שלישי 20 במרץ 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
עמית שאבי
חדשות • 15.01.2017
ח"כ גליק: "מו"ל הארץ ניסה לשכנע אותי לתמוך בחוק שיסייע לעיתון שלו"
הח"כ טוען: "עמוס שוקן פגש אותי עם הלוביסט שלו ודיבר על חוקים שהולכים לפגוע 'פגיעה אנושה' בעיתון"
עמיחי אתאלי | כתבנו בכנסת

ח"כ יהודה גליק טוען: מו"ל הארץ עמוס שוקן נפגש איתי וניסה להשפיע על חקיקה בנושאי פרסום.

 

ח"כ גליק (ליכוד) השתתף אמש באירוע בהנחיית העיתונאית עמליה דואק ושם סיפר: "לפני כחצי שנה פגש אותי מו"ל הארץ עמוס שוקן יחד עם הלוביסט שלהם והוא ניסה לשכנע אותי לתמוך בכמה חוקים שיכולים לסייע בידו בתחום הפרסום. המו"לים הם בעלי עסקים, ויש לבעלי העסקים יחצנים ולוביסטים שמסתובבים בכנסת".

 

גליק התייחס גם למערכות היחסים בין ח"כים לכלי התקשורת ואמר: "הכל בנוי מתן וקח. בדרך כלל ביום יום פוגשים כתבים שמוכנים לכתוב עליך בעד סיפור שתיתן להם".

 

בשיחה עם "ידיעות אחרונות" הוסיף גליק: "שוקן עצמו התקשר ללשכה שלי וביקש פגישה. ישבנו עם הלוביסט שלו (גילוי נאות: הלוביסט מייצג גם את "ידיעות אחרונות") בהתחלה הוא קצת התעניין בתוכניות שלי לגבי הכנסת, אבל מהר מאוד עבר לדבר על כמה חוקים שלדבריו 'הולכים לפגוע פגיעה אנושה בפרסום בעיתון שלי'. הוא ביקש ממני למנוע את זה בוועדת הכספים. ישבנו במשך כשלושת רבעי שעה אצלו במשרד, ורוב הפגישה הוקדשה להסבר על הנזק שהחוק הזה יעשה לו".

 

עמוס שוקן
עמוס שוקן

 

 

גליק הבהיר אתמול כי שוקן לא הציע לו כל תמורה אם יצביע כך או אחרת והוסיף "אמרתי לו שאני אבחן את הנושא באופן ענייני. בסופו של דבר לא מוניתי לחבר בוועדת הכספים אז הוא לא יצר שוב קשר, אבל שמעתי שהוא נפגש כמעט עם כל חברי ועדת הכספים".

 

עמוס שוקן צייץ אמש בטוויטר: "לא דיברתי עם גליק על משהו שקשור רק להארץ אלא לכל העיתונים, בוודאי ידיעות וגלובס".