו קוסמטיקה שלא מחזיקה שנים. מקיסריה ועד זאפה הקהל רוצה לשיר ולהזדהות. 'יומן מסע' היה האחרון שלי עם להקה באולפן".

   

  מצטער על תקופת הקולדפליי שלך?

   

  "בכלל לא. אני לא חושב שהייתי יותר מדי זמן בצד ההוא של המחשבים אבל משהו קרא לי לחזור הביתה. האלבום הבא לא רואה את האלבום הקודם שלי מבחינת שירים. זה אלבום שמתאים לגיל שלי. אלבום עם הרבה חמלה ונחמה".

   

  אז האלבום הקודם לא היה מתאים לגילך?

   

  "רציתי להיות מגניב בעיני עצמי עם הלופ הנכון והסאונד הנכון. פה לא עניינו אותי העיבודים או ההפקה, רק השירים. יש אפילו שיר במקצב ואלס, שזה קיצוני עבורי".

   

  והטקסטים?

   

  "על ישראל, על הקושי בזוגיות, באלבום החדש אני שם את עצמי בפרונט. באלבומים הקודמים התחבאתי. עכשיו יש פה אותי. הקהל שהתחיל איתי היום בגילי. זה מדבר על משבר גיל 40".

   

  נהיה יותר קשה להיות רלוונטי עם הגיל. אפילו פול מקרטני אמר בראיון שהוא יודע שכבר לא ימכור כמו ריהאנה.

   

  "העונש הכי גדול שלי היה אם הייתי נשאר ב'עכשיו מעונן', הרוקר הישראלי המורד. משם יצאתי כמו הודיני. יש לי יותר קהל מפעם, גם בזכות 'דה ווייס' ובכלל, ההופעה הכי טובה שראיתי בחיים הייתה של לאונרד כהן ביוון. אדם עם כובע וגיטרה, לא זז, בלי לופים, בלי קונפטי, שני ואני עמדו ובכינו".

   

  אסף אבידן אמר פה שבעוד שהוא מופיע בחו"ל, אתה, רייכל ועברי לידר מופיעים לקהילות יהודיות ושמעליב אותו שמשווים את ההצלחה שלו בחו"ל להצלחה שלכם.

   

  "מעולם לא הופעתי עם בלקפילד מול קהילות יהודיות. בלקפילד מופיעים באותם אולמות שבהם אבידן מופיע, חוץ מבצרפת. הוא הוציא סינגל אחד שהצליח ועוד בעזרת רמיקס וישר הלך ודיבר על אחרים. שזה, אגב, דבר מאוד ישראלי לעשות. עברי ורייכל לא פחות מוכשרים מאסף אבידן, בעיניי אפילו יותר".

   

  גפן יביא שני אמני אינדי בינלאומיים מעולים ־ ג'ייק באג ואבי באפלו ־ לנשף הרוק השנתי שלו שיתקיים ב־2 במרץ בגני התערוכה בתל אביב. ובפברואר ייצא גם אלבום חמישי לבלקפילד, שילווה במסע הופעות באירופה. "אחד הדברים הכי מרגשים שקרו לי זו החזרה של סטיבן וילסון לשותפות מלאה. מעולם לא ראיתי אותו כל כך להוט על אלבום. השהייה באולפן עם סטיבן ואלן פרסונס, זה גן עדן לכל בנאדם שמתעסק במוזיקה. הם שני גאונים ונראה לי הזוי שהם עבדו על שירים שכתבתי באולפן הביתי שלי".

   

  עזוב אלן פרסונס, מה דעתך על הסכסוך באתניקס?

   

  "אני לא יכול לחכות להתפתחויות במשפט, זה יהיה אחד הרגעים הכי מצחיקים כשינתחו את הסולו קלידים של תמיר קליסקי בשיר 'תותים'. זה הסולו הכי קצר בהיסטוריה של המוזיקה. יש מכונות א־ק־ג שעושות סולואים יותר מורכבים".

   

  razs@yedioth.co.il

   


  פרסום ראשון: 10.01.17 , 16:35
  yed660100