ראשון 26 במאי 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  אביגיל עוזי
  חדשות • 12.01.2017
  "מדבר דודו טופז מבית המעצר. בבקשה, תבוא לעזור לי!"
  זמן קצר לפני ששם קץ לחייו התקשר דודו טופז מהכלא למרפאה של ד"ר אילן רבינוביץ והשאיר הודעה במשיבון • בקול שבור, המסגיר את סערת נפשו, הוא ביקש את עזרת הפסיכיאטר שטיפל בו לפני שנעצר • כששמע רבינוביץ את ההודעה, טופז כבר לא היה בין החיים • בספרו החדש, "פסיכיאטר על הספה", הוא חושף לראשונה את ההקלטה המצמררת
  יואב קרן

  כששמע הפסיכיאטר ד"ר אילן רבינוביץ' את ההודעה הנואשת שהשאיר לו דודו טופז במשיבון, זה כבר היה מאוחר מדי.

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  זו הייתה ככל הנראה שיחת הטלפון האחרונה של טופז מבית המעצר, כמה שעות לפני שהתאבד; המילים האחרונות בקולו של מי שהיה פעם "הראשון בבידור". בספרו החדש "פסיכיאטר על הספה" (הוצאת "ידיעות ספרים"), שיוצא בקרוב לחנויות, חושף ד"ר רבינוביץ לראשונה את הודעתו המצמררת של טופז, שהיה מטופל שלו בשבועות האחרונים לחייו. תוכן ההודעה, כמו גם ההקלטה עצמה, מתפרסמים באישור דניאל, עומר ויונתן, ילדיו של טופז.

   

  "מדבר כאן דודו טופז מבית המעצר ניצן", נשמע טופז אומר, וקולו מסגיר את סערת הנפש שבה היה נתון. "אני כל כך מתבייש בפני הרופא, בפני אילן רבינוביץ. רוצה שיבוא לבדוק אותי, לשוחח עימי ולנתח מה קרה לי. רק הוא יבין. בוא אליי מהר! תעזור לי! תקבע תור בתור פסיכיאטר שתבוא אליי. אני נורא מבקש. אתה כמעט בנית לי את האגו מחדש, ואני הרסתי". את הודעתו מסיים דודו טופז במילים: "אנא, אנא, אנא. בוא אליי. תודה לכם".

   

  ב־20 באוגוסט 2009, בשעה 7 בבוקר, שם דודו טופז קץ לחייו בתא המעצר. הוא תלה את עצמו באמצעות כבל של קוקמום חשמלי באורך 80 ס"מ. כשהגיע באותו בוקר ד"ר רבינוביץ לקליניקה ושמע את ההודעה המוקלטת במשיבון של מזכירתו, טופז כבר לא היה בין החיים.

   

  "ההודעה שהשאיר דודו גורמת לי לבכות בכל פעם שאני מאזין לה", כותב רבינוביץ בספרו. "אני רואה אלפי מטופלים בכל שנה. אבל מטופל מיוחד כמו דודו לא היה לי, וכנראה גם לא יהיה. היחיד שהתאבד לי. מת באהבה אינסופית לילדיו, שנדיר לראות כמותה. אצלי הוא יישאר לנצח 'הראשון בבידור'".

   

  אילן רבינוביץ'
  אילן רבינוביץ'

   

  יום אחד, מספר ד"ר רבינוביץ', טופז הגיע לקליניקה שלו עם פטיש ומסמרים ותלה על הקיר פתק ממוסגר בכתב ידו: "לאילן, מי שקורא לך 'פסיכיאטר' מפחית בערכך. תודה, דודו טופז". "דודו התבייש בכך ששיקר כששאלתי אותו ישירות אם היה מעורב בתקיפת אנשי התקשורת, אך היה לו האומץ להיישיר מבט ולהודות בבושה ששיקר", מספר רבינוביץ. "מרגע שהודה ידעתי שהשאלה היא לא אם ישים קץ לחייו — אלא מתי".

   

  ההקלטה ותוכנה מתפרסמים באישור ילדיו של דודו טופז

   

  ד"ר אילן רבינוביץ: המציאות הקשה שמאחורי הריאליטי - מחר ב־7 ימים