ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: גבריאל בהרליה
  7 לילות • 16.01.2017
  "עזבתי כשידעתי שלא השארתי אותו עם חובות"
  בעיות ההימורים של בעלה לשעבר, אלרואי כהן, התשלום שדרש ממנה כדי לקבל גט וגם מדוע הוא לא באמת עזב את הכדורגל כדי לנהל אותה. שיר אלמליח הפכה בתוך שנתיים לאחת הנשים המפורסמות במדינה בזמן שהיא מכסה את החובות של כהן לשוק האפור
  רז שכניק | צילום: גבריאל בהרליה

  בסוף תמיד יאשימו את האישה. בטח אם היא יפה. בטח אם היא מצליחה. ואם היא גם מפורסמת? בטוח כלבה. גם שיר אלמליח הייתה שם. במקרה שלה היה אפילו עוד נדבך. בעלה, הכדורגלן אלרואי כהן, הצהיר בראיונות שהוא עוזב את הקריירה שלו ככדורגלן בליגת־העל ועובר לנהל את אשתו הדוגמנית־שחקנית שבדיוק יצאה בשיא תהילתה מבית האח הגדול VIP. לא הרבה זמן אחר כך היא עזבה אותו. הטוקבקים חגגו עליה.

   

  אבל הסיפור האמיתי קשה יותר, כואב יותר, ועד כה, גם בגלל שאלמליח הייתה בהליך גירושים ממושך ולא הצליחה לקבל גט - היא לא רצתה לחשוף אותו. גם היום היא מודדת מילים, אבל מוכנה להודות - לבעלה הייתה בעיית ההימורים וזה פשוט פירק להם את הנישואים. כהן נקלע לחובות. רק אחרי שהחזירה את החובות של בעלה בהרבה עבודה קשה ועם עזרה של משפחתה, הרשתה לעצמה לפרק את החבילה. "שמע, אני יודעת שיש עדיין אנשים שחושבים שהוא עזב את העבודה בשבילי ולאחר מכן, כשהצלחתי, זרקתי אותו", היא אומרת. "אבל מה לעשות שזה ממש לא נכון. עזבתי כשידעתי שלא השארתי אותו עם שום חובות". לפי פרסום באתר מאקו, החובות של כהן לשוק האפור בגלל בעיות ההימורים נאמדו במיליון שקלים. כהן עצמו לא הכניס כספים, והנטל נפל על אלמליח שלקחה על עצמה עבודות ואף נכנסה לבית 'האח הגדול' תמורת כחצי מיליון שקלים. "עבדתי מאוד קשה בשביל להגיע לנקודה הזאת, של ללא חובות, ואני מוכרחה לומר גם מילה טובה למשפחה שלי שעזרה לי עם זה מאוד באותה תקופה", היא אומרת. "היום אני בשיא הקריירה שלי ואני מרוויחה את כספי ביושר ורק בזכות עצמי.

   

  "בכלל, קשה לי לדבר על הנושא, כי אני רוצה מאוד לשמור על כבודו. מצד אחד אני אוהבת אותו ומעריכה אותו, הוא חלק בלתי נפרד מהחיים שלי. מצד שני, כן, ריחפה מעלינו בעיית ההימורים של אלרואי שגרמה לבעיות בזוגיות בינינו ויצרה בי משקעים שלא יכולתי להתמודד איתם".

   

   

  אלרואי כהן | צילום: עוז מועלם
  אלרואי כהן | צילום: עוז מועלם

  היית צריכה להתמודד עם מצב כלכלי לא פשוט.

   

   

  "נלחמתי, עבדתי. לא נתתי שתהיה בעיה כזו".

   

  איך זה לחיות תחת איום של מלווים בריבית מהשוק האפור?

   

  "אף אחד לא איים עליי".

   

   

  אלמליח בקמפיין ל־ Jackie-O
  אלמליח בקמפיין ל־ Jackie-O

  ועל אלרואי?

   

   

  "אין תגובה".

   

  פחדת?

   

  "לא מהסיפור הזה, כי ידעתי שאני אוציא אותו מזה".

   

  בואי נדבר רגע על העובדה שהוא עזב את העבודה שלו כדי לנהל אותך ולאחר מכן מצא את עצמו בלי שום עבודה.

   

  "אלרואי לא עזב את הכדורגל כדי לנהל אותי", אלמליח נחרצת, "הוא לא שיחק שנתיים בגלל כל מיני דברים שקשורים רק אליו. לא ניכנס למה בדיוק. כשהציעו לו לעבור לכל מיני קבוצות, הוא הלך וניסה ועשה מבחנים, אבל לא הלך לו. לא רציתי שהוא לא ימצא את עצמו בעבודות בחוץ, האיש היה כדורגלן מגיל חמש, אז אמרתי, 'בוא נעבוד יחד', למרות שהיה לי סוכן. אז אלרואי פשוט חבר אלינו. לומר שהוא עזב את הכדורגל בשבילי? ממש לא נכון".

   

  ככה גם השתמע מדבריו.

   

  "אני יודעת, ולא אהבתי את זה בכלל שזה הוצג בצורה כזו. הוא עזב כי הוא פשוט לא הצליח בכדורגל ולא כי אני ביקשתי שיעזוב. חוץ מזה, אלרואי מעולם לא ניהל אותי באמת. הוא עבד איתי ועם הסוכן שלי לשעבר, שי אביטל, וזה יצר הרבה בלגנים ובעיות כי הם לא הסתדרו. זה הכניס גם בעיות אלינו הביתה".

   

  דוגמה?

   

  "היו הרבה ויכוחים. קמפיין שהוא חשב שאני צריכה והשני לא. ואז היה פיצוץ וזה ליווה אותנו לאורך היום. לא הייתי מעוניינת בזה יותר. זה פשוט לדבר כל הזמן על הקריירה, גם בבית. נכון, החלטתי שיעבוד איתי וטעיתי. אני חושבת שכל אחד צריך שתהיה לו קריירה משלו".

   

  מה היה הרגע שבו החלטת לעזוב?

   

  ״אגיד את זה ככה, כשמשקרים לי אני לא מצליחה לסלוח. אני בנאדם שהאמון מאוד חשוב לו".

   

  הוא בגד בך?

   

  "לא. לא עם נשים".

   

  הימור שלי: גילית שהוא ממשיך להמר למרות שהוא הבטיח לך שלא.

   

  (מודדת מילים) "כשאני מגלה שקר פעם אחת, אני לא יודעת כמה פעמים זה קרה לפני. בגלל זה אני פשוט מפסיקה לסמוך. ולפני שמונה חודשים גיליתי משהו שעשה לי לא טוב. בוקר אחד קמתי, הבנתי שמספיק והחלטתי שצריך לסיים את הזוגיות הזו. אמרתי לעצמי שניסיתי הכל. שמע, התבחבשתי שנתיים וחצי עם עצמי. זה לא היה פשוט. אני מגיל 17 עם הבן־אדם".

   

  הלכת לאח הגדול בגלל מה שקרה?

   

  "הייתה לי תדמית מאוד בעייתית לפני, של מישהי שמצטלמת מאוד פרובוקטיבי והלבשה תחתונה וכו', ושקלתי הרבה מאוד זמן את ההצעה. לא בטוח שהייתי הולכת לאח הגדול אם לא היה קורה מה שקרה. בדיעבד אני לא מצטערת, זה היה צעד מאוד חכם לקריירה ויורם זק איש מדהים".

   

  × × ×

   

   

  אלמליח לא קיבלה את הגט בקלות. חלפו בערך שמונה חודשים מהפרידה ועד שצעדו ברבנות. וגם כשהלכה לשם, לא הייתה בטוחה שזה באמת הולך להסתיים. כהן רצה ממנה סכום כסף גדול. "אלרואי טען בבתי הדין שהוא זה שאחראי לקריירה שלי ושהוא בנה אותי, ולכן מגיע לו עוד כסף, אני כמובן טענתי שאני זו שבניתי את הקריירה שלי בעשר אצבעות ועוד כיסיתי את החובות שלנו. אבל כדי לא לצאת קטנונית ולהשאיר הכל מאחור, ולהיות חופשייה - הסכמתי לשלם כסף כדי לסגור את הסיפור".

   

  איך התמודדת עם זה?

   

  "בכיתי הרבה, הלכתי כמו זומבי כמה ימים כי לא הבנתי מה קורה. לא עיכלתי שאני באמת עושה את הצעד הזה, שהיה לי את האומץ לקום וללכת כי אלרואי בכל זאת היה הדבר היחיד שהכרתי. אבל אני שמחה על זה שהלכתי עם הלב. כשעזבתי את הבית לקחתי רק מזוודה ועברתי לדירה המרוהטת הראשונה שראיתי. היה מאוד קשה בהתחלה אבל הייתי מאוד שלמה וידעתי שאחזור לעצמי מהר".

   

  מצטערת שלא עזבת קודם?

   

  "לא, כי ניסיתי בלב שלם ואהבתי אותו. תבין, אלרואי ואני מכירים מהמעון בקצרין. גדלנו יחד, היינו באותה שכבה בתיכון. מכיתה ט' עד י"א הוא היה במשפחה אומנת במרכז כדי לקדם את הקריירה שלו. אחר כך הוא חזר, התחיל איתי ואמרתי לו שאיתי זה רק קשר רציני. הוא בעצם היה האהבה הראשונה, החבר הראשון, בהכל הוא למעשה היה הראשון. זה מה שעושה את הכל להרבה יותר קשה. בשנים האחרונות פשוט הפסקתי להיות מאושרת ובן־אדם צריך לקום כשהוא מאושר וטוב לו. אם לא, מה זה שווה?"

   

  התחתנת צעירה, היית רק בת 23.

   

  "רק היום אני מבינה שזה היה בגיל צעיר מאוד. אגב, לא נהניתי בחתונה. באותו יום צילמו אותי ל'נשות הכדורגלנים' (סדרת דוקו ריאליטי שהשתתפה בה ושודרה בערוץ 10. ר.ש) ושמו לי מיקרופון צמוד, גם על הרגל. היה לי לא נוח עם זה. כמו בהצגה. עשיתי חתונה מאוד גדולה כדי לרצות את כולם, החלפתי שלוש שמלות. היום, אם אכיר מישהו שלא התחתן, אעשה חתונה מאוד קטנה. אני מעדיפה בכלל לא להתחתן".

   

  איך קיבלו ההורים את הפרידה? הם הרי הכירו את אלרואי מילדות.

   

  "היה להם קשה בהתחלה אבל הם תמכו בי מאוד לאורך כל הדרך. אמא התמודדה עם סרטן השד באותה תקופה והיה לא פשוט לחוות את כל זה בבת אחת אבל בדיעבד אני חושבת שזה חישל אותי. אמא החלימה. היא בריאה היום".

   

  אלמליח היא אחת הכוכבות המדוברות בישראל ובטח אחת העסוקות שבהן. לאחרונה גם החלה לפתח עסקים משלה. באחד מהם, 'ביקיני בודי' עם הגר שפר, היא משלבת תזונה נכונה ואימוני כושר. הלוח שלה עמוס מאוד. היא פרזנטורית של חברת התכשיטים Jackie O, של רשת נעלי TO GO, מובילה פרסומות לבנק איגוד, סמסונג, חברות הלבשה תחתונה ברוסיה ובאיטליה, ובקרוב יושק בושם על שמה בניו־יורק. חוץ מזה, אלמליח אפילו תיפקדה כמעין שגרירה של משרד התיירות בפרסומות לקידום התיירות בירושלים ובתל־אביב, מה שהביא את אגדת הכדורגל רונלדיניו הברזילאי, לא פחות, לגשש בכיוון שלה.

   

  "הוא העלה את הפרסומת לאינסטגרם שלו, שאל מי זו הדוגמנית ואז כל הישראלים תייגו את השם שלי, אבל לא עשיתי עם זה כלום. ואז רונלדיניו שלח לי הודעה בפרטי באינסטגרם, כתב 'הלו'. לא עניתי".

   

  למה?

   

  "כי לא התאים לי. אותי הוא פחות מעניין. אם לא הייתי נשואה לכדורגלן, בחיים לא הייתי מסתכלת על כדורגל. זה לא מעניין אותי בשום צורה".

   

  אבל למה לפסול מראש?

   

  "אני נמצאת בתקופה שבה טוב לי לבד ואני לא אצא עם מישהו רק כדי להתקדם. אם אצא עם מישהו, זה יהיה רק כי התאהבתי".

   

  מדובר באגדה! מגיע לו צ'אנס לקפה.

   

  "אז תצא איתו אתה. אארגן לך".

   

  אאוץ'.

   

  "כרגע טוב לי לבד, וכשיהיה מישהו זה יהיה הבחור שיעשה לי פרפרים בלב".

   

  יוצאת לדייטים?

   

  "לא מאמינה בלשבת עם מישהו לדרינק או קפה, אחד כזה שלא דיברתי איתו בחיים. זוגיות ואהבה צריכות להגיע על הדרך. לא יקרה שיכירו לי מישהו. כל הזמן מציעים לי ואני אומרת לא. לכן אני לא אצא לדייטים. כשאני אצא עם מישהו, זה כנראה יהיה אחד שאני כבר מכירה. לפני הכל אני צריכה להיקשר למישהו ברמה החברית, אחר כך להיות איתו".

   

  מתחילים איתך הרבה?

   

  "לא מעט, אבל טוב לי לבד כרגע".

   

  סיפרו שיצאת עם איציק זוהר.

   

  "שטויות. הייתי ביום הולדת של מגי אזרזר ודיברנו עם איציק זוהר שהיה חבר מאוד טוב שלי ב'אח הגדול'. גם המציאו שניהלתי רומן עם גדעון אוקו וזה גם לא נכון בכלל. אני לא מחפשת כרגע אף אחד. וכשיהיה מישהו כולם יידעו. לא מבינה למה צריך להדביק לי רומנים".

   

  × × ×

   

   

  בילדות סבלה אלמליח מכתם לידה ענק שכיסה לה את הפרצוף ועשה אותה מופנמת. "כשהייתי ילדה, היה לי כתם לידה על חצי פנים וזה גרם לי לחוסר ביטחון. מכיתה ו' עד ט' לא הצטלמתי. עם השנים הכתם הלך ונעלם, אבל עד היום אני בן־אדם מאוד ביישן".

   

  הילדים בכיתה צחקו עלייך בגלל הכתם לידה?

   

  "לא הרבה צחקו, אבל לא הייתי הכי מקובלת. היו איזה שניים־שלושה שקראו לי דלמטית, אבל לא התייחסתי. הכתם נעלם לי בגיל 17 ואז גם התחילו להחמיא לי על המראה החיצוני".

   

  איך אישה שכל ילדותה הסתתרה מהמצלמה מסיימת כדוגמנית?

   

  "זה שאני מצטלמת להלבשה תחתונה לא אומר שאני פחות ביישנית ומופנמת. זה כמו ששחקניות נכנסות לסצנות סקס בסרטים או בסדרות".

   

  סיפור דוגמנות לא נעים?

   

  "יש מושג בתעשייה, 'גיב אנד טייק'. תמיד יש גברים או צלמים בחו"ל שיגידו לך, 'גיב אנד טייק' ואת תגידי, 'לא גיב ולא טייק'. חוויתי במהלך הקריירה צלמים כאלה ואחרים שאמרו לי, 'אם את רוצה את המשרה הזו או ההיא, תשכבי איתי'. מעולם לא הסכמתי. זה קורה המון בתעשייה, בעיקר בחו"ל, אבל בחיים לא אעשה משהו שלא אוכל לישון אחריו בלילה. מבחינתי לוותר על 20 אלף עבודות אבל להיות שלמה עם עצמי".

   

  והצעה ספציפית שקיבלת?

   

  "צלם של ארמני אמר לי שאם אני רוצה לקבל את הקמפיין של ארמני העולמית, הוא יוכל לסדר את זה, אבל אצטרך לשכב איתו. סירבתי ישר. הוא היה בשוק כי כנראה שלא מסרבות לו הרבה בחורות, אבל אמרתי לו שאני מעדיפה לוותר על עבודות".

   

  למה לא התלוננת?

   

  "אני פותרת דברים בכוחות עצמי ולא הרגשתי נכון להתלונן אם הוא לא המשיך להטריד. ואם הוא סתם אמר כדי שאלך איתו ובסוף לא היה מסדר כלום? מעולם לא ניסיתי כדי לומר מה היה קורה הלאה. חוץ מזה, אני בחורה חזקה גם פיזית".

   

  נולדה בשנת 1989 בקריית־שמונה לאבא קצין בקבע בתובלה, אמא מנהלת חשבונות שאחר כך הפכה למעצבת שיער. הם שלושה אחים בבית. כשהייתה בת שנתיים עברה המשפחה לקצרין וכעת ההורים גרים בשדה נחמיה.

   

  הכרת בקצרין את תאיר ראדה ז"ל?

   

  "לא אישית, אבל כמובן שידעתי מי היא ושנתקלתי בה פה ושם. ראיתי אותה הרבה בבית הספר. הייתי בבית הספר ביום שזה קרה. זה היה נורא מלחיץ. להגיע ללימודים, ללכת לאותם שירותים שבהם היא נרצחה. הגיעו המון פסיכולוגים ואנשי משטרה. מאוד טראומטי, במיוחד כשזה קורה במקום קטן כמו קצרין.

   

  "אבל הדבר הכי טראומטי בילדות שלי היה המוות של סבא שלי מצד אמא. חלמתי אז להיות זמרת, לא דוגמנית, התכוננתי למופע בבית הספר במשך חצי שנה וההורים שלי היו צריכים להגיע להופעה, אבל לא הגיעו. כשחזרתי, אמרו לי שסבא שלי נפטר. זו הייתה מכה מאוד קשה".

   

  לאחר מכן עברה לגור עם סבתה במשך שבע שנים כדי לטפל בה, "היא הייתה חולה ולכן הייתי שם לידה עד שעברתי למרכז. לא מזמן חגגנו לה יום הולדת 84. יש לה 120 נינים משבעה ילדים ו־35 נכדים. ועד היום אני מסתובבת עם תמונה של סבא בתיק".

   

  סגרה לאחרונה גם מעגל מוזיקלי במפתיע. לפני שנה קיבלה הצעה מעומר אדם לדואט. "הוא פתאום פנה אליי ושאל אם אני רוצה לשיר איתו. הגענו לאולפן הקלטות, הוא היה מופתע מהקול שלי וסיימנו את השיר שצריך לצאת בקרוב. שרתי בספרדית, סבא לימד אותי. מה שמדהים זה שכשיצאתי מהאולפן הסתכלתי על התאריך, זה היה יום השנה למותו של סבא" .

   

  לפני כשלוש שנים ספגה לא מעט ביקורת אחרי שהצטלמה לקליפ סקסיסטי של דודו אהרון, 'האוטו שלי, היופי שלך'. אהרון ישב במכונית, ואלמליח, בלבוש מינימלי, שטפה את הרכב בחושניות. עכשיו, כשאני מעלה את זה, היא מעוותת את הפרצוף. נדמה שבתחילת הדרך הסכימה לעשות כמה דברים שהיא מצטערת עליהם בדיעבד. "היום לא הייתי עושה את זה למרות שאני מאוד אוהבת את דודו", היא אומרת בנימוס.

   

  והייתה גם חשיפת הפטמה בטעות בטקס נבחרי הספורט ב־2014, "לא שמתי לב לזה. איך שאני יורדת מהבמה, שולחים לי תמונות ואני בהלם. אמרתי לעצמי, 'רק לי יכול לקרות דבר כזה באמצע החיים'. במקביל התקיים אז גמר 'אקס פקטור' וחשבתי שאף אחד לא ישים לב אבל תוך שעתיים זה היה בכל מקום. בסדר, קורה. בהתחלה מאוד התבאסתי, אבל ממשיכים הלאה. אין מה לבכות".

   

  איך היה לחיות על הטריבונה כשבעלך לשעבר מככב בהפועל תל־אביב?

   

  "זה עולם קשה מאוד. אני זוכרת שפעם, מול בית"ר ירושלים, הוא עשה טעות. נדמה לי שהפועל הפסידה אז. יצאתי, ואוהדי הפועל כמעט הרביצו לי עד שנאלצתי לצאת עם מאבטחים שילוו אותי לאוטובוס של הקבוצה. ממש פחדתי".

   

  זה חזר מאז?

   

  "אם אלרואי היה עושה טעויות על המגרש, הייתי מקבלת אש מהקהל, קללות. אבל התייחסתי לזה באדישות והשתדלתי לא לקחת ללב. כשהוא היה טוב, אז נתנו כבוד, 'איזה בן זוג מדהים יש לך'".

   

  גם את שומרת על אורח חיים ספורטיבי, נכון?

   

  "כמעט כל יום. ואני אוכלת שש ארוחות ביום, כולל ביניים שיכולה לכלול שתי לחמיות עם קוטג' וארוחת צהריים, נניח, של סלמון עם סלט ואורז או סושי. בארוחת בוקר תהיה חביתה עם סלט וטחינה, בלי לחם, וארוחת ערב תהיה מורכבת מסלט גדול עם חזה עוף או טונה ושתי ביצים. אני לא סופרת קלוריות אבל מעריכה שזה משהו כמו 1,400 ביום".

   

  דיברנו על ספורט, מה אומר לך הקול הבא, "מת אבא שלה!"

   

  "זה מערכון שממש הצליח מתוך 'אנחנו במפה'. קיבלנו בפייסבוק מיליון צפיות תוך 24 שעות על הווידיאו הזה עם 'מה קשור'. רק מסכן אבא שלי. יום למחרת הוא הלך לעבודה וכולם אמרו לו, 'מת אבא שלה'. הוא אמר לי, 'מה עשית לי', אמרתי לו שאני לא אשמה שזה יצא כזה חזק. שיזכה לחיים ארוכים".

   

  razs@yedioth.co.il

   

   


  פרסום ראשון: 16.01.17 , 23:47