חמישי 22 במרץ 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
יואב דודקביץ
חדשות • 24.01.2017
מנדלבליט עשוי לבקש מנתניהו לוותר על תיק התקשורת
הסיבה: היועמ"ש יתקשה להגן בבג”ץ על הטענה לניגוד עניינים בין ראש הממשלה למילצ'ן
טובה צימוקי

במשרד המשפטים גוברת ההערכה כי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ינסה לסגור עסקה שבמסגרתה ראש הממשלה, המכהן גם כשר התקשורת — יעביר את התיק לשר אחר. וזאת כדי לייתר את תגובת המדינה לבג”ץ שהגיש שלשום ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג נגד המשך החזקת התיק בידי נתניהו.

 

ההערכה היא שבדיונים המשפטיים יעלה גם עניינו של המיליונר ארנון מילצ'ן, ששמו נחשף במהלך החקירה בתיק 1000 כאחד מנותני המתנות העיקריים למשפחת נתניהו. מילצ'ן הוא גם בעל אינטרסים בערוץ 10, וכשר התקשורת ייאלץ נתניהו לקבל בחודשים הקרובים החלטות גם בנושא הרגולציה של ערוץ זה, שיהיו להן השלכות על עסקי מילצ'ן. באחרונה נחשף שלמרות יחסי הקרבה עם מילצ'ן, לא נערך הסכם ניגוד עניינים בינו ובין נתניהו. הסכם כזה כן נערך עם שאול אלוביץ', חברו של נתניהו והבעלים של עסקים בתחום התקשורת.

 

ההערכה במשרד המשפטים היא שלאור ההתפתחויות בתיק 1000 עשוי מנדלבליט להודיע שקיימים "קשיים משמעותיים" בהגנה על ראש הממשלה בבג”ץ והוא עשוי לבקש או לרמוז שנתניהו ישעה עצמו מתיק התקשורת או שימנה לעצמו שר ממלא מקום. מקור משפטי בכיר הבהיר אתמול: "הנושא הזה מביך את הצמרת המשפטית העוסקת בתיקים הפליליים של ראש הממשלה, ומוטב היה שסוגיית תיק התקשורת כלל לא הייתה עולה".

 

מהצד השני, מסבירים מומחים למשפט פלילי שהחלטת נתניהו להכריז על ויתור על תיק התקשורת עלולה לשמש הודאה מצידו שהוא אכן מצוי בניגוד עניינים וליצור את הרושם שהוא פועל בניגוד עניינים כלפי עסקי מילצ'ן.