ראשון 12 ביולי 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  24 שעות
  24 שעות • 15.02.2017
  לאן נעלם איתי תורג'מן?
  הוא היה אחד השחקנים המצליחים בישראל: מגיל 14 איתי תורג'מן לא נח לרגע. מדורי הרכילות, הבילויים, הזוגיות המתוקשרת עם אנה ארונוב — תורג'י הרגיש שהוא הולך לאיבוד. אז לפני שיתרסק לקח פסק זמן, עבר למושב ובעיקר עשה חשבון נפש. המסקנות: הוא בשל להיות אבא, ההתעסקות בדימוי שלו עשתה אותו אומלל והקאמבק כשחקן בוגר יותר נמצא מעבר לפינה. וכן, הוא ממליץ לכולם להתחיל לרוץ כדי לנקות את הנפש
  תלם יהב

  במשך עשור איתי תורג'מן הלך לכל מקום בליווי מצלמה או שתיים. מדורי הרכילות היו מלאים באזכורים על הסקנדל האחרון בכיכובו ותכניות הבידור — בהשקות נוצצות שפקד. בחירות הלבוש, הרגלי השתיה, החברות עם אושרי כהן והקשרים הרומנטיים של תורג'י הפכו את ילד הפלא, לילד הרע של תעשיית הבידור. עד שיום אחד תורג'מן החליט שהספיק לו.

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  נעלמת מהמסכים ממדורי הרכילות. צריך לדאוג? מה קורה איתך היום?

  "עברתי את השנים בין גיל 23 ל־28 כמו רוב האנשים בגיל הזה וטוב שכך, כי אני חושב שיש גיל לכל דבר. פשוט במקרה שלי זה עשה המון רעש כי שמעו בתקשורת על כל דבר קטן שעשיתי. לא רוצה להישמע בן 300, אבל הדברים ממצים את עצמם".

   

  כמו מה? מאיזה הרגלים נפרדת?

  "היום אני גר בגן יבנה, קרוב למשפחה אחרי 15 שנה בתל־אביב. אני רץ בשדות שהייתי מסתובב בהם וחולם חלומות כילד. אני חושב שיש משהו בשקט הזה, בפשטות היחסית, שלא היה אפשרי לי לפני חמש שנים. לפני חמש שנים כשהייתי בשיא החיים התל־אביביים אם היית מדבר איתי על לחזור לגור בגן יבנה הייתי אומר שזו הזיה".

   

  זה נשמע כאילו הילד הרע מחפש להתמסד.

  "אני מבקש שזו תהיה הכותרת של הראיון", הוא אומר וצוחק. "אני מחפש... לא יודע. אני מחפש להיות פנוי לעולם ולהיות רגוע ונינוח, עם יותר מקום למה שקורה סביבי. אם תצטרף לתוך זה בת זוג והיא תיכנס להריון ויצאו ממנה ילדים נזרום עם זה".

   

  זה משהו שאם הייתי אומר לך לפני חמש שנים היית אומר לי 'מה לי ולזה'?

  "תראה, אני חושב שבבסיס שלי אני משפחתי. גם בתל־אביב רוב הזמן הייתי בזוגיות, עושה ספגטי ורואה סרט עם חברה שלי. נכון, את הבלגן שעשיתי — עשיתי. אני שלם איתו ואוהב אותו. הסקרנות של השחקן היא כזו שמזיזה אותו למקומות שמגלים לו דברים על עצמו וזה בסדר".

   

  "דברים הפסיקו לעשות אותי מאושר"

  תורג'מן, 33, לקח הפסקה לא קצרה מהמשחק ומחפש כעת את דרכו חזרה בזהירות. הילד הרע של עולם הבידור נמצא כבר שנה וחצי בחופשה ללא תשלום, אבל תורג'י מאמין שהוא עוד ישוב בגדול בקרוב.

   

  אז מה קרה? למה נעלמת?

  "קודם כל, התחלתי לשחק בגיל 14 בערך. אחרי 15 שנים רצופות של עבודה ראיתי שזה קצת מקשה על ההתבוננות הפנימית. הרגשתי שכדאי לי לקחת איזשהו זמן שבו אני מתבונן בעצמי ובבחירות שלי, ושואל כל מיני שאלות גדולות על כמה אני מאושר ונינוח".

   

  זה לא מפחיד? אתה לא שואל את עצמך 'מה יקרה איתי מחר בבוקר'?

  "תראה, יצאתי למסע הזה ערוך ברמה הזו. אני לא מפחד, אני בנאדם שיש לו הרבה אמונה. אני מאמין שכשאני עושה מהלכים לטובת התיקון שלי, אז אפילו משמיים מתגייסים כדי לשמור עליי".

   

  עבר עלייך משהו ששגרם לך לחשוב 'הנה אני צריך לעצור ולחשב כיוון מחדש?' כשהכול טוב אין מחשבות כאלה.

  "כנראה שהייתה לי תחושה פנימית. המעבר היה יחסית אימפולסיבי, לפחות ברמה הטכנית. נגמרו לי הצ'קים על הדירה ששכרתי בתל־אביב וכבר מילאתי את השנה הבאה באוטומט, וממש רגע לפני שמסרתי לבעל הדירה התעכבתי. זה היה רגע שלא אשכח, התיישבתי על הספה ואמרתי 'אולי אני צריך לעשות משהו אחר? 15 שנה אתה נותן צ'קים באוטומטיות'".

   

  אני אשאל שוב, עבר עליך משבר או שאמרת 'היה לי פרק נחמד בחיים ועכשיו אני ממשיך לפרק חדש'?

  "באיזה שלב דברים שפעם עשו לי אושר הפסיקו לעשות את זה. הבנתי שהישגיות חיצונית ותפקידים אלה דברים שבעיקר מזינים את הדימוי שאני חי בתוכו. רציתי קצת לשחרר את זה. אני מאמין שאפילו אסטרטגית לטובת המקצוע עצמו, יש משהו במרחק ובזמן שעובר שהוא צובע וזורק עלינו צבעים חדשים ויפים שאין סיכוי שהיו יוצאים אחרת".

   

  ולא חששת שלא יהיה לך לאן לחזור?

  "ארבע פעמים יצא לי להיות בהודו, כל פעם חמישה חודשים, ותמיד זה נראה לי לפחות כלפי חוץ כמו רעיון מאוד גרוע, כי תמיד טסתי בפיק של הקריירה. וזה תמיד הסתבר כדבר מאוד נכון. רואים עליי הכול, כשאתה עושה לעצמך טוב ומתחדש — גם את זה רואים. אני לא מפחד ממה שיקרה".

   

  יכול להיות שעוד שבוע או חודש או שנה תגיד לעצמך 'כבר לא בא לי לשחק, בא לי להיות רואה חשבון'?

  "היו כל מיני הצעות בשנה האחרונה שבה לא שיחקתי שלא רציתי לקחת אותן, כי התחייבתי לקחת פרק זמן שמאפשר תהליך יחסית עמוק. וכן, אני בנאדם לא כל כך צפוי, הרבה דברים אפשריים. רואה חשבון פחות. המשחק זה המקום שלי בעולם ולהתפנות מעצמי לשחק מישהו אחר, הרגישות הזו, החיפוש הזה, הרדיפה אחרי הדיוק שיש בזה, זה מרתק אותי".

   

  מה יהיה התפקיד הבא שלך?

  "אני מחפש לשחק דברים שמתכתבים עם התהליך שאני עובר באופן אישי. לשחק אנשים שמתמודדים עם סוגיות מורכבות ברמה אחרת, ברמה של משפחה. אני מוכן להתמסד".

   

  "חשבתי שאני צריך להיות מושלם"

  כשתורג'מן התחיל לשחק עדיין לא היו רשתות חברתיות אבל עכשיו נראה שנוכחות קבועה בהן פלוס מדורי הרכילות היא בגדר חובה מקצועית. תורג'מן, שהחזיק באחד מחשבונות האינסטגרם המדוברים והפעילים בברנז'ה, מצהיר שהוא לא רוצה לשחק את המשחק הזה יותר. "ההתעסקות בדימוי מאמללת. צריך להתעסק באמת, במבנה האותנטי והמקסים של הבנאדם".

   

  הדימוי של רוקסטאר שבנית לעצמך עבד טוב בסך הכל.

  "לא חשבתי על הדימוי הנכון ואיך אני אצור אותו. פשוט חייתי בדרך שנראתה לי אותנטית באותו זמן. ההנדוס הזה של הדימוי זה לוותר על החיים שלך ועל מי שאני בעולם הזה".

   

  אבל שחקנים לא עושים את זה כי הם רוצים, אלא כי זה טוב לקריירה ומוסיף להכנסות.

  "אז וואלה, הייתי מחליף קריירה אם זה היה המחיר של להיות שחקן. לא הייתי משלם את המחיר הזה. קשה לי לדבר על אנשים אחרים. אני חשבתי שאני צריך להיות מושלם, שאין מקום לחולשות. אתה צריך להיות מהודק, חזק. כדי לשדר את זה החוצה נאלצתי לשים המון הגנות. בשנה האחרונה השתחררתי מההגנות האלה. לא צריך להיות חזק, צריך להיות אנושי ואותנטי, עם חולשות ופחדים וחלומות ורגישויות".

   

  אפשר להתקיים רק ממשחק?

  "בלי להתמסחר? זה קצת קשה, אבל כדאי למצוא את האיזון, כמו בכל מקצוע. אבא שלי נגר, אז לפעמים הוא עושה עבודות שמאוד מספקות ומעניינות אותו ולפעמים הוא עושה עבודות יותר פשוטות כי הוא מפרנס את המשפחה שלו. כי הוא גבר שלקח אחריות להביא אנשים לעולם. יש בזה משהו מבורך".

  בשנים האחרונות תורג'מן נכנס חזק לתחום הריצה ובקרוב ירוץ במרתון תל־אביב. "להבדיל מכל המסגרות שהייתי בהן כשהייתי אנרכיסט ומרדן, בתחום הריצה אני מצליח להיות חייל ממושמע ולא שואל שאלות", הוא צוחק. "יש לי כנראה חוב רטרואקטיבי מול מסגרות".

   

  מרתון תל אביב הקרוב הוא לא המרתון הראשון שלך. מה המטרה?

  "אני אנסה לשבור את השיא האישי שלי. זה יהיה המרתון השישי שלי, עשיתי פעמיים את ברלין, פעם אחת את טוקיו, טבריה וירושלים. המטרה היא לסיים בשעתיים ו־55 דקות".

   

  ספר לי על האימונים למרתון. איך נראה שבוע ממוצע?

  "רצים, והרבה. אני רץ עכשיו 140 ק"מ בשבוע, מתאמן שבע פעמים בשבוע ועוד שלוש פעמים פילאטיס וכוח. כל פעם אני בוחר יעד שאני בדרך אליו. זה נותן מוטיבציה להמשיך את הדרך".

   

  תורג'מן מספר שהריצה שיפרה אותו כאדם. "אני הרבה יותר בהיר ומדויק בזכות הריצה", הוא אומר. "החיבור של ריצה ליצירה הוא מופלא. כל הערכים הקוסמטיים הם לא משהו שמניע אותי לצאת מהבית, אני לא מתעורר בבוקר כי אהיה יותר רזה. הריצה היא ההזדמנות שלי להיפגש עם עצמי, לראות מה עשיתי ומה אני רוצה להיות ואיך אני רוצה להרגיש. זה הרווח הזה בין מה שהיה לבין החלומות שלי. ולכן אני רץ כל הזמן".

  איפה אתה רואה את עצמך עוד חמש עשר שנה?

  "רץ, בתקווה שיותר מהר מעכשיו. אבא, משחק, רגוע, אוהב אדם ומתראיין אצלך על שיא חדש במרתון".

   


  פרסום ראשון: 15.02.17 , 18:20