שני 10 באוגוסט 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  אלכס קולומויסקי
  חדשות • 17.01.2017
  "שורדים מתרומות של חברים"
  עליזה ויוסף שושני מביתר־עילית עובדים קשה, אבל למרות זאת חיים בתנאים מחפירים • עם שלושת הילדים הקטנים בחדר, מקרר מקולקל שאין כסף לתקן אותו — וייאוש גדול • "זה בזוי, המדינה מפקירה אותנו לרעוב"
  צחי דבוש

  מאחורי המספרים הקשים יש את האנשים. יוסף ועליזה שושני מביתר־עילית, הורים לשלושה ילדים קטנים, משתכרים ביחד 7,500 שקלים בחודש בלבד. במילים אחרות: עוד משפחה מתחת לקו העוני.

   

  והם עובדים קשה: יוסף עובד בניסורי בטון, ועליזה במשק בית. עובדים־עובדים, אבל הכסף לא מספיק ואי־אפשר לגמור את החודש.

   

  "זה הזוי, אנחנו עובדים קשה כל יום אבל אפילו מזגן אין כסף לקנות", מספר יוסף. לקניות מצרכים הם נאלצים להסתפק לדבריו בעד 300 שקלים בשבוע. "אנחנו נאלצים לקבל תרומות מחברים כדי לשרוד. יש לנו שלושה ילדים קטנים לגדל, וזה קשה. עיקר המשכורת הולכת לשכר דירה שעומד על 2,500 שקלים. המעונות של התינוקות זה עוד 1,300 שקלים, וזה אחרי הנחה גדולה של הרווחה. כל מה שנשאר הולך לאוכל. זה מביש לומר, אבל בגדים אנחנו לוקחים מהגמ"ח".

   

  הדירה של המשפחה קטנה, וההורים נאלצים לישון עם הילדים באותו חדר. "המדינה מפקירה אנשים לרעב. עצם זה שאני ואשתי עובדים ולא מצליחים לשרוד זה בזוי. אם חלילה אהיה חולה או יקרה לי משהו הלך על הילדים". המקרר, שאותו מצאו ברחוב, התקלקל באחרונה ואין כסף בשביל לתקן אותו.

   

  חבר ועדת הרווחה והעבודה של הכנסת, ח"כ איציק שמולי: "עבודה בישראל לא מצילה מעוני, ושוק העבודה שלנו קובר את העניים רק יותר עמוק בבוץ. זו פשוט חרפה".