שלישי 17 בספטמבר 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום : ידיעות אחרונות
  חדשות • 17.01.2017
  חוק יסוד החצאית
  איך להתאים את העניבה לז'קט? למה אסור אף פעם ללבוש חולצה משובצת? מה הגובה הנכון למחשוף? • בעקבות מחאת החצאיות, גייסה הכנסת יועצת תדמית שתציג לבאי המשכן קוד לבוש מחייב
  עמיחי אתאלי | כתבנו בכנסת

  במשכן הכנסת צפוי להתכנס היום בפעם הראשונה צוות "קוד הלבוש" החדש של הח"כים. בישיבה תשתתף יועצת התדמית אני פרידמן, המתמחה בקוד לבוש ומייעצת לארגונים בארץ ובעולם. פרידמן אמורה להתוות בפני חברי הבית את קוד הלבוש הראוי.

   

  לפני חודש התעוררה סערה בכנסת לאחר שכמה עוזרות פרלמנטריות לא הורשו להיכנס למשכן בשל מה שאנשי משמר הכנסת ראו כחצאיות קצרות מדי. בתגובה פתחו העובדות במחאה,

   

  שבשיאה הגיעו רבות מהן בחצאיות מיני. כדי להנמיך את גובה הלהבות ביקש יו"ר הכנסת מאנשי המשמר שלא למדוד יותר את אורך החצאיות של הבאות בשערי המשכן והכריז על הקמת צוות שיקבע את הנהלים הנכונים לעניין הלבוש בכנסת ישראל.

   

  בשיחה עם "ידיעות אחרונות" הסבירה פרידמן את משנתה המקצועית: "במקום עבודה מכובד נהוג לקבוע קוד לבוש שנקרא 'ביזנס פורמל פרופשיונל': זה קוד מוקפד מאוד שכנראה לא מתאים לישראל. דרגה אחת מתחתיו נמצא הקוד שנקרא 'ביזנס קז'ואל' (ראו איור) שהוא קוד לבוש עסקי נינוח שמתאים גם למזג האוויר ולגם לתרבות הישראלית".

   

  צילום : ידיעות אחרונות
  צילום : ידיעות אחרונות

   

   

  לדברי פרידמן, "התהליך שנעשה יהיה כזה שבו הכנסת תחליט מה היא רוצה לשדר דרך קוד הלבוש של הח"כים, ועל פי זה אני אתן את התשובות למה שהם מבקשים. צוות ההידברות חייב לבוא מחברי הכנסת. אני אתן את הפן המקצועי".