חמישי 17 באוקטובר 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  ׳׳‘׳™׳’׳™׳œ ׳¢׳•׳–׳™
  חדשות • 11.02.2017
  שפיר ושקוף
  כבוד לישראל: אחרי הפעילות הנמרצת בכנסת, ח"כ סתיו שפיר מונתה לראש ועדת השקיפות של ארגון ה־OECD • "המאמצים למען שקיפות הם חלק יסודי במאבק של דמוקרטיות בשחיתות וסיאוב"
  איתמר אייכנר

  אחרי שעשתה לממשלה כאב ראש לא קטן בדרישותיה לשקיפות בקבלת החלטות תקציביות והעברות כספים, ח"כ סתיו שפיר (המחנה הציוני) קיבלה תפקיד חדש ומפתיע: היא מונתה ליו"ר ועדת השקיפות הבינלאומית של ארגון ה־OECD.

   

  הקמת הוועדה היא יוזמה של שפיר בשיתוף פעולה עם שגריר ישראל לארגון, כרמל שאמה הכהן, ומשרד החוץ הישראלי. המטרה היא לשתף מידע, מחקר ושיטות פעולה בין פרלמנטרים מרחבי העולם באשר למלחמה בשחיתות ולמען שיתוף הציבור במדינות השונות.

   

  שפיר, שמינויה לעמוד בראש הוועדה נחשב לכבוד גדול, ניהלה את ישיבתה הראשונה בכינוס שהתקיים בסוף השבוע האחרון בפריז. בישיבה השתתפו למעלה מ־90 נציגים, ביניהם חברי המשלחת הטורקית לארגון, נציגי ארגנטינה, מדגסקר ובריטניה.

   

  במהלך הישיבה אמרה שפיר כי "לפרלמנט הישראלי יש הישגים משמעותיים ביותר בנושא השקיפות והמאבק להנגיש את המידע, אך יש לנו עוד הרבה מה ללמוד ולשפר. אין ספק שהמאמצים הגדולים שנעשים ברחבי העולם למען שקיפות הם חלק יסודי במאבק של דמוקרטיות בשחיתות וסיאוב".

   

  בימים אלה מוזכר שמה של ישראל בהקשרים של שחיתות על רקע הפרסומים בנוגע לחקירת ראש הממשלה בנימין נתניהו במספר פרשות. העובדה שחברת כנסת ישראלית עומדת בראש ועדה שאמורה להילחם בשחיתות מאזנת גם אם במקצת את הפרסומים האלה.

   

   


  פרסום ראשון: 11.02.17 , 22:25