חמישי 26 בנובמבר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  רמי זרנגר
  חדשות • 14.01.2017
  הבנאים בוכים
  עולם המוזיקה הישראלי התקבץ כולו ביום שישי לפרידה מאמן גדול שחדר אל הלב בקולו, במילים שכתב, בלחניו, בצניעותו, שהייתה גדולה כמעט כמו כישרונו • "הוא אחד היוצרים הגדולים והמקוריים", אמר אביב גפן, "זה רגע עצוב" • "היה לו קול מיוחד, שחודר אל הנשמה ולא מרפה", ספד שלומי שבת
  רועי ינובסקי

  מאות אנשים ליוו ביום שישי בצהריים את מאיר בנאי בדרכו האחרונה בהר המנוחות בירושלים, מבכים את מותו בטרם עת.

   

  בעלייה התלולה המובילה לבית ההספד הספרדי בגבעת שאול עלו בעצב בני משפחת בנאי לדורותיה, הדוד גברי, בני הדודים יובל, אהוד, אורי ובועז ובני משפחותיהם, ושורה ארוכה של אמנים שעבדו עם בנאי ואהבו אותו כל כך, בהם ברי סחרוף, אביב גפן, מרגלית צנעני, שלומי ברכה, מיכה שטרית, יאיר ניצני, קובי אוז, שלומי שבת, הראל מויאל ועמיר בניון.

   

  האחות אורנה בנאי
  האחות אורנה בנאי

  בנו של מאיר, נועם, ספד: "אבא'לה, או 'אחי' כמו שאנחנו קוראים אחד לשני לפעמים. מאז אתמול בלילה אני מרגיש שאתה איתי כל הזמן. אני כותב לך, ואני יודע שאתה כאן איתי. שומע, שליו, שלם יותר, מבין יותר טוב את העולם הזה, מלא באהבה אינסופית. אני מבטיח להמשיך ללוות אותך כאן, בחיים, ולהראות לך כמה הם יפים. אני אוהב אותך".

   

  אלישע, בנו של יובל ונכדו של יוסי
  אלישע, בנו של יובל ונכדו של יוסי

  אחיו, אביתר, ספד: "אתמול בלילה, אחרי שהנשמה שלך עלתה למעלה, קראתי לידך תהילים. הרגשתי שאתה מתערסל מכל מילה. מחבק אותה, מכיר אותה, מבין אותה, נושם אותה ומחבר אות לאות באהבה. אתה עולה למעלה עם מכסה גדושה של ייסורים לשינה מלאה בתורה והמון מנגינות קדושות וחופשיות שנגעו גבוהות. זרעת פה שני זרעים מקסימים, נועם ונגה, שצמחו לעצי פרי שעוד יניבו פירות מתוקים ויפים. אני מבקש ממך סליחה. אתה אוהב אותי, אני יודע. ואני אוהב אותך".

  האח אביתר קורא תהילים ולצידו הבן נועם
  האח אביתר קורא תהילים ולצידו הבן נועם

  "זה רגע עצוב למוזיקה הישראלית", אמר בכאב אביב גפן, "מאיר הוא אחד היוצרים הגדולים והמקוריים של המוזיקה הישראלית". עמיר בניון סיפר כי מותו של בנאי היכה אותו בהלם: "אפילו לא ידעתי שהוא חולה", אמר, "הוא היה אמן ייחודי, שמעטים ישנם והיו כמוהו במוזיקה שלנו".

    

  בן הדוד יובל בנאי ובת זוגו עמליה רוזנבלום
  בן הדוד יובל בנאי ובת זוגו עמליה רוזנבלום

  הראל מויאל דיבר על ההערצה הגדולה שרחש לבנאי, "איבדנו יוצר וזמר גדול", אמר, "אני מאמין שהדרך שלו תימשך. אני מבטיח לבצע את שיריו". חבר אחר, שלומי שבת, ששיתף פעולה עם בנאי בשירו "ירושלים", התקשה אף הוא להיפרד ואמר בדמעות: "הזיכרון שלי ממנו הוא הקול המיוחד שלו, שלא עזב אותי, קול שחודר לתוך הנשמה ולא מרפה. אתגעגע אליו מאוד".

    

  הדוד גברי לוי תומך ביצחק, אביו של מאיר
  הדוד גברי לוי תומך ביצחק, אביו של מאיר

  ההורים שמחה ויצחק, הילדים נועם ונוגה, האחים אביתר, אורנה ואפרת, כולם דמעו כששמעו את ההספדים ואת דברי האהבה, את החברים שהפליגו בשבחי צניעותו המופלגת, כישרונו הגדול, ייחודו, וגם סיפרו על השיחות האחרונות איתו.

   

  בן הדוד אהוד בנאי
  בן הדוד אהוד בנאי

  בנאי, מהיוצרים הוותיקים במוזיקה הישראלית, הלך ביום חמישי לעולמו בביתו שבמושב חמד לאחר שנאבק במחלת הסרטן. הוא חתום על כמה מהקלאסיקות הגדולות של העשורים האחרונים, ביניהן "שירו של שפשף", "תגידי אש תגידי מים", "אל תלכי מכאן", "כמה אהבה", "גשם", "וביניהם" ו"שער הרחמים".

   

  השחקנית אורלי זילברשץ, גרושתו של יובל בנאי
  השחקנית אורלי זילברשץ, גרושתו של יובל בנאי

   

   

   

  הקבר הטרי
  הקבר הטרי

   

   

  מיכה שיטרית
  מיכה שיטרית

   

  דודי לוי (עם הכובע), ברי סחרוף, אביב גפן ושלומי שבת
  דודי לוי (עם הכובע), ברי סחרוף, אביב גפן ושלומי שבת

   

  בעז, בנו של גברי ובן דודו של מאיר
  בעז, בנו של גברי ובן דודו של מאיר

   

   

   

   


  פרסום ראשון: 14.01.17 , 23:49