ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  אורית פניני
  24 שעות • 08.02.2017
  קרקס שעוד לא ראיתם
  שילוב מרתק בין השליטה הגופנית המדהימה של האקרובטים לבין אווירה מלנכולית, הופך את הקרקס ההונגרי הזה למומלץ מאוד
  שי בר-יעקב

  המופע של קרקס ריסרקל מהונגריה מגיע אלינו במסגרת סדרת המופעים World Cirque במשכן לאמנויות הבמה בתל־אביב. המופעים שנבחרו לסדרה הזו בנויים על שילובים של אמנויות הקרקס האנושיות (בעיקר לוליינות), יחד עם אמנויות במה אחרות. המופע שפתח את הסדרה בנובמבר, קרקס אלואז, ניסה להתכתב עם מוזיקת ההיפ הופ וריקודי הברייקדנס. המופע השני בסדרה, "הליצן העירום" של הלהקה הצעירה מבודפשט קרקס ריסרקל, בנוי על שילוב של קרקס עם מחול מודרני קלאסי ומוזיקה רומנטית מהמאה התשע עשרה. יש גם קטעים מקוריים המנוגנים על הפסנתר בלייב על ידי הפסנתרן המרשים נורברט אלק, המייצר בנגינתו אווירה דרמטית עם טעם של מלנכוליה לירית. ממש לא אווירת קרקס שמחה.

   

   

   

  יש במופע עבודה מושקעת על התפאורה והתאורה, עם תמונה אחת יפהפייה שבה הרקדנים/ לוליינים מופיעים מתוך קיר ענק מתנועע של בדים ישנים, ועוד תמונה מרשימה שבה כל הלהקה הולכת על חומה ענקית ואז אחד־אחד נופלים לתהום ומיד קופצים חזרה (בזכות טרמפולינה נסתרת הנמצאת לרגלי החומה). אותה תמונה גם מלווה בזמרה ענוגה של זמרת מוכשרת.

   

  מי שמנחה את הערב, ומקשרת בין הקטעים החלומיים, היא השחקנית/ ליצנית המקסימה בריגיטה אגייד, שמנהלת מתחילת הערב שיח עם הקהל בעברית (שהיא למדה במיוחד בשביל ההצגות פה!). היא מדברת על עבודת הליצן ועל המציאות שמאחורי המסכה השמחה שלו. התוצאה הסופית היא מופע קסום עם קטעים שיש בהם שילוב נפלא של כוח ועידון, שליטה גופנית מדהימה וכוריאוגרפיה מלאת רוך וגעגוע. נכון שכבר ראינו כאן קרקסים עם קטעי אקרובטיקה יותר מדהימים (הסירק דה סוליי, לדוגמה), אבל בזכות השילוב היפהפה בין עדינות חלומית למלנכוליה לירית ורגעים של תיאטרון פיזי מדהים, בהחלט כדאי גם להתנסות בקרקס ההונגרי המיוחד הזה.

   

   

  המופע יעלה במשכן לאמנויות הבמה בת"א היום ב־20:00 ומחר ב־13:00

   

   


  פרסום ראשון: 08.02.17 , 22:11