ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צביקה טישלר
  חדשות • 26.02.2017
  מציאות נושכת
  42 מקרי תקיפה על ידי כלבי פיטבול אירעו בארץ בשנת 2016, וזיכו את הגזע בתואר המפוקפק "הכלב המסוכן ביותר בישראל" • לצד הדרישה להטיל מגבלות על החזקת כלבים מסוכנים, יש גם מי שלא מפחד לגדל אותם ליד הילדים: "אין דבר כזה כלב תוקפני. הכל תלוי בבעלים"
  עמיחי אתאלי וצחי דבוש

  נתוני המרכז הארצי לרישום כלבים חושפים: הכלב המסוכן ביותר בישראל הוא פיטבול — ולמרות זאת, בשנתיים האחרונות נוספו יותר מ־1,350 פיטבולים חדשים לאוכלוסיית ההולכים על ארבע בארץ.

   

  ב־ קבעה ועדת הכלכלה של הכנסת תקנה שלפיה מדי שנה ידווח משרד החקלאות לוועדה על מספר הכלבים המסוכנים שיובאו ארצה באותה שנה וכן על מספר מקרי התקיפה שביצעו כלבים מסוכנים בישראל. לפני כמה ימים הגיעו הנתונים המעודכנים לידי יו"ר ועדת הכלכלה איתן כבל, ומהם עולה כי מספר הכלבים המסוכנים בארץ נמצא בנסיקה.

   

  ח"כ איתן כבל
  ח"כ איתן כבל

   

  על פי הגדרת המרכז הארצי לרישום כלבים, הגזעים שנחשבים למסוכנים הם: אמסטף, רוטוויילר, סטאף אנגלי, בול טרייר, פילה ברזילרו, דוגו ארגנטינו ופיטבול. על פי הנתונים, בשנת 2016 אירעו בישראל 55 מקרי תקיפה על ידי כלבים מסוכנים — שישה מהם על ידי כלבי רוטוויילר, שבעה על ידי כלבי אמסטף ו־42 על ידי כלבי פיטבול. לא תועדו מקרי תקיפה של שאר גזעי הכלבים המסוכנים בשנת 2016.

   

  "אנחנו דורשים שגופי הפיקוח לא יחכו עד ההרוג או הפצוע הקשה הבא", אמר יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל, שתובע הטלת מגבלות קפדניות על בעלי הכלבים המסוכנים. "אני מצפה שהחזקת כלבים כאלה תיעשה במשורה תוך שאיפה להקטנת מספר הכלבים המסוכנים. מדובר בבעל חיים שהוא כלי הרג".

   

   

  דנה ואלירן דוידיאן מרמת־גן, המחזיקים זה כשלוש שנים וחצי כלבת פיטבול בשם לינדה, לא מסכימים עם הדברים הללו. "כל כלב יכול להיות מסוכן. זה תלוי בבעלים שלו. אין דבר כזה כלב אלים ותוקפני — אלא אם מגדלים אותו ומלמדים אותו להיות כזה", הם אומרים. לזוג תינוקת בת שנתיים וחצי, הדר, שמשחקת עם הפיטבולית — וההורים רגועים לגמרי. "כשהייתי קטנה נשך אותי פינצ'ר כי אחותי ישבה לו על הזנב, ולעומת זאת לינדה לא נשכה אותנו מעולם", מספרת דנה.