ראשון 12 ביולי 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  תומריקו
  חדשות • 21.02.2017
  המרוץ של שלי
  כשלושה חודשים לפני הבחירות לראשות ההסתדרות, מספרת שלי יחימוביץ' על ההחלטה: "אחרי מאה שנים של שליטה גברית הגיע הזמן לאישה"
  תלם יהב

  על חוף תל־אביב, יחפה, עם בקבוק מים ביד והרבה אנרגיה התייצבה ח"כ שלי יחימוביץ' לראיון במדור "רצים בתלם". במהלך הריצה סיפרה על ההחלטה להתמודד על ראשות ההסתדרות ועל שאיפתה לשבור את מעגל השליטה הגברי בארגון.

   

  למרות סדר היום העמוס שלה, מספרת יחימוביץ', היא רצה לפחות פעמיים בשבוע. בחודשים הקרובים היא תרוץ לא רק על החוף, אלא גם, כך היא מקווה ומאמינה – לראשות ההסתדרות.

   

  צילום: תומריקו עריכה: אמיר סולומון

  צילום: תומריקו עריכה: אמיר סולומון

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "התייעצתי במשך כמעט שנה והזמנתי סקר. אם הוא היה מראה שאין לי סיכוי לנצח, ההתלבטות הייתה נגמרת, אבל ברגע שהוא הראה שאני מנצחת ההתלבטות התחילה מחדש", היא מספרת. "אחרי מאה שנים של גברים בהסתדרות הגיע הזמן שתהיה שם אישה".

   

  מדוע לא שמענו אף יו"ר ועד מביע בך תמיכה?

   

  "עוד תשמע. אני מאמינה גדולה בעבודה המאורגנת ובזכויות של העובדים לבחור את הוועד שלהם. לכן בעיניי לעמוד בראש ועד, לייצג את הזכויות של העובדים ולגונן עליהם מרעב, מגלי פיטורים ומהתעמרות זו שליחות מדהימה. בעיניי זה אחד התפקידים הנבחרים הכי הרואיים שיש".

   

  מה את חושבת על אבי ניסנקורן בתור יו"ר הסתדרות?

   

  "אצטט יו"ר ועד גדול מאוד שאמר לי, 'הוא עורך דין מצוין, אבל עורך דין אני יכול לקחת בכסף. ההסתדרות צריכה מנהיגה – ואת מנהיגה'. כל ההתמרמרות היא על כך שאני מתמודדת, על עצם העובדה שמישהו מעז לקחת את האחוזה הזו שעוברת בירושה מדור לדור. היה ניסיון בהול והיסטרי למנוע בחירות".

   

  על מפלגתה היא אומרת: "כשאתה אומר על עצמך אני חלק מהממשלה הקיימת - אנשים מפסיקים להאמין שאתה אלטרנטיבה".

   


  פרסום ראשון: 21.02.17 , 23:07