שבת 17 במרץ 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
צילום : ידיעות אחרונות
חדשות • 06.03.2017
מצא אוצר בפלייליסט
עינב שיף

מתקפת הבכיינות של דוד ד'אור נגד גלגלצ – הלא כיצד תשרוד המציאות הישראלית ללא הזמר התורן שיוציא את תסכולו על התחנה הצבאית – השיגה את מטרתה. מכתבו של הזמר למנהל התחנה, נדב רביד, קיבל פומבי וסחט זעקת שבר משרת התרבות והספורט, מירי רגב. היא, שבצעד פזיז וחסר תקדים כבר קיבלה דריסת רגל בעבודת התחנה, ניצלה את ההזדמנות ללחוץ שוב על הגז ולראות כמה עמוק יגיע ה־D9 שלה הפעם.

 

אולם זה לא בלתי צפוי, שלא לומר מתבקש, שלא לומר השמש זרחה גם הבוקר. מה שכן מפתיע הוא מפגן הפופוליזם של שר האוצר, משה כחלון. "לא מספיק טוב לגלגלצ?", הייתה כותרת הפוסט שפירסם בעמוד הפייסבוק שלו, בו סיפר כיצד נעצב מקריאת מכתבו של ד'אור. "דוד הוא בין האמנים המעולים והמוערכים שלנו", קבע האיש שככל הנראה כבר סיים לפתור את משבר הדיור, לחסל את העוני ולהכניס תחרות בתחום הבנקאות (רואה, כבוד השר? לא רק לך פופוליזם בא בקלות).

 

"הדרתו מהתחנה", המשיך השר, "מעלה שאלות לגבי התנהלות ועדת הפלייליסט". כחלון, שליח ציבור רציני, ודאי בדק את הנתונים לפני שקבע זאת. הוא בוודאי יודע, למשל, כי בנובמבר 2015 הוכנס שיר חדש של ד'אור בשם "שינויים" לפלייליסט יום של התחנה. ד'אור עצמו אף הזמין את גולשי עמוד הפייסבוק שלו להצביע לשיר, שנכון לאתמול זכה רק ל־85 אלף צפיות ביוטיוב. אגב, זה לא הפריע לזמר לטעון כי "יותר מעשור מתעלמת גלגלצ משיריי ומעלימה מכם, קהל יקר, את שיריי החדשים". אכן, היא כל כך מתנכלת לד'אור, עד שלא נותר לה אלא להזמין אותו לשמש מגיש־אורח בתוכנית "קבלת שבת" רק בנובמבר האחרון.

 

כחלון, כידוע לכל, אינו טיפוס תיאורטי. "פניתי לשר הביטחון שיבחן את התנהלות ועדת הפלייליסט", הודיע. באמת, מזמן השר ליברמן לא חיטט בקרבי התחנה והיא לא נדרסה פוליטית כבר שלושה ימים לפחות. בנושא התאגיד, כחלון עוד משמיע צלילים של אכפתיות מעצמאות השידור הציבורי, וגם שם אף אחד לא בטוח שהוא לא יישבר לבסוף. פה הוא כבר בעצמו מבקש עוד התערבות חיצונית, כשספק אם הוא בכלל יודע אילו שירים מושמעים בפלייליסט ואם הם "מייצגים את פסיפס החברה הישראלית כולה על גווניה השונים", כפי שדרש.

 

אם כבר כחלון לא מרגיש בנוח עם גלגלצ, ניתן לשאול ברוח הסימטריה הקדושה שאוכלת כל פינה בשיח מדוע על ההתנהלות המקוממת בפיטוריה של השדרנית חן אלמליח לא נכתב פוסט ולא הושמע קול. התשובה ברורה: כי כחלון יודע שהפלייליסט הוא מטרה קלה, נייחת וגורפת לייקים. התנפלות עליו מאפשרת לו לקחת חלק במלחמות התרבות בלי לשלם מחיר אמיתי. מעניין אם הוא שומר על האינטרס הציבורי באותה דבקות שבה הוא מטפח את תדמיתו.

 

 


פרסום ראשון: 06.03.17 , 23:36