רביעי 27 במאי 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  אלכס קולומויסקי
  ממון • 08.02.2017
  היומן נחשף: עם מי נפגשה המפקחת על הבנקים
  רועי ברגמן

  למעלה מ־30 פגישות הקדישה המפקחת על הבנקים בבנק ישראל, ד"ר חדוה בר, לעיסוק בתחרות בין הבנקים ולוועדת שטרום שהוקמה על ידי שר האוצר משה כחלון ונגידת בנק ישראל, ד"ר קרנית פלוג, במטרה לעודד את התחרות בשירותים הבנקאיים. כך עולה מיומן הפגישות של בר שנחשף אתמול אחרי פניית עמותת "הצלחה", שהגישה בקשת חופש מידע לקבלת היומנים של בר ושל פלוג.

   

  יומן הפגישות של בר, שנכנסה לתפקידה בסוף אוגוסט 2015, מכסה את התקופה שבין אוקטובר 2015 לאוקטובר 2016. לפי הפרסומים ביומן, הקדישה בר 23 פגישות לנושאי תחרות וועדת שטרום, וזאת בנוסף ל־11 פגישות עבודה ושיחות ישירות מול יו"ר הוועדה, עודד שטרום. ביומנה פגישות שוטפות רבות עם סגני המפקחת, וסביר שלפחות בחלקן היא עסקה גם כן בקידום התחרות.

   

  83 פגישות ושיחות טלפון קיימה בר עם מנכ"לי ויושבי ראש הבנקים, כמו גם חברי הנהלה בכירים. תחילה הוגדרו רוב הפגישות כ"היכרות" ובהמשך כ"שוטפות".

   

  היומן לא מציין את שמות המנהלים שעימם נפגשה בר, ובעמותת "הצלחה" ציינו כי "בניגוד ליומן הנגידה, שנמסר לפני יומן זה, הפעם לא צוין שם הבנק שעם נציגיו נעשתה הפגישה וזה תמוה". פרט לפגישות אלו מופיעות עוד שבע פגישות עם איגוד הבנקים והעומד בראשו, משה פרל.

   

  בר השתתפה בשש אסיפות דירקטוריון של הבנקים השונים, למעט לאומי שממנו הגיעה ושהיא חויבה בתקופת צינון בפיקוח עליו. ארבע פגישות קיימה גם עם שר הכלכלה ועד לאחרונה יו"ר ועדת הרפורמות, ח"כ אלי כהן. פגישות אלו עסקו כנראה במסקנות ועדת שטרום, שנידונו בוועדת הרפורמות. כהן הוא שיאן הח"כים שנפגש עם בר, ובסך הכל קיימה המפקחת 21 פגישות עם חברי כנסת בשנה.

   

  כן קיימה בר פגישות עם מנכ"ל מיקרוסופט העולמית, סאטיה נאדלה, שביקר בישראל, ועם מנכ"ל "צ'ק פוינט", גיל שוויד. בר קיימה גם פגישות רבות בנושאי סייבר.

   

  עו"ד אלעד מן, היועץ המשפטי של "הצלחה": "חשיפת יומן המפקחת היא חוליה נוספת בפעולותינו להנגשת לוחות הזמנים ומיפוי פעולתם של אישי ציבור בכירים, מעצבי מדיניות ורגולטורים". מבנק ישראל לא הגיבו על הדברים.

   


  פרסום ראשון: 08.02.17 , 21:19
  ידיעות אחרונות