ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  אלכס קולומויסקי
  חדשות • 11.01.2017
  "להשיב אישה להיות עגונה? שומו שמיים"
  בית־הדין הרבני ביקש לדון מחדש בסוגיית הגט שקיבלה האישה מבעלה ששרוי בתרדמת, אבל השופט אליקים רובינשטיין הוציא צו על תנאי על ההליך
  תלם יהב וקובי נחשוני

  פרשת האישה העגונה מצפת: בג"ץ הוציא אתמול צו על תנאי וקבע כי לא יתקיים דיון בבית־הדין הרבני הגדול עד שהשופטים יכריעו בנושא.

   

  כזכור, מדובר על פרשה שבה אישה הייתה עגונה במשך 7 שנים מכיוון שבעלה לשעבר שרוי בתרדמת. בית־הדין הרבני העניק לאישה גט, אולם אדם זר, שאין לו כל קשר לפרשה, הגיש ערעור וביקש לבטל את הגט. בית־הדין הרבני הגדול החליט לקיים דיון בפרשה בהרכב של 11 שופטים ולהכריע האם ניתן לאפשר לו לערער.

   

  האישה, באמצעות עו"ד בתיה כהנא דרור מ"מבוי סתום", הגישה בג"ץ נגד החלטת בית־הדין הרבני לדון בנושא. .

   

  "יחזירו אישה למצב של עגונה? שומו שמיים! למה?! תהה אתמול בדיון המשנה לנשיאת העליון, השופט אליקים רובינשטיין. מחוץ לבית־המשפט מחו עשרות מפגינים, בהם נציגי ארגוני נשים וארגונים דתיים ליברליים.

   

  בג"ץ הוציא צו ביניים בהסכמת הצדדים האוסר על בית־הדין לדון בתיק למשך 21 יום עד להכרעה בעתירה. בזמן הזה תינתן לבתי־הדין אפשרות להגיע להסכמות בעניין עם היועמ"ש המצדד בעמדת העותרת.

   

  השופט רובינשטיין שאל את נציג בית־הדין הרבני: "אדוני מכיר מקרה אחד מהעבר שבו בא אדם מן הרחוב שלא שייך לתיק כהוא זה ומגיש ערעור ובית־הדין דן בזה? היו מראים לו את הדלת". למערער אין שום קשר לתיק, וההערכות הן כי גורמים חרדיים כלשהם עומדים מאחורי הערעור.

   


  פרסום ראשון: 11.01.17 , 23:27