yed300250
הכי מטוקבקות
  TNS
  חדשות • 22.01.2017
  ממשל טראמפ מציג: עובדות אלטרנטיביות
  הממשל החדש של טראמפ פותח בהתקפה חזיתית מול התקשורת ‑ אחרי שהדובר קבע כי "בהשבעה נכחו הכי הרבה אנשים אי פעם, נקודה", הסבירה היועצת הבכירה כי זה "לא שקר אלא עובדות אלטרנטיביות" • מנגד, ציוץ ממלכתי ראשון מטראמפ: "מכיר בזכות המפגינים לדעתם"
  אורלי אזולאי | וושינגטון

  אחרי שהאשים אותם כי הם מתנהגים כמו בגרמניה הנאצית וכי הדליפו דו"ח שגוי שלפיו רוסיה מחזיקה עליו חומר שבאמצעותו ניתן יהיה לסחוט אותו, החליט הנשיא דונלד טראמפ להגיע אל מטה הסי־איי־אי בווירג'יניה כבר ביומו הראשון בתפקיד. התוצאה? מעין מופע סטנד־אפ מביך של הנשיא שבו טען שהוא צעיר, שלהשבעה שלו הגיעו יותר אנשים מלזו של אובמה, ולא שכח לתקוף את כלי התקשורת כמובן.

   

  טראמפ החליט ללכת למטה הסי־איי־אי ביומו הראשון בתפקיד הנשיא, וההערכה הייתה כי מדובר במחווה שמטרתה לפתוח דף חדש ביחסים בינו לבין הסוכנות. אלא שעד מהרה הפך הנאום למביך, כאשר הוא מדבר על עצמו ובמקביל מנצל את הזמן כדי לפתוח במתקפה חסרת תקדים על התקשורת — שלדבריו סילפה את הנתונים ופירסמה כי היו פחות אנשים בהשבעה שלו מאשר בזו של אובמה. כל זאת כשמאחוריו קודש הקדושים של הארגון — קיר הכוכבים, קיר גיבורי הסי־איי־אי שבו כל כוכב מסמן סוכן שנפל בעת מילוי תפקידו. "טראמפ צריך להתבייש על ההצגה שנתן", אמר ראש הסי־איי־אי לשעבר ג'ון ברנן, "שנועדה להאדרת עצמו".

   

  צילום: רוייטרס

  צילום: רוייטרס

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "הכי הרבה אנשים אי פעם". תדריך הכתבים של שון ספייסר

   

  את הנאום הוא התחיל בתקיפת כלי התקשורת ואמר כי הם שהמציאו את המשבר בינו לבין גופי המודיעין והביון של ארצות־הברית. "העיתונאים הם בין האנשים הכי לא כנים על פני כדור הארץ", אמר ועבר לדבר על מה שכואב לו באמת: הנוכחות בהשבעה שלו. "בהשבעה שלי השתתפו מיליון וחצי איש", הצהיר. בהמשך הוא דאג לשבח את עצמו. "אני איש מאוד חכם. מאוד", הצהיר ואמר. "כאשר הייתי צעיר, אמריקה ניצחה בכל המלחמות. למה אני אומר כשהייתי צעיר. אני עכשיו צעיר".

   

  את המלחמה שפתח טראמפ נגד התקשורת המשיך שעה קלה לאחר מכן דוברו שון ספייסר בתדריך לכתבים בבית הלבן. "כלי התקשורת פירסמו בכוונה נתונים שגויים ביחס לקהל בהשבעה", אמר. "הממשל החדש יכריח אותם לתת דין וחשבון על מעשיהם. לגבי הנוכחים בהשבעה של טראמפ, זה היה הקהל הגדול ביותר אי פעם שהגיע להשבעה. נקודה". המתקפה שלו על התקשורת גררה תגובות זועמות: ב”ניו־יורק טיימס” התעקשו כי מומחים רבים ציינו שבהשבעה של טראמפ נכחו הרבה פחות מאשר בהשבעה הראשונה של אובמה. כשנשאלה קליאן קונוויי, היועצת הבכירה לנשיא טראמפ, מדוע בחר ספייסר לנצל את הופעתו הראשונה בפני התקשורת כדי להכחיש את עניין כמות הקהל ולמה בחר לעשות זאת באמצעות אי־אמיתות, ענתה קונוויי: "אתם אומרים שזה שקרים, ואני אומרת שהדובר שלנו פשוט נתן עובדות אלטרנטיביות". היא הוסיפה עוד כי טראמפ לא יחשוף את החזר המס שלו כי "לאנשים גם ככה לא אכפת, הם הצביעו לו".

   

  שון ספייסר | צילום: טי־אן־אס
  שון ספייסר | צילום: טי־אן־אס

   

  ביומו הראשון בתפקיד מילאו את רחובות וושינגטון מאות אלפי מפגינים נגדו, שבו השתתפו גם לא מעט מפורסמות. מדונה שילהבה את הקהל בנאום חוצב להבות, מיילי סיירוס נאמה אף היא, וכך גם רבות וטובות. אתמול המשיך הנשיא להשתמש בחשבון הטוויטר הפרטי שלו, במקום בחשבון הרשמי של נשיא ארה”ב POTUS@, וצייץ את דעתו על ההפגנות ההמוניות: “הייתי תחת הרושם שהיו לנו בחירות לא מזמן, למה האנשים האלה לא הצביעו?" כעבור כמה שעות שינה את דעתו ושיגר ציוץ נוסף: "מפגינים שקטים הם ציון דרך בדמוקרטיה. אני מכיר בזכות להביע דעתם".

   

  קליאן קונוויי
  קליאן קונוויי

   


  פרסום ראשון: 22.01.17 , 23:55
  yed660100