חמישי 13 באוגוסט 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום : ידיעות אחרונות
  ממון • 27.02.2017
  איקאה מגיעה לישראל לפגוש סטארט־אפים
  יאן נורברג, מנהל בכיר בקרן ההשקעות של איקאה העולמית, יגיע בשבוע הבא לכנס בתל־אביב • גם נציגי Airbnb ו־KLM יבואו
  מאת שגיא כהן

  מנהל בכיר בקרן ההשקעות של איקאה העולמית יגיע בשבוע הבא לכנס בתל־אביב, בין השאר במטרה לבחון אפשרויות להשקעות עתידיות בחברות ישראליות.

   

  יאן נורברג הוא מנהל השקעות בקרן "איקאה גרינטק", זרוע השקעות ההון־סיכון של ענקית הריהוט השוודית. הוא צפוי להגיע כאורח ופאנליסט בכנס Axis Tel Aviv 2017, שייערך ב־7־8 במארס בת"א ושנועד לחבר בין משקיעים ברחבי העולם לבין סטארטאפים ישראליים שנמצאים בתהליכי גיוס. הוא צפוי לקיים פגישות עם סטארטאפים ישראליים שישתתפו בו.

   

  במהלך הכנס צפויים להיפגש יותר מ־80 משקיעים ומנהלי קרנות עם כ־30 חברות ישראליות שיציגו את פיתוחיהן. את הכנס מארגנת חברת Axis Innovation שעוסקת ביצירת קשרים עסקיים בין משקיעים ותאגידים בינלאומיים לבין סטארטאפים טכנולוגיים.

   

  עדיין לא ידוע על השקעה מתוכננת מצד איקאה גרינטק בחברה ישראלית מסוימת, אך לפי פעילות העבר שלה אפשר לראות שהיא מתעניינת בעיקר בחברות העוסקות בקיימות או בפיתוח טכנולוגיות נקיותה־ירוקות, המקדמות את איכות הסביבה וכאלו שיכולות להשתלב ישירות בעסקיה של רשת איקאה עצמה. בין הטכנולוגיות שבהן היא מתמקדת: חיסכון באנרגיה, בית חכם, מחזור, מים, חומרים חדשים, ועוד.

   

  כך, למשל, בספטמבר 2016 הודיעה איקאה על השקעתה בחברת Terramera הקנדית, שפיתחה טכנולוגיה שמשפרת את יעילותם של חומרי הדברה ביולוגיים בענפי החקלאות, הנחשבים לידידותיים יותר לסביבה – והופכת אותם ליעילים יותר מחומרי הדברה כימיים, בהשמדת מחלות ומזיקים.

   

  הפורטפוליו הפומבי של איקאה גרינטק כולל חברות וקרנות מרחבי העולם, כולל משוודיה, יפן, הולנד, שווייץ, סקוטלנד וצרפת. הקרן מנהלת כ־60 מיליון יורו.

   

  הקריטריונים של איקאה גרינטק להשקעה דומים לאלה של קרנות הון סיכון אחרות: היא דורשת קבלת בעלות של לפחות 10% בחברה, מחפשת חברות שפיתחו מוצרים שנמצאים בשלב מתקדם לקראת הגעתם לשוק, ועם אופציות "ריאליסטיות" לאקזיט בתוך חמש־שבע שנים עם "החזר טוב על ההשקעה".

   

  איקאה גרינטק היא לא קרן ההשקעות היחידה שתשתתף בכנס. עוד שמות בולטים הם נציגי חברת השכרת הדירות Airbnb, חברת "מובילאיי" הישראלית, חברת התעופה KLM־Air France ויצרנית השבבים Nvidia, וכן נציגי הקרנות סמסונג ונצ'רס, World Apex הדרום־קוריאנית ואחרות.

   

  Sagi-c@yedioth.co.il

   

   


  פרסום ראשון: 27.02.17 , 21:35