ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  AFP
  חדשות • 02.03.2017
  תובע בשקרים
  עוד הסתבכות של בכיר בממשל טראמפ: אתמול נחשף כי התובע הכללי, ג'ף סשנס, נפגש עם השגריר הרוסי לפני הבחירות — ושיקר לחברי הקונגרס • בעקבות החשיפה הוא השעה עצמו מניהול חקירת קשרי טראמפ ומוסקבה • אמש: הושחת בית־קברות יהודי בניו־יורק
  ציפי שמילוביץ | ניו־יורק

  יום אחרי הנאום המוצלח בקונגרס, נמחק אתמול החיוך מפניו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ: עיתון ה"וושינגטון פוסט" חשף שהתובע הכללי, ג’ף סשנס, שיקר לחברי הקונגרס לפני שאישרו את מינויו.

   

  לפי הפרסום, שהקפיץ שוב לכותרות את פרשת ההתערבות הרוסית בבחירות, בשנה שעברה נפגש סשנס פעמיים עם שגריר רוסיה בארה"ב, סרגיי קיסליאק. בדיון בקונגרס שקדם להצבעה על מינויו נשאל סשנס האם היה לו קשר עם נציגים רוסים רשמיים במהלך הקמפיין של טראמפ, והוא השיב חד־משמעית: לא.

   

  מיד אחרי פרסום הידיעה ביום רביעי בלילה מסר סשנס תגובה: "מעולם לא פגשתי נציגים רוסים לשיחות על ענייני הקמפיין. אני לא יודע מה ההאשמות, אבל הן לא נכונות". אתמול בבוקר השתנתה מעט התגובה: סשנס אישר כי נפגש עם השגריר הרוסי מתוקף תפקידו כחבר בוועדת הביטחון של הסנאט, אך התעקש שהם לא שוחחו על ענייני הבחירות. הוא הוסיף וטען כי לא שיקר בעדותו. "במקרה הכי גרוע לא התנסחתי היטב", הסביר. אמש כינס סשנס מסיבת עיתונאים והודיע כי ישעה עצמו מפיקוח על החקירה המתמשכת בנושא ההתערבות הרוסית בבחירות לנשיאות.

   

  הדמוקרטים קפצו על תפוח האדמה הלוהט ודרשו אתמול כי סשנס יתפטר מתפקידו ויועמד לדין על עדות שקר. הרפובליקנים שהסכימו להגיב אמרו כי עליו להשעות עצמו מחקירת קשרי ממשל טראמפ ומוסקבה, צעד שבו נקט אמש. ואילו הנשיא טראמפ אמר כי "יש לי אמון מלא בסשנס".

   

  רשת סי־אן־אן דיווחה כי גורמי מודיעין אמריקאיים רואים בשגריר הרוסי קיסליאק, שהיה אורח כבוד בוועידה הרפובליקנית, מרגל בכיר ומגייס מרגלים של מוסקבה. ברוסיה הכחישו את הפרסום וטענו כי השגריר איננו מרגל אלא דיפלומט מוכשר. בחודש שעבר נאלץ היועץ לביטחון לאומי, גנרל מייקל פלין, להתפטר מתפקידו אחרי שנחשף כי ניהל מגעים עם קיסליאק וכי שיקר כשהכחיש זאת.

   

  ואילו ה"ניו־יורק טיימס" פירסם כי בימים האחרונים של ממשל אובמה התגלו בבית הלבן יותר ויותר פרטים על הקשרים שקיימו נציגים של טראמפ עם אנשיו של הנשיא הרוסי פוטין במהלך הקמפיין. לפי העיתון, סוכנויות המודיעין של הולנד ושל בריטניה העבירו לאמריקאים הוכחות על פגישות שקיימו נציגי טראמפ ופוטין בערים אירופיות. אנשיו של אובמה חששו כי טראמפ יעלים את העדויות האלה במטרה לקבור את החקירה, ולכן דאגו לפזר את המידע בין כל זרועות המודיעין האמריקאיות.

   

  ובתוך כך, גל האנטישמיות ממשיך להכות בארה"ב. אמש הושחת בית־קברות יהודי בעיר רוצ'סטר שבמדינת ניו־יורק, וחלק מהמצבות נופצו. זהו בית־הקברות היהודי השלישי שהושחת בתוך שבוע, אחרי ההתקפות במיזורי ובפילדלפיה.

   


  פרסום ראשון: 02.03.17 , 23:55