רביעי 21 במרץ 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
יואב דודקביץ
חדשות • 08.02.2017
מסתמן: היועץ יבקש מנתניהו לוותר על תיק התקשורת
במערכת המשפט מעריכים: מנדלבליט יתקשה להגן בבג"ץ על המשך החזקתו של ראש הממשלה גם בתיק התקשורת בשל ניגוד עניינים • במערכת הפוליטית כבר החל המרוץ על התפקיד
טובה צימוקי

רגע לפני שהמדינה מתבקשת לתת את תגובתה לבג"ץ, גוברת ההערכה במערכת המשפטית שהיועץ המשפטי לממשלה יבקש מבנימין נתניהו לוותר על תיק התקשורת ולהעביר אותו לשר אחר.

 

לפני שבועיים יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג, עתר לבג"ץ נגד המשך החזקתו של ראש הממשלה גם בתיק התקשורת בטענה שנתניהו נמצא בניגוד עניינים. העתירה הוגשה על רקע חקירת תיק 2000, שעניינה שיחות שניהל נתניהו עם מו"ל ידיעות אחרונות ארנון (נוני) מוזס, שבהן הם דנו לכאורה בעסקה לסיקור אוהד של נתניהו בעיתון בתמורה להגבלת התפוצה של החינמון "ישראל היום", וכן על רקע חקירת תיק 1000, שעניינה טובות הנאה שקיבל לכאורה נתניהו מהמפיק ההוליוודי ארנון מילצ'ן, שיש לו אינטרסים בערוץ 10.

 

בעתירה נטען כי "מהמידע שמגיע לציבור בעקבות החקירות עולה חשש כבד כי שר התקשורת מצוי בניגוד עניינים מובהק, שאינו מאפשר לו למלא את תפקידו תוך שטובת הציבור עומדת לנגד עינו לפני השיקולים האישיים שלו".

 

בעוד כעשרה ימים אמורה המדינה לתת את תשובתה לעתירה. מאחר שבשבוע הבא אמור ראש הממשלה לצאת לארה"ב לפגישה עם הנשיא טראמפ, נדרש היועץ לגבש את תגובת המדינה כבר עתה. אם נתניהו יסכים לוותר על התיק, יתייתר הצורך במתן התגובה לבג"ץ.

 

ההערכה במערכת הפוליטית היא שמנדלבליט יתקשה להגן על המשך החזקתו של נתניהו בתיק התקשורת, ומשום כך הוא יבקש ממנו לוותר על התיק או להשעות את עצמו מהמשרד ולמנות ממלא מקום. "הנושא הזה מביך את הצמרת המשפטית העוסקת בתיקים הפליליים של ראש הממשלה", אמר אתמול מקור משפטי בכיר. "מוטב היה שסוגיית תיק התקשורת כלל לא הייתה עולה".

 

נתניהו עוד לא ויתר על התיק, אבל במערכת הפוליטית כבר החל המרוץ לממלא המקום או לשר המחליף. בין המועמדים הבולטים שהוזכרו נמצאים גם השרים מירי רגב וצחי הנגבי. ההערכה במערכת הפוליטית היא שאם אחד מהם יזכה בתפקיד, ח"כ דוד ביטן יצפה לקידום לתפקיד שר.