ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  מיינפיק זבל
  חדשות • 14.02.2017
  לא נופלים בפח
  מה יותר מעצבן מלהיתקע מאחורי משאית אשפה שחוסמת את הרחוב? • שיתוף פעולה בין ווייז לעיריות הוליד אייקון חדש שיעזור לתושבים לחשב מסלול מחדש
  צחי דבוש

  מה יותר מעצבן מאשר לצאת מהבית בדרך לפגישה, ואז להיתקע שעות מאחורי משאית זבל שמזדחלת ברחוב, עוצרת כל מטר ועל הדרך גם מציפה את האוטו בניחוחות פחי האשפה של השכונה?

   

  מתברר שתושבי רמת־גן מכירים את הבעיה מקרוב. רכבי פינוי האשפה בעיר מתחילים לפעול רק ב־6:30 בבוקר, וזאת כדי לא להפריע את שנתם של התושבים. כתוצאה מכך התושבים אומנם ישנים בשלווה בלילה, אבל מתעוררים לבוקר של עצבים שמתחיל בפקקים אינסופיים ובתנועה מזדחלת.

   

  התראת משאית זבל
  התראת משאית זבל

   

  בניסיון להקל עליהם החליטה העירייה על פתרון מקורי שיתריע על המטרד ויאפשר לעקוף אותו. וכך, בשיתוף פעולה בין העירייה לחברת ווייז התווסף בימים האחרונים לאפליקציית הנסיעה אייקון חדש של משאית פינוי אשפה ירוקה, המציין בכל רגע נתון באילו רחובות נמצאות המשאיות ומאפשר לנהגים לבחור נתיבי נסיעה חלופיים.

   

  איך זה קורה? משאיות האשפה הנעות בעיר מחוברות לשרתי ווייז ומדווחות באופן אוטומטי על מיקומן — מה שמאפשר למשתמשי האפליקציה לדעת מראש אם המסלול שבחרו פנוי או שצפויים להם עיכובים.

   

   

  העדכון מתאפשר תודות לתוכנית connected citizens program של ווייז, שבמסגרתה החברה משתפת פעולה עם ערים ברחבי העולם במטרה לשפר את השירות לתושבים. בעולם זוכים לקבל עדכון על משאיות זבל תושבים בברזיל, ובישראל תושבי חולון ורמת־גן. בקרוב צפויה ווייז להודיע על שיתופי פעולה עם ערים נוספות.

  ישראל זינגר | צילום ארכיון: תומי הרפז
  ישראל זינגר | צילום ארכיון: תומי הרפז

   

  ראש עיריית רמת גן, ישראל זינגר: "כחלק מהפרויקטים שמקדמת רמת־גן בתחום העיר החכמה, שיתוף הפעולה הייחודי הזה יאפשר לתושבים לקבל מידע בזמן אמת על ההאטות האפשריות במסלול הנסיעה. זהו עוד צעד במתן שירות טוב יותר לתושבים, ונמשיך לנקוט צעדים נוספים כאלה".