רביעי 21 במרץ 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
אביגיל עוזי
ממון • 22.02.2017
האם יידחה הפיצול בערוץ 2?
מגעים שקטים בין בעלי הזכייניות לבין אנשיו של ראש הממשלה לדחיית הפיצול ב־3 שנים
רז שכניק

זוכרים את נובמבר, 2017? החודש הזה שבו זכייניות ערוץ 2, רשת וקשת, אמורות לצאת מאפיק 22 בממיר, להתפצל לשני אפיקים חדשים, ולקבל רישיונות להפעיל כל אחת ערוץ משלה, שבעה ימים בשבוע? זה שבו גם ערוץ 10 אמור לעבור לכפתור חדש בשלט? ובכן, יכול מאוד להיות שההיסטוריה תצטרך לחכות.

 

אבי צבי
אבי צבי

 

נכון, אם תשאלו את שלוש הזכייניות, תקבלו תשובות מאוד ברורות. "אנחנו עובדים במרץ", "החתמנו את אלי פיניש עד 2025" ועוד משפטים מכובסים שאמורים לשדר עסקים כרגיל. אלא שמאחורי הקלעים נרקמת תוכנית לדחיית הפיצול בשלוש שנים בין גורמים בכירים הקשורים לבעלי המניות בערוצים המסחריים לבין גורמים בכירים בממשלה ובסביבת רה"מ בנימין נתניהו.

 

השיקולים הכלכליים כבר מכתיבים מהלכים בפועל: ברשת קיררו באחרונה את ההכנות לעונה החדשה של 'האח הגדול' כדי להרחיק את מועד שידורה מהעונה הנוכחית. "ההפקה לא פוזרה", מדגישים גורמים ברשת, "לקחנו נשימה". הקפאת המצב תתאים גם לחברת החדשות של ערוץ 2 שאמורה לשדר בשלוש השנים הראשונות לפיצול לשתי הזכייניות יחד, ואחר כך להימכר לאחת מהן. נתניהו לא ממש משוכנע שבמקרה של שידור לשתי הזכייניות במקביל, חברת החדשות תיחלש, ולכן ירצה לטרפד את האפשרות. במקרה של דחיית הפיצול, חברת החדשות מרוויחה זמן.

 

גורמים ברשת מסרו בתגובה: "אנחנו מאוד מעוניינים לעבור לשבוע שידורים". בכירים בערוץ 10 מסרו כי לא יתנגדו לשמירת המצב הקיים. מקשת לא נמסרה תגובה.

 

 

הסיפור המלא מחר ב"7 לילות"

 


פרסום ראשון: 22.02.17 , 21:19