חמישי 18 בינואר 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
צילום : ידיעות אחרונות
חדשות • 15.02.2017
נבחתם לבד?
כל בעל כלב שטס מדי פעם לחו"ל מכיר את המבט העצוב ששואל "ומה איתי"? • ואם הפרידה מחיית המחמד לא מספיק קשה, צריך למצוא לה גם סידור שיתן לכם לישון בשקט במלון • פנסיון חדש שייפתח בנתב"ג יארח את הכלב או החתול שלכם מההמראה ועד לנחיתה - ויאפשר לחבר הכי טוב להגיע איתכם למרחק נביחה מהמסלול
דני שדה וצחי דבוש

אם אתם מתכננים חופשה בחו"ל ומתלבטים היכן להשאיר את החתול או הכלב שלכם, בקרוב יהיה לכם פתרון נוח ונגיש במיוחד בדרך למטוס: רשות שדות התעופה מתכננת הקמת פנסיון לחיות בית במתחם נמל התעופה בן־גוריון.

 

הפנסיון, שבקרוב ייצא מכרז להקמתו, יוקם על שטח של יותר משני דונם בקרבת שער הכניסה והיציאה מנמל התעופה, ויציע לציבור הטסים לחו"ל שירות שמירה על חיות הבית האהובות שלהם עד שיחזרו לארץ, כולל שירותי טיפוח ורחצה, בדיקות וטרינריות וטיפולים רפואיים במידת הצורך. המתחם יכלול מבנה שבו ישהו בעלי החיים, משרדים, חצר משחקים, מחסנים ואזור חנייה ללקוחות.

 

נוסעים רבים מתקשים למצוא סידור לחיות המחמד שלהם בזמן טיסה לחו"ל, וחלקם אף בוחרים בפתרון קיצוני ונוטשים אותן בדרך לשדה התעופה. לדברי מנכ"לית "תנו לחיות לחיות" יעל ארקין, רק בחודש האחרון נאספו כ־60 כלבים עזובים בדרך לנתב"ג. התקווה היא שהפנסיון החדש יספק פיתרון נוח לבעלים ויביא לירידה בכמות בעלי החיים הנטושים.

 

אנה גוטקין, בעלת כלב מתל־אביב, חושבת שמדובר ברעיון טוב. "כשאני טסה לחו"ל אני שמה את הכלב אצל המשפחה, אבל זה רעיון מגניב שיהיה פנסיון לכלבים בנתב"ג, בגלל עניין הזמינות. אתה יכול להישאר עם הכלב עד הטיסה ומיד כשאתה נוחת לאסוף אותו, גם באמצע הלילה, שזה הכי נוח, ואם זה מקום מפוקח אז אפשר להמריא בלב שלם".

 

"רעיון מגניב, אבל מעדיפה להשאיר את הכלב אצל המשפחה". אנה גוטקין | צילום: דנה קופל
"רעיון מגניב, אבל מעדיפה להשאיר את הכלב אצל המשפחה". אנה גוטקין | צילום: דנה קופל

 

 

למרות היתרונות, גוטקין כנראה לא תשתמש בשירותי הפנסיון בעצמה. "כלב מאוד רגיש לאנשים שקרובים אליו ויכול לדאוג אם משאירים אותו לבד, ולכן אני מעדיפה להשאיר אותו במקום בטוח שהוא מכיר. חוץ מזה יש את עניין הרעש של המטוסים, ואם זה מקום עם הרבה כלבים אז יש חשש למריבות. בסופו של דבר אני מעדיפה שזה יהיה מקום ביתי, אבל אם לא הייתה לי משפחה שיכולה לשמור על הכלב שלי יכול להיות שהייתי משאירה אותו בפנסיון בנתב"ג".

 

דניאל בוחבוט, בעל כלב ומומחה בבעיות התנהגות של כלבים מרמת־גן, דווקא מתכוון לבדוק את האפשרות להשאיר את הכלב שלו שם.

 

"עדיף שהכלב יהיה איתך עד הרגע שאתה עולה לטיסה ומיד ברגע שאתה חוזר", הוא אומר. "פנסיון כזה בנתב"ג הוא פיתרון מאוד נוח, במקום לחפש מקום לשים בו את הכלב בכל פעם שאתה טס. אם יהיה פיקוח זה יוריד לי אבן מהלב. לרוב מדובר במקומות פרטיים בלי פיקוח, וזה יכול בסופו של דבר להזיק לכלבים. בנתב"ג עובדים 24/7, כך שאם אתה נוחת באמצע הלילה אתה יכול לקחת מיד את הכלב מהפנסיון, לעומת מקומות רגילים שסגורים בלילה".

 

פנסיון לחיות בית הוא שירות המוכר בנמלי תעופה בינלאומיים ברחבי העולם, בין השאר בפרנקפורט, אמסטרדם, ניו־יורק ולוס־אנג'לס. בחלק מהמקומות אף קיימים טרקליני "מחלקה ראשונה" מיוחדים שאליהם יכולים הנוסעים להביא את בעלי החיים שטסים איתם לחו"ל עד השלב שבו הם עולים למטוס.

 

"פיתרון נוח שמאפשר להיות עם הכלב עד רגע העלייה למטוס". דניאל בוחבוט | צילום: יריב כץ
"פיתרון נוח שמאפשר להיות עם הכלב עד רגע העלייה למטוס". דניאל בוחבוט | צילום: יריב כץ